999 rezultate për

marnhac

Kosova, hapa përpara në ndërtimin e një të ardhme më të mirë Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, priti sot në takim lamtumirës shefin e misionit të BE-së për
De Marnhac vazhdon detyrën Shefi i misionit EULEX, Xavier Bout De Marnhac do të vazhdojë të udhëheqë misionin e BE-së në Kosovë edhe pse mandati i
Marnhac: Struktura paralele serbe në arsim e siguri Xavier Bout de Marnhac, shefi i misionit të Bashkimit Evropian në Kosovë, EULEX, thotë se ka njohuri se në Kosovë ende v
De Marnhac, ikë nga Kosova Në fillim të kësaj vere EULEX-i do të hyjë në një fazë të re, pasi së fundmi është miratuar Rishikimi i Strategjisë së M
BE tani më efektive në Kosovë "Kthimi i normalitetit në veri, luftimi i krimit të organizuar dhe korrupsionit bashkë me liberalizimin e vizave" këto j
Lajçak shpreh mbështetjen për EULEX-in Shefi i EULEX-it, Xavier de Marnhac dje në selinë e Misionit në Prishtinë ka mirëpritur Miroslav Lajçakun, drejtor menax
EULEX-i nuk lëviz lirshëm në veri EULEX-i nuk është në gjendje të lëviz lirisht në veri të Kosovës për shkak të kundërshtimit të serbëve lokalë të cilët a
Marnhac në Beograd: Duhet bërë më shumë Shefi i misionit EULEX, Xavier de Marnhac dhe presidenti i Serbisë, Boris Tadiq, në Beograd kanë diskutuar për nevojën e
Shefi i EULEX-it diskuton për Kosovën në Beograd Shefi i EULEX-it, Xavier de Marnhac, ka takuar të mërkurën në Beograd presidentin e Serbisë, Boris Tadic. Çështja kryeso
Dhuna në veri e papranueshme Shefi i EULEX-it, Xavier de Marnhac, ka deklaruar se aktet e dhunës në veri të Kosovës janë të papranueshme dhe se të nj
EULEX-i do të punojë për të siguruar liri të lëvizjes Pas dështimit të takimit me serbët EULEX ka lëshuar një komunikatë për media me një mesazh të kreut të këtij misioni Xav
De Marnhac: Do të nisim hetimet mbi raportin e Dik Martit Do të nisim hetimet sa më shpejt hetimet për pretendimet e ngritura në raportin e Dik Martit, lidhur me trafikimin e org
Marnhac: Bllokadat po ju dëmtojnë Xavier de Marnhac, shef i EULEX-it, dhe Christopher Dell, ambasadori amerikan në Kosovë, kanë vizituar të hënën pikat 1
EULEX-i nis hetimet në veri EULEX-i ka shtuar patrullat e tij policore në veri të Kosovës. Këtë e ka deklaruar të premten shefi i EULEX-it Xavier de
EULEX: Del Ponte, hetimet i bëjmë ne Carla Del Ponte mund të bëjë çfarë të dojë por por EULEX-i ka të gjitha kompetencat të zhvillojë hetime rreth trafikimit
EULEX: Kodi u thye dhe nga shqiptarët Xavier Bout de Marnhac, shefi i EULEX-it, thotë se stafi lokal i EULEX-it ka bërë aq shkelje sa edhe personazhi që abuzo
Marnhac: Të gatshëm të hetojmë akuzat e Martyt Shefi i Misionit të EULEX-it në Kosovë, Xavier de Marnhac, i ka dërguar një letër ministrit të Jashtëm shqiptar, Edmond
Marnhac vizitë të paparalajmëruar në Shkup Shefi i misionit të EULEX-it në Kosovë, Xavier Bour de Marnhac, ka qëndruar në një vizitë të paparalajmeruar dje pasdite
Thaçi: Zgjedhje të lira e demokratike Kryeministri në dorëheqje i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot në një takim shefin e Misionit të EULEX-i
Marnhac nesër vizitë dyditore në Tiranë Shefi i misionit EULEX në Kosovë, Xavier de Marnhac do të vizitojë Tiranën më 2 dhe 3 dhjetor 2010, për herë të parë në