999 rezultate për

manastir

Lajm i mirë për mjekët dhe infermierët, ja sa rriten pagat Pagat e mjekëve dhe infermierëve do të njohin rritje edhe këtë vit. Në ditën e gruas, ministrja e Shëndetësisë dhe M
Festa e 8 Marsit, kryetarja e Manastirit mer një urim të veçantë (FOTO LAJM) Kryetarja e Komunës së Manastirit, Natasha Petrovska ka marrë një urim të veçantë për 8 marsin. Ky urim ka ardhur nga
Presidenti serb i Bosnjës shkel lejen e vizitës që i dha Kosova Anëtari i Kryesisë së Bosnjës, nga Republika Srpska, Mladen Ivaniç, shëtiti nëpër kisha e manastire, duke shkelur kështu
Ndryshojnë dokumentet për pensionet me KEMP, mësoni çfarë nevojitet Ministrja Manastirliu gjatë një takimi me strukturat e shëndetësisë dhe shërbimit social në të gjithë vendin shpjegoi nd
Shembet manastiri 400-vjeçar i Shën Thanasit në Sarandë Mësohet se është shembur manastiri mbi 400-vjeçar i Shën Thanasit në Leshnicën e Poshtme, objekt i kategorisë së parë, r
Shembje dheu në rrugën Kërçovë – Manastir ë aksin rrugor Kërçovë – Manastir afër fshatit Belicë, për shkak shembjes së dheut komunikacioni zhvillohet në një korsi
Zbardhen detajet, si e ekzekutua me 4 plumba 41-vjeçari në Tiranë Janë zbardhur detaje të reja në lidhje me ekzekutimin që i moti jetën 41-vjeçarit në Tiranë që ishte kthyer në Shqipëri
Atentati tronditi Tiranën, ky është viktima (VIDEO) Zona e spitalit të fëmijëve në Tiranë, në rrugën “Kongresi i Manastirit” është tronditur nga disa të shtëna me armë.
Shkrimet raciste ndaj shqiptarëve në Manastir, arrestohen 2 persona Nga Ministria e Punëve të Brendshme kanë dhene detaje për mbishkrimin fyes që u pa në një ndërtesë në Manastir të Maqedo
Vuçiç niset për Graçanicë Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç është nisur për Graçanicë. Vizitën e tij që e nisi në mëngjes duke hyrë nga pik
Deputetë të Kosovës dhe kryetari Rakiq e presin Vuçiçin në Kosovë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq sapo ka arritur në manastirin e Banja Lukës, pos qytetarëve serbë që e pritën atë
Vuçiç hyn në Kosovë por ndryshon agjendën Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç me eskortën e tij, para pak minutave kanë hyrë në territorin e Kosovës përmes kuf
Vuçiç ndryshon papritur agjendën e vizitës në Kosovë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq me eskortën e tij, para pak minutave kanë hyrë në territorin e Kosovës përmes kuf
Serbët nuk i ndal moti i keq që të dalin për Vuçiç-in (FOTO LAJM) Presidenti serb Aleksander Vuçic sot dhe nesër do të qëndrojë në Kosovë si pjesë e udhëtimit dy-ditor. Ai do të vizitoj
Zaev në liturgji të Krishtlindjeve në manastirin Vodoça afër Strumicës Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev sot mori pjesë në liturgjinë e Krishtlindjeve në manastirin Shën Leo
Shumë lindje në Manastir, Kumanovë e Strugë Në Manastir kanë lindur foshnje të gjinisë mashkull dhe janë fëmijët e parë të lindur për këtë vit, përcjell Telegrafi M
Lika realizon pritje solemne për doajenët e arsimit shqip në Maqedoni Me rastin e shënimit të 109 vjetorit të Kongresit të Manastirit, zëvendëskryeministri i Republikës së Maqedonisë përgjeg
Sot shënohet Dita e Alfabetit të Gjuhës Shqipe Sot në Maqedoni shqiptarët shënojnë 22 Nëntorin, Ditën e Alfabetit Shqip, i cili u unifikua 107 vjet më parë në Kongresi
Presidentit Meta i dorëzohet në Manastir kërkesa për hapjen e konsullatës shqiptare Në saje të festave kombëtare, sot në Manastir qëndroi në vizitë një ditëshe Presidenti Shqipar, Ilir Meta. President
Presidenti Meta, vizitë në Muzeun e Alfabetit në Manastir Në kuadër të vizitës zyrtar në Maqedoni, Presidenti i Republikës, Sh. T. Z. Ilir Meta ishte në Manastir me rastin e Ditë