999 rezultate për

maqedoni

MAQEDONI/ Koronavirusi rrit papunësinë te të rinjtë Kriza që ka shkaktuar Covid-19 ka lënë pa punë mbi 12 mijë persona dhe prej tyre 3 mijë e 300 janë të rinj nën moshën 29
Dy viktima dhe 177 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut Gjatë 24 orëve të fundit, nga 1.245 teste të realizuara, 177 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Në Shkup janë regjistru
Ende nuk dihet kur do të hapen kufijtë në Maqedonia e Veriut Komisioni për Sëmundje Ngjitëse për hapjen e kufijve do të diskutojë gjatë kësaj jave. Ende nuk dihet nëse kufijtë do të
Numër të lartë rastesh me koronavirus, Maqedonia anullon kampionatin e futbollit Maqedonia e Veriut i ka dhënë fund pritjes së gjatë pasi ka mbyllur zyrtarisht sezonin futbollistik 2019/2020. Vendim
Rritja e infektimeve, 4 qytete në Maqedoninë e Veriut rikthehen në karantinë Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka vendosur të rikthejë në karantinë disa prej qyteteve më të mëdha në vend, për shkak të
Shtimi i rasteve nga koronavirusi, Maqedonia e Veriut rikthen kufizimet në lëvizje Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në një konferencë për media, tha se qeveria ka pranuar propozimin e Komisionit pë
101 raste të reja me koronavirus në vetëm 24 orë në Maqedoninë e Veriut Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut konfirmoi 4 viktima tw tjera dhe 101 raste të reja me koronavirus. Pe
Shifra shqetësuese nga Maqedonia e Veriut, 4 viktima në 24 orë Në vetëm 24 orë, nga 974 teste të realizuara në Maqedoninë e Veriut, 101 kanë rezultuar pozitivë me Covid-19. Në Shkup j
Shtimi i rasteve me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, Shkupi më i rrezikuari Organizata Botërore e Shëndetit ka kategorizuar qytetet më të rrezikuara në Maqedoninë e Veriut si pasojë e virusit Koro
Maqedonia e Veriut konfirmon 67 raste të reja nga koronavirusi Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, sot në konferencë për shtyp ka konfirmuar 67 raste të reja me Covid-19, si edhe n
MAQEDONI/ Rastet e reja me Covid-19, një e treta e të sëmurëve pa asnjë simptomë Një e treta nga 89 të infektuarit e rinj me Kovid-19 të regjistruar dje janë të moshës 30 dhe 39 vjeç. Pesa më e madhe e
Maqedonia e Veriut i "rrëmben" një talent Kosovës para ndeshjes historike Para ndeshjes historike ndërmjet Maqdonisë së Veriut dhe Kosovës në gjysmëfinale të Ligës së Kombeve për EURO 2020, këto
Zyrtari në Maqedoninë e Veriut infektohet me koronavirus Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu, ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Këtë e ka bërë të ditur vetë ai, përmes n
MAQEDONI/ Protestë para qeverisë kundër koronavirusit, rrjetit 5G dhe vaksinimit, një i arrestuar Një grup i qytetarëve kanë protestuar para qeverisë së Maqedonisë së Veriut, siç thanë ata, kundër pandemisë së rrejshme
62 raste të reja me koronavirus dhe 2 viktima në 24 orët e fundit në Maqedoni Gjatë 24 orëve të fundit, nga 771 teste të realizuara, 62 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Sipas qyteteve, 24 raste t
MAQEDONI/ 4 ndërruan jetë, 52 raste të reja me koronavirus për 24 orë Rritet në mënyrë drastike numri i të prekurve nga virusi korona në vend. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 52 rast
MAQEDONI/ Mbani maskat, policia do të dënojë, nuk do të ketë mëshirë Edhe krahas lehtësimit të masave restriktive, në fuqi mbeten rekomandimet e Qeverisë dhe Ministrisë së Shëndetësisë për
3 viktima dhe 38 raste të reja me koronavirus në Maqedoni Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore njofton se gjatë 24 orëve të fundit, nga 560 teste të realizuara, 38 kanë
Këto janë rregullat se si duhet të punojnë kafetë dhe restorantet në Maqedoni Ditën e enjte hapen kafenetë, restorantet dhe objektet hotelierike në Maqedoninë e Veriut. Por ato do të funksionojnë si
Dy datat e mundshme për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut Derisa nuk ka asnjë sinjal për takim liderësh për caktimin e kohës së mbajtjes së zgjedhjeve, në koluaret politike janë