E FUNDIT/ Xhaxhai vret nipin në Shkodër
999 rezultate për

madridit

Zidane pas dëmtimeve të Marcelos dhe Theos, e ka një lojtar që luan ku ti thuash Dëmtimet e shpeshta në skuadrën e Real Madridit janë duke sjellur vështirësi për trajnerin Zinedine Zidane I fundit q
De Biasi "i pafat", në debutim përballet me Realin e Madridit Me mijëra shqiptarë mund të jenë sot kundër Realit, pasi do të tentojnë të mbështesin De Biasin. Zinedine Zidane do t
Ish-shoku i tij tregon pse Kroos la Bayernin për Realin e Madridit Stefan Reinartz, ish bashkëlojtar i Toni Kroos te Bayer Leverkusen, ka treguar arsyen kryesore pse Bayern Munich e ka le
Kush janë opsionet e Zidanes për të zëvendësuar Kovacicin e dëmtuar? Mateo Kovacic është dëmtuar në ndeshjen e fundit të Real Madridit dhe pritet të mungojë rreth 2 muaj. Sipas portalit
Real Madrid blindon Iscon për 5 vitet e ardhshme Ylli i skuadrës së Realit të Madridit, Isco ka rinovuar kontratën me “Los Blankos” deri në 30 qershor 2022. Skuadra m
Marcelo rinovon deri në 2022 Reali i Madridit rinovon kontratën e 29 vjecarit Marcelo Veria da Silva deri në 30 qershor të vitit 2022. Në këtë më
Rekord i keq i Real Madridit për kartona të kuq në këtë fillim sezoni Klubi Madrilenka pranuar tashmë 3 kartona të kuq në 5 ndeshjet e para zyrtare në Spanjë, ndërsa të gjithë sezonin e kalu
Ramos do të përdoret nga Reali për të arritur tek ylli që luan në Premier League Sergio Ramos, kapiteni i Real Madridit dhe kombëtares spanjolle mund ta sjell yllin e Premier League-s në Santiago Berna
L’Equipe pas formacionit më të mirë në Seria A, zbulon dhe atë të La Ligas Gazeta e famshme franceze L’Equipe ka publikuar formacioni aktual më të mirë të kombinuar nga 20 skuadrat e La Ligas.
Di Maria refuzoi ti bashkohej Barcelonës pas këshillës që mori nga ish miku i tij në Madrid Angel Di Maria apo ish lojtari i Real Madridit ishte shumë i lidhur me një transferim të mundshëm në skuadrën e Barcelon
Talenti 19-vjeçar i Realit të Madridit debuton me një super gol me Kombëtaren e Uruguait (VIDEO) Nuk ka më mirë se sa të debutosh me gol me fanellën e kombëtares tënde. Këtë gjë e ka arritur me sukses mbrëmë Federi
Jose Mourinho dëshiron me çdo kusht lojtarin e Real Madridit sezonin e ardhshëm Jose Mourinho si duket nuk do të ndalet deri sa të arrijë qëllimin e tij: të transferojë Gareth Bale në Manchester Unite
Fernando Alonos: Jam i lindur për të qenë një tifoz i Realit të Madridit Fernando Alonso u akordua si një krenari e klubit madrilen ditën e djeshme duke u vlerësuar për mbështetjen e tij të vaz
Hazard pret ofertën e Realit të Madridit në orët e fundit të merkatos Eden Hazard nuk ka humbur shpresën, ndihet i përgatitur dhe po pret një telefonatë të minutës së fundit nga Real Madridi
Zidane e ktheu Realin e Madridit në një "arkë kursimesh" Që kur Zinedine Zidane është trajner i Real Madridit në total Madrilenet kanë shpenzuar 76.5 milionë euro ndërsa kanë pë
Koha kur Neymar dhe Coutinho thonin se kishin ëndërr të luanin për Realin e Madridit Neymar dhe Coutinho janë shfaqur në titujt e gazetave kryesore dhe kanë qenë në qendër të shumë diskutimeve këtë verë, p
Mbrëmë debutoi dhe djali i Zizusë në portë për Realin Pas babait të tij Zinedine dhe vëllait të tij Enzo, Luca Zidane u bë lojtari i tretë i familjes franceze i cili vesh një
Real Madrid pret sot Fiorentinën për trofeun Bernabeu, ish lojtari i Realit ka një detyrë speciale Real Madrid dhe Fiorentina do të perballen sot për trofeun Bernabeu. Madrilenet do të perdorin që nga fillimi Ronald
Vendim i ri për kartonin e kuq, katastrofal për Ronaldon Përsëri një lajm i keq për Cristiano Ronaldon. Tribunali Administrativ Sportiv në Spanjë, ka konfirmuar dënimin prej
Zidane nuk do të ketë as Kovaçiçin sonte por do të përdor këtë talent Një dëmtim i Mateo Kovaçiç e ka hequr kroatin nga lista e ekipit nga ndeshja hapëse e LaLigas për Real Madridit kundër D