999 rezultate për

mahmuti

Pas sherrit të bujshëm, këngëtarët e dashur për publikun i japin fund mosmarrveshjeve (FOTO LAJM) Ata janë dyshja më e njohur e muzikës popullore e që me këngët e tyre kanë arritur sukses ndër vite. Bëhet fjalë për Shy
Mbërrin në Kosovë trupi i 7-vjeçarit shqiptar të vrarë në Zvicër Në Zvicër në mesditën e së enjtes është vrarë 7 vjeçari Ilias Mahmuti. Familjarët e fëmijës, jetën e të cilit e shoi
Një dëshmitar kërkon nga Specialja që ky emër të merret në pyetje për vrasje Sefedin Krasniqi, bashkëpunëtor i kolonel Ahmet Krasniqit dhe njohës i zhvillimeve politike në Kosovë e më gjerë, përmes
“Nuk u ndikova nga paragjykimet, mora burrin që doja…” (VIDEO) Valentina dhe Mahmuti janë rasti tipik i dashurisë së vërtetë dhe të pakushtëzuar. Ata janë njohur sëbashku krejt ra
Mahmuti-analistëve dhe politikanëve: Të mjerët ju që nuk e keni kuptuar definicionin politik Analisti politik, Rijad Mamuti ka hedhur akuza për analistët e politologët e vetëshpallur, duke thënë: ''Analistët e mj
Mahmuti e përgënjeshtron: Nuk di ti bashkohem Aleancës për Shqiptarët Lideri i BDSH-së, Bardhyl Mahmuti, ka përgënjeshtruar deklaratën e Sekretarit të LR-PDSH-së, Arben Taravari se ai do ti
Bardhyl Mahmuti i bashkohet "Aleancës për Shqiptarët, pritet edhe Hisni SHaqiri Ish-Përfaqësuesi Politik i UÇK-së, njëherazi kryetar i BDSH-së, Bardhyl Mahmuti, pritet ti rikthehet skenës politike në
Bardhyl Mahmuti: Masakra e Kumanovës është version më tragjik i asaj të Brodecit Bardhyl Mahmuti është prononcuar rreth ngjarjeve në Kumanovë duke thënë se në Kumanovë u përsërit në një shkallë më trag
Bardhyl Mahmuti: Maqedonia është shndërruar në "burg të përjetshëm" për shqiptarët Bardhyl Mahmuti nga Bashkimit Demokratik Shqiptar është shprehur se populli maqedonas nuk e ka ndërprerë asnjëherë luftë
Mahmuti përgëzon Thaçin për marrëveshjen Kryetari i BDSH-së Bardhyl Mahmuti e përgëzoi kryeministrin e Kosovës Hashim Thaçin për përmbylljen e bisedimeve me një
Bardhyli përballë “gospodinot Bardul” Këshilltari i kryetarit të PDSH-së për politikë të brendshme Ernad Fejzullahu ka reaguar ndaj qëndrimeve të djeshme të l
Menduh! Shporru se e qelbe hapësirën kombëtare! Kryetari i Bashkimit Demokratik Shqiptar, Bardhyl Mahmuti, ka reaguar ndaj deklaratës fyese së një dite më parë të kryet
Mahmuti kundër Bexhetit, zgjedh Teutën Lideri i BDSH-së Bardhyl Mahmuti në një bisedë për Agjencinë e lajmeve “Zhurnal” ka bërë publike mbështetjen për kandida
Sulltanët osmanë Sulltan Mahmuti i I-rë sundoi nga viti 1730 deri në vitin 1754. Ai lindi në vitin 1696 në Edirne dhe babai i tij ishte S
BDSH uron BDI-në për fitoren Bashkimi Demokratik Shqiptar ka shprehur kënaqësinë për zhvillimin e zgjedhjeve të qeta në Maqedoni. Përmes një deklarat
BDSH mbyll fushatën: Përkrahni antidiskriminimin Bashkimi Demokratik Shqiptar ka mbyllur mbrëmë fushatës zgjedhore të zgjedhjeve të 5 qershorit në një tubim përmbyllës.
BDSH formon koalicion me PDK-në Sot është nënshkruar marrëveshja në Tetovë mes Bashkimit Demokratik Shqiptar dhe Partisë Demokratike Kombëtare. Sipas k
Bardhyl Mahmuti i dergon leter Bajram Rexhepit Përmes një letre të hapur, kryetari i Bashkimit Demokratik Shqiptar, Bardhyl Mahmuti, ka shprehur pak&eum
Mahmuti: BDI te nderprese hipokrizine ndaj sopotasve ‘Nuk ka zgjidhje juridike për proceset e montuara politike’, kështu ka reaguar përmes një
Flet Bardhyl Mahmuti Njohja e menjëhershme dhe e pakusht e pavarësisë së Kosovës dhe zhdëmtimi i banorëve