999 rezultate për

lushtakun

Kush po e lufton Sami Lushtakun, Amerika apo Rusia? Shkruan: Idriz Morina Kisha rastin sot të isha dëshmitar i një dialogu të rënduar emocionalisht. Në fund të bisedës e
Gjykata dënon Sami Lushtakun dhe dy ministra Zëvendëskryeministri i Kosovës, Dardan Gashi, ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ish-kryetari i Skenderaj
Zbardhet takimi i Thaçit me Lushtakun I pari i shtetit, Hashim Thaçi, është takuar me Sami Lushtakun pas kthimit të tij nga Haga. Këtë e ka bërë të ditur p
Veseli flet për Sami Lushtakun dhe Remin Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli pas nisjes për në Hagë të Sami Lushtakut dhe Rrustem Mustafës, ka deklaruar
Para nisjes në Hagë, Haradinaj viziton Lushtakun dhe Remin (FOTO LAJM) Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj sot ka zhvilluar një vizitë tek dy ish-komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rru
Policia përcjell Remin dhe Lushtakun për në Hagë Zyrtarë të policisë së Kosovës tashmë gjenden në Aeroportin ‘Adem Jashari’, nga i cili pritet që së shpejti të nisen dre
Specialja nuk ndalet, edhe shtatë komandantë janë të dyshuar Vetëm në valën e parë të ftesave nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, në kuadër të Gjykatës Speciale, janë përfshirë t
Prokuroria Speciale merr edhe Sami Lushtakun Ish-komandanti i UÇK-së nga rajoni i Drenicës, Sami Lushtaku, është ftuar të intervistohet nga Dhomat e Specializuara.
Zbardhet takimi Lushtaku-Geci, çfarë diskutuan (FOTO LAJM) Ish-deputeti i Kosovës, Gani Geci, luftëtari i orëve të para të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, gjatë ditës së sotme ësh
Policia ndalon Sami Lushtakun Ish-kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku, është ndaluar dje nga Policia e Zvicrës në aeroportin e Cyrihut. Sipas rapo
Ganimetja përpiqet ta zbusë Lushtakun, i del pak në mbrojtje Thaçit Prezenca e djeshme e Hashim Thaçit në Veri të vendit, pa Sami Lushtakun, ka shtyrë që të reagojë ky i fundit. Lushtaku p
Drenica ia doli mbanë edhe pa Thaçin, Veselin apo Lushtakun (FOTO LAJM) Koment nga Ervin Shkulaku Dje, edhe një herë Drenica ka shkruar histori pasi për herë të parë ia ndaluan një k
Takim misterioz i Bukoshit me Lushtakun dhe Thaçin (FOTO LAJM) Në takime te ndara, por në të njëjtin vend, dy bashkëpunëtoret e vjetër Bujar Bukoshi e Dardan Gashi, kanë takuar ish kr
Bekimi shijon drekën me Nuredin Lushtakun Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari dhe nënkryetari i kësaj, Nuredin Lushtaku kanë qenë bashkë sot për drekë
Hashim Thaçi suprizon Sami Lushtakun Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekoruar gjeneralin Sami Lushtaku me Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvje
Lladrovci ka një porosi për Bekim Jasharin dhe Sami Lushtakun Dy kryetarët e Drenicës, Bekim Jashari i Skenderajt dhe Ramiz Lladrovci i Drenasit, kanë një bashkëpunim të mirë në punë
Ndodh edhe kjo, Lushtaku sulmon Sami Lushtakun për të mbrojtur Kamishin Ish-deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Nuredin Lushtaku ka dal haptas kundër vendimeve të fundit të kryetarit të
Rrahimi e quan gabimisht `shik` Sami Lushtakun Sekretari i AKR-së, Rrahim Pacolli, ka publikuar një foto në takim me ish-kryetarin e Skenderajt, Sami Lushtaku, të cili
Lushtaku deklarohet i pafajshëm Pas tri dështimeve më në fund është mbajtur seanca e shqyrtimin fillestar në rastin e Sami Lushtakut, i cili akuzohet pë
Hashim Thaçi takohet me Kadri Veselin dhe Sami Lushtakun (FOTO LAJM) Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i shoqëruar nga kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku, kanë vizituar të premten kreun