999 rezultate për

maroku

Çmenduri në Marok-Iran, autogoli në sekondën e fundit vendos takimin (VIDEO) Irani ka arritur që të morë tri pikët e para në grupin B pasi ka mposhtur me rezultatin 1-0 Marokun me një autogol të sh
Maroku nuk dorëzohet, kërkon Botërorin tjetër Sot gjatë kongresit të FIFA-s në Rusi është vendosur edhe vendi pritës i Botërorit 2026, ku Maroku humbi në garën me SHB
Federata e Marokut i kërkon votën FSHF-së për organizimin e Botërorit 2026 Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, zhvilloi sot një takim zyrtar me një delegacion nga Federata e Futbollit të Marokut,
Goditet rrjeti i drogës nga Maroku në Spanjë e Itali, në pranga edhe shqiptarë Një rrjet ndërkombëtar trafikantësh që transportonin drogë nga Maroku, Spanja dhe Italia është goditur nga karabinierët
Maroku shkëput raportet diplomatike me Iranin Maroku ka shkëputur marrëdhëniet diplomatike me Iranin për shkak të dyshimeve se po përkrah lëvizjen e pavarur Polisario
Pas gjysmë shekulli, bie borë në Marok Maroku është përfshirë nga një valë e ftohtë ndërsa Drejtoria Kombëtare Meteorologjike lëshon lajme për shi, të ftohtë d
Moment historik, vendet Arabe "pushtojnë" Botërorin Maroku dhe Tunisia janë dy përfaqësueset e fundit të Konfederatës Afrikane të Futbollit, që siguruan pjesëmarrjen në fin
Pas 20 viteve Maroku kualifikohet në Botëror së bashku me Tunizin Pesë vendet e Afrikës për Kupën e Botës janë plotësuar sot pasi Maroku dhe Tunizia e siguruan kualifikimin për botërorin
Maroku lëshon satelitin e parë të spiunazhit, shqetësime në Algjer dhe Spanjë Maroku lëshoi sot satelitin e vet të parë të vëzhgimit që do të përdoret për aktivitetet ushtarake, monitorimin e kufiri
RTSH reagon: Ja pse nuk e transmetuam ndeshjen ndaj Marokut Mostransmetimi i sfidës miqësore ndaj Marokut ka ngjallur shumë reagime te tifozët shqiptarë të cilët nuk kishin mundësi
Shqipëria del barazim me Marokun Kombëtarja ka barazuar në ndeshjen e parë të saj pas kthimit nga Kampionati Evropian me Marokun 0-0. Kuqezinjtë, e ni
Ja koeficentët e basteve për Shqipëri-Marok Në orën 20:30 Kombëtarja shqiptare do të zhvillojë miqësoren kundër Marokut. Mediat dhe ekspertët italianë kanë parashik
Rekord shitjesh të biletave për dy ndeshjet e Kombëtares Një numër të lartë kërkesash për bileta ka pasur ne prag të ndeshjes së 5 shtatorit të Kombëtares shqiptare kundër Maqed
Kufizohet parkimi rreth stadiumit të ri “Loro Boriçi” për ndeshjen me Marokun Nesër në orën 20:30, në qytetin Shkodër, do të zhvillohet ndeshja miqësore, ndërkombëtare e futbollit, ndërmjet përfaqës
Ja lojtarët që mungojnë gjatë stërvitjes së kombëtares në “Selman Stërmasi” Kombëtarja shqiptare e futbollit zhvilloi stërvitjen e parë për miqësoren ndaj Marokut. Kuqezinjtë u mblodhën sot mbasd
De Biasi i jep lamtumirën Canës Në një konferencë për mediat, trajneri i Kombëtares shqiptare, De Biasi, ka publikuar listën e futbollistëve për 2 takim
De Biasi publikon listën kundër Marokut dhe Maqedonisë De Biasi ka publikuar listën e futbollistëve për 2 takimet e radhës, miqësoren kundër Marokut dhe ndeshjen e parë të kua
Grumbullohet Kombëtarja, De Biasi pritet të publikojë listën e lojtarëve Në prag të ndeshjes miqësore të 31 gushtit kundër Marokut, sot Kombëtarja shqiptare nis grumbullimin e lojtarëve duke zh
Ky është formacioni i Shqipërisë kundër Maqedonisë Ekipi i drejtuar nga Giani De Biasi do të luaj në 31 gusht ndaj ekipit kombëtar të Marokut, si testi i fundit para ndesh
Shqipëria zyrtarizon miqësoren e parë, luhet më 31 gusht Përfaqësuesja kuqezi do ta nisë edicionin kualifikues, që i paraprin Kupës së Botës, me një miqësore kundër Marokut. Nde