999 rezultate për

majmuni

Majmuni i zgjat dorën për ndihmë burrit që rrezikonte të sulmohej nga gjarpërinjtë Bota natyrore nuk arrin të na befasojë thuajse kurrë, por një takim mes një orangutani dhe një burri në Boneo ka prekur
Foto që po bëjnë xhiron e botës, majmuni i zgjat dorën njeriut për ta nxjerrë nga lumi (FOTO LAJM) Majmuni, i cili jeton në një zonë pyjore të mbrojtur në Borneo, u pa duke u përkulur dhe duke i dhënë një dorën për ta n
Dëshiron selfie me majmunin, pendohet shumë shpejt (VIDEO) Një turist që donte të bënte një selfie në Bali për të përjetësuar një takim me majmunët, u pendua shpejt. Connor Com
E RENDE/ Majmuni i merr jetën foshnjës katër muajshe Një foshnje 4 muajshe është vrarë në një incident të çuditshëm në Indi. Fëmija vdiq pasi një majmun i hodhi një gur sipë
Majmuni nuk e lëshon foshnjën e tij edhe pse ka 10 ditë që ka ngordhur (FOTO LAJM) Pamjet e filmuara në këtë video prekëse kanë treguar një majmun që mbante përreth vetes trupin e këlyshit të tij që kish
Vajza tenton të bëj foto, majmuni i rrëmben qerpikët fallco (VIDEO) Ky është momenti qesharak kur një majmun i heq qerpikët e rremë një vajze ndërsa përpiqet të marrë një selfie me primati
Majmuni mistrec zhvesh turisten (VIDEO) Një moment qesharak me një majmun dhe një turiste është kapur në Bali të Indonezisë. Sarah Wijohn, 21-vjeçare, ishte
Shkencëtarët futin gjene të trurit të njeriut te majmuni Shkencëtarët në Kinë mund ta kenë krijuar një lloj të ri të majmunit, dhe me të kanë nxitur një debat të madh etik. Hulu
Studiuesi: Shkencëtarët vranë majmunin e përzier me njeri (FOTO LAJM) Shkencëtari i njohur Gordon Gallup, një psikolog që studion evolucionin, thotë se në vitet 1920 është tentuar një përzie
Përqafimi i dhimbshëm i majmunit kur i vrasin nënën e tij (VIDEO) Kjo video prekëse shfaq momentin kur një majmun i vogël shtrihet mbi trupin e nënës së tij të vdekur, e cila u vra nga n
Hanë mish majmuni dhe të vdekurit i varrosin në këmbë, njihni fisin më të çuditshëm në botë (FOTO LAJM) Ata hanë mish majmuni dhe i varrosin njerëzit në këmbë dhe jo shtrirë. Fisi Raute në Nepal është një ndër më të çudi
Kapen njerëzit që hëngrën majmunin e rrallë Gjashtë persona janë arrestuar në Vietnam pasi e vranë dhe e hëngrën një majmun që është në listën e specieve të rreziku
Përqafimi prekës i majmunit kur do të ndahet nga doktorët (VIDEO) Disa doktorë e kthyen një shimpanze në natyrë pas rehabilitimit të qëndrueshëm, por nuk menduan se do të ndodhte kjo.
Hanë mish majmuni dhe të vdekurit i varrosin në këmbë, njihni fisin më të çuditshëm në botë (FOTO LAJM) Ata hanë mish majmuni dhe i varrosin njerëzit në këmbë dhe jo shtrirë. Fisi Raute në Nepal është një ndër më të çudi
Policia në kërkim të majmunit, vodhi dhe mbyti një fëmijë Policia indiane është në kërkim të një majmuni që dyshohet se vodhi një fëmijë nga shtëpia, trupi i të cilit u gjet më v
Majmuni me "fytyrë njeriu" bëhet hit në internet (VIDEO) Një majmun me "fytyrën e një njeriu" ka tërhequr vëmendjen e përdoruesve të mediave sociale në Kinë këto ditë. Pamjet
Situatë e pazakontë, majmuni zhvesh turisten (VIDEO) Ky është momenti qesharak ku një majmun gati zhveshi një turiste ndërsa iu hodh asaj në krahë. Brittany Boëman ishte
Hanë mish majmuni dhe të vdekurit i varrosin në këmbë, njihni fisin më të çuditshëm në botë (FOTO LAJM) Ata hanë mish majmuni dhe i varrosin njerëzit në këmbë dhe jo shtrirë. Fisi Raute në Nepal është një ndër më të çudi
Majmuni "hileqar" mahnit fotografin! (FOTO LAJM) Një majmun u kap u fotografua duke përdorur bishtin e nënës së tij për t'u ngjitur në pemë. Fotografi Nihad V Vajida,
I tregoi gishtin e mesit, turisti goditet keq nga majmuni (VIDEO) Të qënit i pasjellshëm nuk ju çon kudo me njerëzit. Ne jetojmë me tre rregulla të thjeshta. 1) Jini të mirë me nj