999 rezultate për

lumin

Ra në humnerë, shkodranët shpëtojnë turistin Një aksident ka ndodhur në Shkodër, në fshatin Prekal teksa shkon për Dukagjin, ku një turist ka dalë nga rruga dhe ka r
Po udhëtonte me motorr, turisti përfundon në lumin Kir Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Prekal-Kir, Shkodër. Një turist zviceran ka dalë nga rruga teksa po udhëtont
"Mos u bë mbeturinë", aksion për nxjerrjen e gomave të hedhura në lumin e Vardarit Nisma Qytetare "Mos u bë mbeturinë" në bashkëpunim me palombarë të "Akuatek" nga Ohri, shoqata speleologjike "Vrelo" nga
REPORTAZH/ Çfarë po ndodh sot në Lumin e fundit të egër në Evropë (FOTO LAJM) Nga Dritan Laci “Finesa e njeriut kurrë nuk do ta dëshmojë një shpikje më të bukur, më të thjeshtë ose më të d
Pasagjeri bën për spital shoferin, nuk i uli volumin e muzikës (VIDEO) Një pasagjer ka bërë për spital shoferin e autobusit, me të cilin ishte duke udhëtuar, pasi i kërkoi të volumin e muzikë
Mbytet 15 vjeçari në lumin Pçinja, të Kumanovës Pesëmbëdhjete vjeçari është mbytur mbrëmë në ujërat e lumit Pçinja, të Kumanovës, njofton Policia. Sipas informatave
Gjendet një person i vdekur në Kurbin Trupi pa jetë i një burri është gjetur mëngjesin e sotëm në fshatin Skuraj. Kanë qenë banorët ata që kanë vënë re ku
Aksident në Fier, çifti përfundon në lumin e Gjanicës (VIDEO) Një aksident ka ndodhur në qytetin e Fierit mëngjesin e sotëm. Mësohet se drejtuesi i mjetit tip “Benz” ka dashur të
Çfarë sakrifice, fëmijët kalojnë lumin brenda qeseve plastike për të shkuar në shkollë (VIDEO) Ndërkohë që shumica prej nesh e kemi kaluar gjysmën e fëmijërisë duke gjetur mënyra për të shmangur shkollën, disa fëmij
Hiqni dorë nga përgatitja e ushqimit me letër alumini Hulumtuesit kanë treguar se ushqimi i përgatitur në lëngje acide, të tilla si lëng limoni ose salcë domatesh, thithin më
Prej katër ditësh i zhdukur, adoleshenti gjendet i mbytur në lumin Vjosa 17-vjeçari Matia Rizallari nga Këlcyra, i cili kishte humbur prej 5 ditësh, është gjetur i vdekur. Trupi i të riut u
Një furgon mallrash përfundon në lumin Shkumbin, drejtuesi mbetet i bllokuar (FOTO LAJM) Një aksident i rëndë ka ndodhur gjatë orëve të pasdites në Kthesën e Murrashit në Librazhd. Një furgon mallrash ka da
Maddona shfaqet me "një sy" në Eurovision, plasin teoritë mbi Iluminatin (FOTO LAJM) Kur pritet që të shpallen rezultatet e votimit, në skenë ka dalë Madona, e cila nuk ka surprizuar pak me look-un e saj.
Del lista e Iluminatit, kush janë masonët shqiptarë Disa thonë se mund të kenë të drejtë, duke ditur se disa ‘vëllazëri’ në universitetet më të mira në botë kanë arritur të
“Dora e fshehtë” që krijoi Iluminatin Në vitin 2008 një individ me nofkën “Hidden Hand” (Dora e Fshehtë) mbajti një sesion pyetje-përgjigje në forumin e faqes
Ky lum vret çdo gjë që hyn aty Tingëllon si një legjendë, por ky lumë është i vërtetë dhe vdekjeprurës. Andres Ruzo nga Peruja kishte dëgjuar nga gjysh
Gjenden 170 kg drogë në lumin Buna Pasditen e kësaj të hëne, në grykëderdhjen e lumit Buna janë gjetur shtatë çanta të mëdha me 170 kilogramë marijuanë.
50 vjeçari gjendet i mbytur në lumin Buna Një 50-vjeçar, identiteti i të cilit nuk është bërë ende i ditur, është gjetur i mbytur pasditen e sotme tek ura e Bunës
EMRI/ Identifikohet viktima që u gjet në lumin Shkumbin Një trup i pajetë është gjetur ditën e sotme në breg të lumit Shkumbin. Sipas informacioneve behet e ditur se trupi
Gjendet një trup i pajetë në lumin Shkumbin Gjendet një trup i pajetë në fshatin Muriqan të Elbasanit. Trupi mëoshet se është gjendur në breg të lumit Shkumnbin.