999 rezultate për

madridi

Asensio kërkon ndryshim nga Reali i Madridit Marco Asensio ka dhënë një konferencë për shtyp pas golit të mbrëmshëm ndaj Leganes, gol që i solli fitoren ekipit Madri
Bale kërko largimin nga Reali i Madridit Mediet angleze zbulojnë se Gareth Bale i ka kërkuar Realit të Madridit largimin në janar, drejt Manchester Unitedit.
Ish-Presidenti e bën të kryer: Ikën Ronaldo, vjen Neymar Ish presidenti i Real Madridit, Ramon Calderon, ka hedhur edhe ai hipotezat e veta me fatin e sezonit të ardhshëm për Re
Tifozët e Realit e presin, Neymar u premton: Do shihemi Neymar është i lidhur ngusht me një kalim tek Reali i Madridit. Por kjo nukmjafton për brazilianin i cili së fundmi para
Dy lojtarët më të shtrenjtë në historinë do i bashkohen Realit të Madridit Eksperti francez i futbollit, Juliens Laurens tha se e sheh mundësinë që dy yjet e PSG, Mbappe e Neymar të veshin fanell
Kjo provë tregon shumë, asgjë nuk shkon mirë tek Reali i Madridit (VIDEO) Real Madridi u mposht dhe nga Villareali me rezultat 0-1 në Bernabeu dhe kështu thelluan edhe më shumë krizën e rezultat
Statistikat i japin të drejtë Zidanes, tek ky Real mungon vetëm finalizimi i golit Me 125 goditje drejt portës, Real Madridi është ekipi i dytë në La Liga që godet portën. ”Por topi nuk donte të futej në
Zyrtare: Cristiano Ronaldo shpallet lojtari i muajit dhjetor për Real Madridin (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo është shpallur lojtari i muajit dhjetor në klubin madrilen. Edhe pse nuk ka bërë gola dhe të dhuro
Realin po e shkatërrojnë huqet e Zidanes Zinedine Zidane ishte i pari që ftoi skuadrën për ndryshime në këtë javë dhe ndaj Villarreal as ndryshoi formacionin, as
E filluan dobët, por tani Madridi tjetër është problemi i vetëm i Barcelonës (VIDEIO) Një gol në kundërsulm i Kevin Gameiros i mjaftoi Atleticos së Madridit për të marrë pikët maksimale në transfertën me Ei
Mbrojtësi i Realit: Nuk e di se çfarë po ndodh me ne Real Madridi pësoi humbje tronditëse në shtëpi nga Villarreali në kuadër të La Ligës të shtunën pasdite, por Nacho nuk m
Dy momentet që Real Madridi iu mohuan për penalltitë (VIDEO) Pritet të këtë ankesa ndaj zyrtarëve të referimit në La Liga nga kryeqyteti spanjoll pasi Real Madridit iu mohuan dy pre
Cristiano Ronaldo pëson humbje në ndeshjen e tij të 500-të në kampionat Cristiano Ronaldo luajti ndeshjen e 500-të në ligë në karrierën e tij si profesionist sot kundër Villarrealit në "Santia
Le të ikë Griezman, Atletiko do Belottin Atletico Madridi ka shfaqur interesimin për sulmuesin e Torinos Andrea Belotti këtë verë, sidomos nëse bie çmimi i tij p
Interi e di mirë, pa Champions nuk ka Icardi Mediat italiane raportojnë se Mauro Icardi mund të largohet nga Interi për të kaluar te Real Madridi në fund të sezonit
Skuadrat që shpenzuan më së shumti për sezonin 2017/18 (FOTO LAJM) Barcelona është klubi që ka shpenzuar më së shumti për transferimin e lojtarëve për sezonin 2017/18. Katalanasit shp
Perez e dëshiron fiksimin e tij pas Botërorit Florentino Perez i fiksuar pas Joachim Loew. Trajneri i përfaqësues gjermane vazhdon të mbetet dëshira kryesore e presid
Riola punon për largimin e Donnarummas, përplaset keq me drejtuesit Agjenti Mino Raiola sipas raportimeve tw fundit thuhet se ka pasur një bisedë jo të këndshme me shefat e Milanit në lidh
Mediat italiane e bëjnë të kryer transferimin e Salah tek Reali Real Madridi duhet të bëjë një kthesë radikale për të ndryshuar dinamikën negative të ekipit në La Liga dhe të rifitojë
Analizë/ 5 arsyet kryesore të rënies së Real Madridit nga muaji gusht në muajin janar (VIDEO) ”Për të parën herë që kur luaj në Barcelonë, ndjeva se Real Madridi është superiorë”. Këtë thënie të famshme e thoshte v