999 rezultate për

lumezi

Aksioni i rëndësishëm në Kosovë:12 të arrestuar dhe 400 mijë euro të sekuestruara Kryeprokurori i shtetit, Aleksandër Lumezi ka bërë të ditur sot se pas bastisjes së disa lokacioneve kanë arrestuar 12 p
Blakaj nuk lë fjalë pa thënë për Lumezin nga Amerika Ish-prokurori i Prokurorisë Speciale, Elez Blakaj, që u largua për në SHBA, ka ironizuar lidhur me deklaratat e kryeprok
Nis protesta e VV kundër Lumezit (FOTO LAJM) Ka nisur protesta e Lëvizjes Vetëvendosje, para ndërtesës së Kryeprokurorit të Shtetit. Një numër i madh i qytetarëve
Lumezi flet për hetimet ndaj veteranëve Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës do të ketë edhe 30 ditë kohë për të plotësuar aktakuzën në rastin e njohur s
Ish-shefi i antikorrupsionit hedh akuza të rënda ndaj Lumezit dhe Maxhunit Hasan Preteni, dikur Shef i Agjencisë Antikorrupsion e ka denoncuar Shefin e AKI’së, Shpend Maxhunin dhe Kryeprokurorin
Zeka akuza të rënda ndaj Lumezit, përmendet tentativë për vrasje Deputeti i partisë Nisma, Milaim Zeka, ka akuzuar kryeprokurorin e shtetit, Aleksandër Lumezi, se ky i fundit ka dhënë p
Zbardhet letra e gjatë për Lumezin, kush e vrau Ahmet Krasniqin? Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut i është drejtuar me anë të një letre kryeprokurorit të shteti
Lumezi: Asnjë veteran nuk është në hetime Asnjë nga 20 mijë emrat e publikuar si veteran të rrejshëm nuk janë duke u hetuar nga Prokuroria e Shtetit. Kryeprokuror
Shoqëria Civile çohet në këmbë kundër Lumezit ​Sot në Sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë do të mbahet protesta e dytë e thirrur nga shoqëria civile, për shka
Edhe sot protestohet kundër Lumezit Qytetarët sot do të organizojnë protestë dhe marshojnë drejt Zyrës së Kryeprokurorit dhe Zyrës së Kryeministrit. Ata
PSD ka një kërkesë për opozitën ndaj Lumezit Partia Socialdemokrate ka kërkuar sot që Kuvendi i Kosovës ndonëse në pushim, të mblidhet në një seancë të jashtëzakonsh
Lumezi nuk dorëhiqet, ka një mesazh për veteranët Kryeprokurori i shtetit, Aleksandër Lumezi e ka caktuar prokurorin i cili do të merret me aktakuzën të cilën e la në gjy
Jep dorëheqje Lumezi? Vetëm tri orë para se të mbahet protesta kundër kryeprokurorit të shtetit, Aleksander Lumezi, ky i fundit ka paralajmëru
VV: Lumezi është argat i Thaçit, të dorëhiqet Shefi i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca bashkë me deputeten nga kjo parti, Albulena Haxhiu, kanë dal
Kjo është rruga e protestës kundër Lumezit Organizatorët protestës kundër ndërhyrjes së politikës në sistemin e drejtësisë, ka zbuluar itinerarin e organizimi të s
Sot protestohet për drejtësinë kundër Lumezit Lidhjet mes politikës dhe Prokurorisë së Shtetit i ka shpërfaqur debati i nxitur pas dorëheqjes së prokurorit Elez Blaka
Albulena Haxhiu kërkon dorëheqjen e Aleksandër Lumezit Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, përmes një statusi në Facebook ka kërkuar dorëheqjen e kryeprokurori
Ndërron jetë babai i Lumezit Pas një sëmundje të rëndë, në moshën 81 vjeçare ndërroi jetë Nikë Lumezi, një ndër juristët e parë kosovar, që ushtroi f
Lumezi sulmon veteranët: 19 mijë nga ta janë fallco Sipas kryeprokurorit të shtetit Akeksandër Lumezi janë 19 mijë persona që jashtëligjshëm kanë fituar statusin e veterani
Vajza e kryeprokurorit korr sukses, fillon punën në gjykatë (FOTO LAJM) Vendi i punës ‘zyrtar ligjor’ në Gjykatën Supreme të Kosovës ka nxitur interesim për dhjetëra juristë kosovarë, por ai k