999 rezultate për

majori

Rrëfimi: Miku i Fatmir Haklajt, si u ekzekutua majori i UÇK-së Ilir Konushevci Djali i dytë i familjes, Halili ka qenë anëtar i Partisë së Punës dhe ishte infiltruar para vitit 1990 nga Sigurimi i Sh
DETAJE/ Treni përplasi makinën në Han të Elezit, plagosen 2 persona Një ngjarje rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Han të Elezit ku një tren ka goditur një makinë me targa të Kosovës.
Dalin pamjet, si u përcoll Klodian Tanushi për në Letoni (FOTO LAJM) Ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ka kujtuar majorin Klodian Tanushi, i cili ndërroi jetë mbrëmjen e së premtes,
Vdekja e majorit Klodian Tanushi, ulet në gjysmë shtizë flamuri shqiptar në NATO Pas vdekjes edhe të majorit Klodian Tanushi, flamuri shqiptar në bazën e NATO-s në Camp Arena në Heart Afganistan është
Ministrja tregon si është gjendja e majorit Tanushi Pasditen e sotme ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka vizitoi major Klodian Tanushin, i cili ndodhet i shtruar në RIGA EAS
Majori flet për vrasjen e Tahir Zemajt Më 4 janar të vitin të ardhshëm bëhen 15 vjet nga vrasja ish-zyrtarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ish-komandan
Majorin e famshëm e shkarkojnë por nuk e lenë pa punë E shkarkuan pse u përfshi në një sherr por nuk e lenë pa punë policin Nezir Sahiti. Ai ia nis një detyre të re. Polic
Majori që vdiq gjatë transportimit të drogës, Kodheli akuzon prokurorinë Një nga ceshtjet më të rëndësishme që u diskutua në debatin e zhvilluar në emisionin “Të paekspozuarit” në News24, ishte
Vetting law suspended by the Constitutional Court The Constitutional Court has suspended the Vetting law of judges and prosecutors, approved only with the votes of the ma
Anti-corruption structure law approved with 122 votes in favor The majority and the opposition approved with 122 votes in favor and none against the law on anti-corruption structure r
Vetting law approved only by the majority The majority has approved the vetting law in an extraordinary plenary session. The voting was refused by the Democra
A united majority supports Dibra's candidate, Muharrem Rama The majority seemed united when it presented the candidate who will run for Dibra on September 11st, Muharrem Rama. S
Meta: We must work for the future Speaker of the Parliament Ilir Meta sent a strong political message to the Albanian majority and the opposition. He aske
Basha to burn MP terms if the majority buys votes Leader of the DP, Lulzim Basha said that they will burn their terms if the majority will try and buy any vote to vote in
DP's official stand regarding the justice reform The Democratic Party has published today the final statement for the Special Commission of the Justice Reform, explainin
The majority and the opposition agree on anti-corruption The parliamentary commission over the justice reform resumed its work after three weeks. Democrat MP Eduard Halimi left
The majority approves all laws without the opposition The majority voted today all the drafts, by "ignoring" the opposition which blocked the Parliament, asking to send the t
The opposition will not block the Parliament Minutes before the beginning of the plenary sitting, the majority has accepted two conditions of the opposition. Speaker
The opposition and the majority reach agreement on decriminalization The Council of Mandates and Regulations in the Albanian Parliament has accepted the DP proposals regarding the decrimina
Opposition continues boycotting the Parliament The opposition boycotted again the work of the parliamentary commissions, while the majority approved the bill on exprop