999 rezultate për

macron

Presidentja e KE akuzon Macron: I hape dyert Rusisë në Ballkan "Emmanuel Macron i ka hapur derën Rusisë në Ballkanin Perëndimor." Kështu ka deklaruar Presidentja e Komisionit Evrop
Macron futet në telashe: Bosnja është bombë me sahat... Presidenti i Francës, Emmanuel Macron theksoi se shqetësimi më i madh në Ballkan është “kthimi i xhihadistëve” në Bosnje
Merkel e zemëruar me Macron: Nuk duhet të fliste ashtu për NATO-n Angela Merkel ka deklaruar se nuk pajtohet aspak me fjalët e thëna një ditë më parë nga Macron përsa i përket NATO-s.
Macron jep premtimin e madh: Në këtë rast, jam i gatshëm të hap negociatat Në një intervistë me revistën The Economist, të publikuar të enjten, Presidenti Macron tha se Bashkimi Evropian ka nevoj
Macron: S’mund ta poshtëronim Shqipërinë duke hapur negociatat vetëm me Shkupin Presidenti i Francës Emmanuel Macron ka deklaruar se gjysma e vendeve të BE-së ishin kundër hapjes së negociatave me Shq
Macron zemëron Bullgarinë dhe Ukrainën, çfarë plane ka presidenti Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka zemëruar Bullgarinë dhe Ukrainën, me deklaratat e tij të fundit. Por a do të th
Zaev: Takimi Pendarovski-Macron do të jetë dobi të vendit Kryeministri Zoran Zaev e ka përshëndetur takimin e paralajmëruar të presidentit Stevo Pendarovski me kolegun e tij fran
Çfarë është "modeli norvegjez" për Ballkanin Perëndimor, a mund të ketë sukses Zgjerimi i BE ka vdekur me kohë, Macron vetëm e ka varrosur, thotë njëra palë. Politikë shkatërrimtare, thonë të tjerët.
Negociatat/ Macron tërhiqet nga vetoja, çfarë po përgatit presidenti francez? Pasi u gjend para shumë kritikave nga vendet e BE, kryeministri francez Macron po tërhiqet me elegancë nga 'vetoja' për
McAllister bën deklaratën e fortë: Macron është përgjegjës për shtyrjen e negociatave me Shqipërinë Kryetari i Komitetit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian, David McAllister ka thënë sot se Evropa nuk mund ta f
I tha "JO" për negociatat, Macron do vizitojë Shqipërinë? Presidenti francez Emmanuel Macron pritet të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut muajin e ardhshëm. Në komentin
Macron së shpejti vizitë në Shqipëri dhe Maqedoninë e Veriut Presidenti francez Emanuel Makron (Emmanuel Macron) pritet të vizitojë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut muajin e ardhs
Dade i kujton Ramës aferën e madhe korruptive: Vëri gishtin kokës, s’ka faj Macron Ish-ministrja e Jashtme, Arta Dade, deklaroi në emisionin “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa, në News24, se Shqipëria n
EURONEWS: Macron "dogji" edhe Maqedoninë prej Shqipërisë Euronws, i cili ka burime të dorës së parë nga mbledhje e djeshme për krerëve të BE-së ku edhe u vendos që të mos hapesh
Zaev: I kërkova takim katër muaj rresht Macronit, nuk pranoi Kryeministri Zoran Zaev deklaroi sot mes të tjerash para gazetarëve se i kishte kërkuar takim presidentit Macron prej di
Si shpjegohet inati i Macron me Shqipërinë, dhe si po e lëmon Merkeli qimen e tij të egër Presidenti francez Emmanuel Macron kërkoi ndryshime në sistemin e prurjes së anëtarëve të rinj në Bashkimin Evropian, du
Pamje për të mos u humbur! Si u ndje Rama pas "JO" së Francës për negociatat (FOTO LAJM) Për herë të parë pas dhënies së "JO" nga BE për hapjen e negociatave, ka reaguar kryeministri Edi Rama. Pavarësisht
Burri i zv.ministres revoltohet me Macron: Vafsh në të sëmës! Ditën e sotme BE i tha JO Shqipërisë për hapjen e negociatave. Kundërshtia më e madhe erdhi nga Franca e cila deklaro
Të na rrojnë atletët e bardha! Si dështoi Rama të joshte Macron për negociatat Kryeministri Edi Rama sot duhet të jetë shumë i zhgënjyer pas refuzimit të BE për të hapur negociatat. I zhgënjyer m
Eduard Kukan përdor termin denigrues për Macron: Jam i neveritur ish-ministër i Jashtëm i Sllovakisë, Kukan ka deklaruar se është i neveritur dhe i indinjuar nga vetoja që vendosi Franc