999 rezultate për

maqedonise

Gruevski gjendet ende në Shqipëri, ja ku fshihet Ndërkohë që autoritetet shqiptare konfirmojnë se Nikola Gruevski, ish-kryeministri i Maqedonisë ka dalë nga territori sh
Departamenti Amerikan i Shtetit reagon për Gruevskin: Burg në Maqedoni Shetetet e Bashkuara të Amerikës kanë reaguar pas kërkesës për azil të ish-kryeministrit të Maqedonisë. Departamenti
Grupi shqiptar kapet në Qafë-Thanë, 60 kg drogë drejt Maqedonisë Policia kufitare perendimore në Maqedoni ka sekuestruar ditën e sotme rreth 60 kg lëndë narkotike. Lënda narkotike ës
Gjykata merr vendim, Gruevski të shkojë në burg Këshilli Penal i Gjykatës së Shkupit ka hedhur poshtë të gjitha ankesat e bërë nga ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikoll
Gruevski i shpëton burgut falë deputetëve Kërkesa e Gjykatës për marrjen e mandatit të deputetit Nikolla Gruevski nuk u miratua sot në seancë plenare në Kuvendin
Dimitrov jep lajme të mira nga Berlini Integrimi evropian dhe euro-atlantik i Republikës së Maqedonisë, bashkëpunimi dinamik bilateral mes dy vendeve në planin
Kuvendi sot vendos për fatin e Gruevskit Sot do të dihet nëse Kuvendi i Maqedonisë do t’ia marrë mandatin ish-kryeministrit të Maqedonisë, tani deputetit Nikolla
Edhe në qeli Gruevski do të jetë deputet Shumica parlamentare nuk i ka 80 vota “për”, kurse Rregullorja thotë se në rast se ato nuk janë siguruar, mandati prej d
Nesër Gruevski mund të mbetet qytetar i thjeshtë Të martën do të dihet nëse Kuvendi i Republikës së Maqedonisë do t’ia marrë mandatin ish-kryeministrit të Maqedonisë, nd
Qeveria miraton ndryshime kushtetuese, shtyhet para marrëveshja Qeveria e Maqedonisë i ka miratuar draft-amendamentet për ndryshimet kushtetuese, pasi që paraprakisht të njëjtat i ka h
Mblidhet komiteti për marrëveshjen, 6 maqedonas dhe 1 shqiptar Marrëveshja e Prespës solli formimin Komitetit Interdisiplinar të Përbashkët të Ekspertëve (KIPE) për çështje historike,
Zaev takohet me deputetët që sakrifikuan për Maqedoninë Kryeministri Zoran Zaev, ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov dhe ministrja e Drejtësisë, Renata Deskoska sot
Thirrja për shqiptarët e Maqedonisë nga pjestari i Grupit Kumanova Avokatja, Artene Iseni ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Zoran Zaev se do të amnistohen sulmuesit e “27 Prillit
Ushtarë të Maqedonisë gati për në Bosnje dhe Afganistan Dymbëdhjetë pjesëtarë të ARM-së në nëntor duhet të shkojnë në misionin “Mbështetje e vendosur” në Afganistan, ndërsa man
A po e rrezikon Marrëveshjen e Prespës Bilall Kasami? Lëvizja Besa me kryetar Bilall Kasamin ka dorëzuar sot në Kuvendin e Maqedonisë katër amendamente kushtetuese që do të d
Ku renditet ekonomia e Maqedonisë në rang evropian Maqedonia renditet ndër ekonomitë më të dobëta në Evropë lidhur me konkurrencën e ekonomisë vendore. Sipas raportit për
Rusia ende vajton humbjen në Maqedoni Ministria e Jashtme e Rusisë vazhdoi me akuza të rënda rreth votimit, sipas saj, “joligjor dhe joetik” të nismës për ndr
LSDM: Drejtuesit e VMRO-DPMNE janë marioneta antiperëndimore Udhëheqësia e VMRO-DPMNE-së dhe Hristijan Mickoski janë marioneta antimaqedone dhe antiperëndimore që u penguan në tenti
Rusia nuk tërhiqet, kërcënon Maqedoninë Rusia nuk e pranon ndryshimin e emrit. Pas votimit në Parlamentin e Maqedonisë, nëpërmjet rrjetit social “Twitter” të am
Partia opozitare greke përpiqet të bllokojë integrimin e Maqedonisë Qëndrimin se Demokracia e Re nuk do ta ratifikojë Marrëveshjen e Prespës, as në këtë e as në Parlamentin e ardhshëm, edh