999 rezultate për

mafia

"Po më ndjek mafia ruse": Zhduket pa gjurmë i riu nga Tirana ”Po ndiqem nga mafia ruse…”, ky është mesazhi i dërguar policisë nga një i ri nga Burreli me banim në kryeqytet. As më p
Me sharra dhe tokmakë, forcat speciale gjermane në aksion kundër mafias shqiptare Një super operacion policor është zhvilluar për gjatë gjithë natës së mbrëmshme dhe orët e para të mëngjesit të sotëm në
U ther në janar nga mafia e burgjeve greke, shokët e grupit i bëjnë të pabërën Arbër Bakos Arbër Bako u ther në burgun e Koridhalos në janar të këtij viti nga një shqiptar dhe një grek. Mediat greke raportuan se
Ndërroi 3 burgje brenda vitit, kush është “bosi” shqiptar i mafias në Itali (FOTO LAJM) MediAt Italiane i kanë kushtuar një hapësirë të gjerë raportimi një shtetasi shqiptar, Ismail Rrebeshi, i cili cilësohet
Dyshohet se vrau "El Padrinon" e Vlorës, kodi i mafias riprodhoi skemën kur ekzekutoi ish-policin Një breshëri plumbash u derdhën mbi Santjago Malkon mbrëmjen e së martës duke e lënë atë të vrarë në vend. Krimi i m
Mafia shqiptare, eksperti italian: Më e rrezikshmja në vendin tonë Organizatat mafioze shqiptare janë të rrënjosura në Itali dhe bashkëjetojnë me mafiet autoktone, kurse mbizotërojnë në s
"Bomba" e RAI-it: Mafia shqiptare do të përdorte bazën e Porto Palermos për të sjellë me nëndetëse 14 ton kokainë ‘Narcotica’, emisioni italian që ka hetuar rrugën e drogës drejt Italisë, në dokumentarin e tretë të transmetuar mbrëmje
RAI 3 tregon mafian shqiptare: Luftojnë me Ndraghetta-n, mbushën Europën me kokainë nga Amerika Jugore Programi “Narcotica” i Tg3 ka shkuar kësaj here në Shqipëri, ku dy realizuesit e tij Valerio Cataldi dhe Raffaella Pusce
Mediat britanike: Si organizohet mafia shqiptare në Facebook Daily Telegraph ka bërë një artikull për shqiptarët e mbërritur ilegalisht në Mbretërinë e Bashkuar. Në shkrim raportohe
Rrëfehet biznesmeni: Kështu funksionon mafia e gjobvënies shtetërore në Shqipëri Ish-kryeministri Sali Berisha ditën e sotme ka ndarë në Facebook një denoncim të bërë nga një qytetar dixhital kundrejt
I shpallur në kërkim tentoi të kthehej në Shqipëri, arrestohet 30-vjeçari Antimafia italiane ka arrestuar ditën e sotme një nga 3 shqiptarët e shpallur në kërkim, pas operacionit “Tuneli’ që çoi
U frymëzua nga Admir Muratajn, kreu i mafias tenton arratisjen me këtë mënyrë të padëgjuar (FOTO LAJM) “Kreu i një bande braziliane u përpoq të shpëtonte nga burgu duke u veshur si vajza e tij, kur ajo e vizitoi atë pas hek
Basha publikon planin për shembjen e Teatrit: Këtu do ndërtohen 6 kulla 200 milionë euro (VIDEO) Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha me anë të një postimi në Facebook ka sulmuar kryeministrin Rama duke e quajtur a
Familja shqiptare lutet të mos e dëbojnë nga Franca: Kërcënohemi nga mafia Të shtunën në mbrëmje më 14 Korrik, disa persona u mblodhën për një demonstratë paqësore të mbajtur nga shoqata SOMILO (
U akuzua për lidhje me mafian, merret vendimi për fituesin e Kupës së Botës Fituesi i Kupës së Botës me Italinë në vitin 2006, Vincenzo Iaquinta është shpallur i pafajshëm për akuzat në lidhje me
Bosi i mafias së "Ndrangheta-s" arratiset nga burgu Një bos i mafias italiane është arratisur nga një qendër paraburgimi në Uruguaji, ku ishte në pritje të ekstradimit në v
Përgjimet/ Këshilltari i Merkel - Ramës: Kërkoji falje shqiptarëve dhe dorëhiqu Martin Henze, këshilltari ekonomik i Grupit Parlamentar CDU, të kancelares gjermane Angela Merkel, ka reaguar lidhur me
E FUNDIT/ Zjarri në KZAZ-në e Shkodrës, Berisha: Zjarrin nuk e kanë vënë qytetarët, skenar stalinist Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora u shpreh se skenari i zjarrit në Shkodër, në KZA
Vizitorët dhe mafia çojnë euron në minimumin historik Në bregdet, apo në qendrat e qyteteve kryesore është vështirë që të mos gjesh turistë, që vitet e fundit kanë zbuluar se
I penduari nxjerr shokët: Ju tregoj "kokat" e mafias në Vlorë Gazmend Merkaj,vlonjati që u vetëparaqit në policinë e Fierit me një pistoletë “Glock” në çantë dhe që më pas tregoi dis