999 rezultate për

lushnje

Djali ishte shofer në Itali, si u infektuan dy rastet e reja me koronavirus në Lushnjë Numri i të infektuarve ka shkuar në 4 në qytetin e Lushnjës. ISHP konfirmoi sot edhe dy raste të reja, për të cilët m
Çmendet lushnjari, i turret me mjet prerës mjekes për lekët e ilaçeve Një ngjarje e rëndë është parandaluar sot në Lushnje. Një shtetas ka marrë thikën në dorë dhe ka shkuar drejt spita
U kthye nga Italia dhe rezultoi pozitiv, spitali i Lushnjës bën gati karantinat Minstira e Shëndetësisë ka konfirmuar 15 raste të prekura nga koronavirusi në vend, teksa një prej tyre rezulton të jetë
Qëlloi me thikë 50 vjeçarin në Lushnjë, si u kap 74 vjeçari Një 50 vjeçar është qëlluar disa herë me thikë në Lushnjë. Ngjarja ka ndodhur ne fshatin Ngurrëz e Vogël, ku nje konf
Lëvizte me armë pa leje, kapet 51 vjeçari në Lushnjë Një 51 vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë pasi mbante pa leje armë gjahu dhe armë të ftohta. Bëhet fjalë për
SPAK kthen në polici dosjen e OFL të rivalit të Aldo Bares SPAK ka rikthyer në polici dosjen e dorëzuar nga OFL për Saimir Taullaun, ndërsa kërkohen më shumë dokumente për sekuest
OFL i dha 48 orë për pasurinë, kush janë dy të "fortët" e Lushnjës Efektivja e OFL-së ka dalë sërish në një konferencë ku ka nxjerrë dy mera të tjerë të botës së krimit. Ditën e sotme,
Aksident në Lushnje-Berat, makina përplaset dhe përfundon në kanal Një aksident i rëndë është shënuar mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Lushnje-Berat. Bëhet me dije se një makinë ka dal
Tha se i vodhën 4 mijë euro në kasafortë, pendohet lushnjari Shtetasi L. D, 52 vjeç kallëzoi në Polici ditën e djeshme se i kanë vjedhur një sasi eurosh në kasafortë. Por gjërat
Grabitet shtëpia në Lushnjë, merren mijëra euro nga kasaforta Është grabitur një banesë në Lushnjë. Grabitësit kanë arritur të marrin 4 mijë euro që fshiheshin në kasafortën e sht
Paloka zbulon arsyen e atentatit ndaj krybashkiakut të Lushnjes: E konsumon si ai i Bulqizës Demokrati Edi Paloka, në 29-vjetorin e themelimit të partisë u tha demokratëve të Lushnjës se tashmë se janë parti e par
Flet prokurori që çoi në burg "Bandën e Lushnjes": Grupimi kriminal më i organizuar Përparim Kulluri, i njohur si prokurori që çoi në burg bandën e Lushnjës, ka dhënë detaje të reja mbi mënyrën e funksion
Histori tronditëse, si u rrezikua Ismail Kadare nga Banda e Lushnjës Pas vrasjes së Taullaut, banda e Lushnjes, ishte e vendosur të hakmerrej deri në fund ndaj çdo punonjësi të shtetit që u
Dora e djathtë e fashuar, çfarë ka ndodhur me Princ Lekën (FOTO LAJM) Ditën e sotme është përkujtguar 100 vjetori i Kongresit historik të Lushnjes (21-31 janar 1920 – 21 janar 2020). Gjat
Deklarata e fortë: Banda e Lushnjes donte të eliminonte ish-ministrin në detyrë Në vitin 2000, policia ka disponuar informacione se ka pasur edhe plane konkrete për eleminimin e ministrit Spartak Poçi
Kush ishte e dashura e Aldo Bares dhe biznesmeni i njohur që kontrollonte trafikun (VIDEO) Vëmendia mediatike përenbdrohet edhe një herë te ish kreu i bandës së Lushnjës, Aldo Bare. Eliminimi i të tmerrshmit
Pas çiftit në Lushnjë, e moshuara plagoset nga shpërthimi i bombulës së gazit në Durrës Pas çiftit që u plagos sot në Lushnjë, edhe një e moshuar është plagosur nga bombula e gazit në Durrës. Ajo ështe dër
Atentati ndaj Fatos Tushes, nis "furtuna" në komisariatin e Lushnjës Sulmi ndaj kryebashkiakut të Lushnjës Fatos Tushe, ditën e 31 dhjetorit, ka sjellë shkarkimin e shefave të policisë.
Mallkimi i rrugëve, një i vdekur dhe tre të plagosur në Lushnjë e Vlorë Një person humbi jetën, ndërsa tre të tjerë mbetën të plagosur në tre aksidente të ndryshme të ndodhura sot pasdite në L
Aksident me vdekje në Lushnje-Fier Një aksident me vdekje ka ndodhur pak më parë në aksin Lushnje-Fier. Mësohet se viktima quhet Kujtim Bajaziti, 50 vj