999 rezultate për

mary

Do nxjerrë gjithë sekretet e Shtëpisë së Bardhë, miratohet publikimi i librit të mbesës së Trump Një gjykatës i Neë York hoqi të hënën masën e përkohshme që i ndalonte mbesës së Presidentit Donald Trump të botonte një
Sekrete nga libri i mbesës së tij: Madonna ka refuzuar Trump për takim (FOTO LAJM) Pritet që në 14 korrik mbesa e Donald Trump, Mary Trump të publikojë libër për xhaxhain e saj me titull “Si familja ime
Liderja e opozitës iraniane merr pjesë në meshën e Krishtlindjes Udhëjeqësja e opozitës iraniane(MEK) Maryam Rajavi ishte prezente në meshën e Krishtlindjes mbrëmë në Katedralen Shën Pa
“Hapeni arkivolin, jam gjallë”, fati i tmerrshëm i varrimeve të parakohshme Mary Best ishte 17 vjeçe kur u sëmur nga kolera në Indi. E mbetur fare vetëm, pasi nëna e saj adoptuese ishte larguar ng
Kur fati të do, kjo grua gjeti gjënë e çmuar 10 vjet pasi e humbi Pasi që e kishte humbur unazën e fejesës në fermën e familjes së vet para më shumë se një dekade, Mary Grams nga Kanadaj
Pasi u birësua, ky qen nuk pushon së buzëqeshuri Thonë se qentë janë miqtë më besnikë të njerëzve dhe duket se është e vërtetë. Vetëm disa javë më parë, një qen i rac
Humbi unazën 10 vjet më parë, e gjen brenda një karrote Pasi që e kishte humbur unazën e fejesës në fermën e familjes së vet para më shumë se një dekade, Mary Grams nga Kanadaj
Sulmi në redaksinë e gazetës në SHBA, shkon në 5 numri i viktimave Një i dyshuar u arrestua pas të shtënave me armë zjarri, jashtë gazetës “Capital Gazette”, në Annapolis, Maryland, ku fi
Dukesh Kate duket se ka një "motër" jozyrtare (FOTO LAJM) Kate Middleton dhe Princess Mary duket se janë "motra mbretërore" jozyrtare dhe kjo duke u bazuar në stilin e tyre të ve
U zhduk prej tre vitesh, 61-vjeçarja gjendet e vdekur në murin e shtëpisë (FOTO LAJM) Pronarët e një shtëpie u shokuan kur zbuluan skeletin e një banoreje të mëparëshme të fshehur në mur, në Hjuston të Teks
Të shtëna me armë zjarri në SHBA, raportohet për të vrarë Të paktën tre persona kanë humbur jetën nga një person i armatosur në një park në Maryland të Shteteve të Bashkuara.
104-vjeçarja rrëfen sekretin e jetëgjatësisë Mary Charlton është një pensioniste që se fundmi ka festuar 104-vjetorin. Edhe pse ka arritur në këtë moshë, ajo vazh
Ndërron jetë në moshën 80-vjeçare aktorja e mirënjohur Mary Tyler Moore Ka ndërruar jetë në moshën 80-vjeçare aktorja e dominuar për Oscar, Mary Tyler Moore e njohur gjerësisht për programin a
Emrat më të përdorur për fëmijët në botë Së shpejti do të bëheni me fëmijë dhe jeni në pikëpyetje për emrin e bebit tuaj? Ne ju njohim me emrat më të përdorur
“Vejusha e zezë” vrasësja më gjakftohtë në histori Ann Mary Cotton e njohur si “Vejusha e zezë” ishte një nga gratë më perverse të të gjitha kohërave në Britani. Gjatë
Flokët e Marylin Monroe tashmë në ankand (FOTO LAJM) Çdo objekt i Marylin Monroe është i një rëndësie të veçantë, e ndërsa në ankand tashmë kanë dalë flokët e saj. Gërshe
Nxënësit shqiptarë hapën një pus për nxënësit afrikan (VIDEO) Mungesa e ujit të pishëm është njëri ndër problemet kryesore për popullatën afrikane. Nisur nga ky fakt, nxënësit e
Njihuni me binjaket 100-vjeçare të pandashme nga njëra-tjetra (FOTO LAJM) Binjaket identike kanë festuar 100-vjetorin e lindjes. Historia e tryre është e veçantë pasi binjaket Mary Belle Roach d
Avokati i Abdeslam: Ai nuk ka as njohuri fillestare mbi Islamin Salah Abdeslam tashmë është ekstraduar në Francë ku akuzohet për vrasje, pjesëmarrje në grup terrorist dhe armëmbajtje d
Marinsi vishet si doktor, ja arsyeja (VIDEO) Përmes videos një familje ka regjistruar momentin kur vëllai i tyre marins i veshur si doktor ka suprizuar mamanë e tij,