Bilanc i frikshëm viktimash, vetëm sot humbën jetën 20 shtetas nga COVID-19
999 rezultate për

manastiri

"Asnjë shqiptar nuk do të mbesë këtu", maqedonasi nga Manastiri ofendon shqiptarin (VIDEO) Në Manastir një qytetar maqedonas ofendon shqiptarin i cili po e filmon gjithë ngjarjen. “Këtu asnjë shqiptarë nuk do
Gozhdët e përdorura për të kryqëzuar Jezus Krishtin zbulohen në dhomën sekrete të një manastiri (FOTO LAJM) Arkeologët kanë gjetur fragmente të gozhdëve 6 centimetra në një manastir në Milevsko, Çeki. Arkeologët kanë zbuluar
MAQEDONI/ 365 raste të reja me Covid-19 dhe 25 të vdekur (FOTO LAJM) Në 24 orët e fundit, u kryen 947 teste dhe 365 raste të reja të kovid-19 u regjistruan në: Shkup 126 ,Kumanove 27 ,Sh
Xhaferi flet nga Manastiri: Ideja për kryeministër shqiptar është reale Kam dëshmuar se flas dhe punoj për qytetarët dhe interesat e tyre, të cilët i përfaqësoj në Kuvend, dhe për këtë shkak b
''Transportuesi'': Dënohet me tetë vite burg ish-kryetari i Manastirit, Vladimir Taleski Ish-kryetari i Komunës së Manastirit, Vlladimir Taleski është dënuar me tetë vjet burg për shpërdorim të detyrës zyrtare
Varrosen eshtrat e 20 ushtarëve grekë në Manastirin e Këlcyrës Këtë të mërkurë, janë varrosur në Manastirin e Këlcyrës eshtrat e 20 ushtarëve grekë të rënë në luftën italo-greke. Cere
Akademi Solemne me rastin e Kongresit të Manastirit Sot me fillim në orën 15:00, në hapësirat e Muzeut të alfabetit shqip në Manastir do të mbahet akademi solemne me rastin
Mes flokëve të dëborës Presidenti bën shqiponjën në Mexhitli të Manastirit Presidentin Ilir Meta ka qënë këtë fundjavë në Manastir të Maqedonisë ku ka perkujtuar edhe 110-vjetorin e Kongresit të
Sot është 110-vjetori i gjuhës shqipe Sot mbushen 110 vjet nga mbajta e Kongresit të Manastirit, i cili trasoi rrugën e përdorimit të alfabetit të gjuhës shqi
Mbërrijnë në Shqipëri eshtrat e Mid’hat Frashërit Kanë mbërritur në Shqipëri eshtrat e personalitetit të shquar të kulturës e të letrave shqipe, Mid’hat Frashëri. Për
Shkolla “Kongresi i Manastirit” në Kombinat hap dyert si qendër komunitare Bashkia e Tiranës vijon me sukses zbatimin e projektit për shfrytëzimin e shkollave si qendra komunitare në kryeqytet. E
Lekaj: Nuk tërhiqemi nga rruga, manastiri të mos ketë kokën e Beogradit Ministria e Infrastrukturës në bashkëpunim me komunën e Deçanit më 24 prill të këtij viti, kishin mbajtur ceremoninë e i
Nxënësit në Manastir pa transport falas, disa shkolla me xhirollogari të bllokuara Shtatë vjet më shumë se dhjetë shkolla na Manastir janë me xhiro llogari të bllokuara. Borxhi i përgjithshëm i arsimit t
Tragjedi në maqedoni, aksidenti merr jetën e katër personave Fshati Krushje në Reshnjë është tronditur pasditen e sotme nga nje tragjedi e rëndë me 4 persona te vdekur në një akside
Lënda "Transporter" kthehet në Gjykatën Penale Në Gjykatën Penale sot duhet të mbahet seanca gjyqësore për rastin “Transporter”. Në këtë rast është i përfshirë ish-kry
Ndërpritet greva e urisë në burgun e Manastirit Është ndërprerë greva e urisë në burgun e Manastirit. Dy nga tre të burgosurit janë transferuar në burgjet e Shkupit dhe
Burgu i Manastirit si burgu i Guantanamos, torturohen tre të burgosur shqiptarë (VIDEO) Burhan Saliu, Osman Osmani dhe Rexhep Memishi, janë tre të burgosurit të cilët që dje kanë filluar grevë urie në burgun
Tortura në burgun e Manastirit, të burgosurit hyjnë në grevë Burhan Saliu, Osman Osmani dhe Rexhep Memishi, janë tre të burgosurit të cilët që dje kanë filluar grevë urie në burgun
Shqiptarët në burgun e Manastirit sot futen në grevë urie! Disa shqiptarë të dënuar me burg, të cilët dënimin e vuajnë në burgun e Manastirit, nga sot do të hyjnë në grevë urie, s
Festa e 8 Marsit, kryetarja e Manastirit mer një urim të veçantë (FOTO LAJM) Kryetarja e Komunës së Manastirit, Natasha Petrovska ka marrë një urim të veçantë për 8 marsin. Ky urim ka ardhur nga