999 rezultate për

malajzia

Akuzohet për përvetësim fondesh, prangoset ish kryeministri malajzian Ish kryeministri Malajzian Najib Razak u arrestua të martën pas akuzave për korrupsion masiv dhe përvetësim të fondeve s
Hiqej si i ndershëm, por policia i sekuestron 72 çanta me ar dhe bizhu kryeministrit malajzian Policia maljaziane sekuestroi sot 72 çanta me bizhuteri të çmuara dhe para, si dhe 284 çanta dore luksoze, që mendohet s
Malajzia zgjedh udhëheqësin më të vjetër në botë Mahathir Mohamad ka bërë betimin si kryeministër i Malajzisë. Mohamad, 92-vjeç është bërë udhëheqësi më i vjetër në bot
Malajzia pritet të ketë udhëheqësin më të vjetër në botë Mahathir Mohamad pritet të zgjidhet kryeministër i Malajzisë, pas fitores befasuese në zgjedhje. Mohamed, 92 vjeç, do
Google zbardh misterin e avionit të Malaysia Airlines që humbi gjurmët mbi oqean Inxhinieri australian Peter McMahon, i cili ka përvojë për çështje të hulumtimit të fatkeqësive, para pak kohësh vërtetu
3 të rinj kërcënojnë në kaçavida dhe grabisin malajzianin mes Tiranës Policia ka vënë në pranga tre të rinj pasi akuzohen për grabitje. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se të arre
Kjo është lista me vendet më injorante në botë Vendet më injorante në botë janë emëruar në bazë të një studimi të njohurive të njerëzve rreth vendit të tyre. Indeksi
U arrestua për terrorizëm, lihet i lirë pedagogu shqiptar Lajmi se një pedagog shqiptar u arrestua në Malajzi pak kohë më parë për terrorizëm bëri bujë kudo në media dhe rrjete s
34 vjeçari malajzian dekoron makinën e tij me 5000 makina lodër (VIDEO) Maljazianët janë habitur kur kanë parë autoveturën e biznesmenit të njohur në këtë vend Datuk Seri Mahadi Badrul Zaman.
Malajzia dëbon ambasadorin e Koresë së Veriut pas vrasjes VIP Autoritetet e Malajzisë dëbuan të shtunën ambasadorin e Koresë Veriore në këtë shtet Kang Çol, duke e shpallur person të
Dalin detaje të reja për vdekjen e vëllait të liderit të Koresë së Veriut Kim Jong-nam, gjysmë-vëllai i liderit të Koresë së Veriut Kim Jong-un ka vdekur brenda 15 deri në 20 minutash pasi që is
TRAGJIKE / Bebet malajziane shiten ose sakatohen për të lypur Foshnjat në Malajzi përjetojnë një nga fatet më të tmerrshme në jetë. "Të veshur me pizhame të bardha, dorashka dhe
Ja anijet luftarake kineze që po blen Malajzia (FOTO LAJM) Kryeministri malajzian, Najib Razak, konfirmoi nga Pekini miratimin e blerjes historike të katër anijeve luftarake kinez
Ja anijet luftarake kineze që po blen Malajzia (FOTO LAJM) Kryeministri malajzian, Najib Razak, konfirmoi nga Pekini miratimin e blerjes historike të katër anijeve luftarake kinez
Malajzia kallëzim penal për sulmuesit me raketë të avionit MH17 Një ditë pas publikimit të raportit të përpiluar nga një ekip ndërkombëtar, u tha se avioni i Malaysia Airlines i flutur
Avioni malajzian MH 17 u rrëzua nga raketat Buk rus "Avioni Malaysia Airlines Flight 17, u rrëzua mbi Ukrainën lindore nga një raketë Buk e sjellë në zonën proruse të Ukrai
Tifozët nga Malajzia valëvitin flamurin shqiptarë (FOTO LAJM) Futbolli është padyshim sporti më i bukur në botë dhe kjo lojë është bërë e popullarizuar në të gjithë planetin. Në një
Rizgjimi qytetar Malajzia shtrihet në një rreth afër ekuatorit, në mes të rrugës detare ndërmjet Indisë dhe Kinës, përkatësisht në juglin
Obama luan golf me kryeministrin malajzian Ndërsa ndodhet me pushime në Havai, vendlindjen e tij, Obama ka gjetur kohë të luajë golf me kryeministrin malajzian Naj
Teoria e fundit: Piloti i avionit malajzian vrau veten me gjithë pasagjerë Zhdukja e papritur dhe e mistershme e avionit të Malaysia Airlines “MH370” në mars të këtij viti, vazhdon të nxjerrë sp