999 rezultate për

lulzim

Për editorialet pro Lulzim Bashës dhe PD Dr. Ndriçim Ciroka Ka kohë që shoh opinione dhe gjoja analiza me lëpirje të pështirë ndaj kreut Lulzim Basha dhe Pd.
Çfarë po ndodh? Ndërkombëtarët i shkojnë Bashës në zyrë Një takim i papritur dhe i pa lajëmruar po ndodh tek selia blu. Ambasadorja e ShBA, Yuri Kim dhe ambasadori i BE-së,
Lulzim Basha: Nesër, unë kryeministër i Shqipërisë Lulzim Basha tha i sigurt se nesër ai do të jetë Kryeministër i Shqipërisë. Basha optimizmin e tij të sigurt e shpreh
Zbardhet axhenda e Lulzim Bashës në Kosovë, kë do takojë në vizitën dy ditore Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka pranuar ftesën e kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti për një vizitë
Ish-demokratja e flaktë ia thotë hapur Bashës: Ma ke tradhtuar besimin! Ish-kryetarja e AMA-s dhe njëkohësisht ish mbështetësja e Lulzim Bashës deri në vitin 2017, Endira Bushati, ka folur rr
Rama paralajmëron Bashën: Mos na provokoni Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së kreut të opozitës, Lulzim Basha, i cili tha se marrëveshja e 5 qersho
Rama pro listave të hapura, Basha "hidhet në sulm" Kryeminsitri Edi Rama deklaroi sot se do të mbështesë Myslim Murrizin në nismën e tij për të hapur listat, duke thënë se
Myslim Murrizi shpërthen në ofendime ndaj Lulzim Bashës: Spurdhjak, nuk ke byt*ë! Myslim Murrizi ka reaguar ashpër kundër kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Në një postim në mediat sociale,
4 korriku i SHBA-ve: Rama, Meta dhe Basha bëhen bashkë Ambasada e SHBA në Shqipëri ditën e djeshme ka organizuar një ceremoni për Festën e Pavarësisë së SHBA-ve, ku kanë marrë
Tentoi të eliminonte Lulzim Berishën, merret vendimi për Ahmet Ajetin Gjykata e Durrësit ka dënuar me burg shtetasin Ahmet Ajeti, i cili akuzohet se ka ngritur atentat ndaj Lulzim Berishës.
Lajm i trishtë: Sokol Balla humb babain nga një sëmundje e rëndë Babai i gazetarit Sokol Balla ka ndërruar jetë në moshën 73-vjeçare. Lulzim Balla vuante prej kohësh nga një sëmundj
Pasi i përzuri me stil, Lulzim Basha rikthen në PD ish-ministrin dhe i beson postin e rëndësishëm Partia Demokratike është gati të nis procesin e përzgjedhjes së kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e ardhshme parlam
Marrëveshja për Reformën Zgjedhore në krizë? Lulzim Basha shkon në rezidencën e Yuri Kim Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nisur një takim me ambasadoren amerikane Yuri Kim me ftesë të kësaj të fundi
Me tortë e trëndafila blu, Lulzim Basha feston ditëlindjen në qytetin e Ramës (FOTO LAJM) Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zgjedhur Vlorën për të festuar 46-vjetorin e lindjes. Ish-deputetja e
Lulzim Basha i pasur si "sheik": 11 mijë euro unazë diamanti, 700 mijë euro prona (FOTO LAJM) Në vitin 2005 Lulzim Basha deklaronte më shumë se 700 mijë euro prona dhe llogari, në deklarimin fillestar të pasurisë.
"Më imitoi mua për popullaritet", Genard Hajdini ironizon Lulzim Bashën për bugaçet (VIDEO) Ditën e djeshme është bërë virale në rrjet video e Lulzim Bashës ku nga Elbasani tregonte se si gatuhen bugaçet. Nga
Një orë "kokë më kokë", përfundon takimi ambasadorëve në selinë blu me Bashën Në këto momente ka përfunduar takimi mes ambasadorëve të SHBA-së, BE-së dhe Britanisë së Madhe me kryetarin e Partisë De
Basha miting mes Durrësit, Rama reagon ashpër: Po rrezikon njerëzit! (FOTO LAJM) Pavarësisht se jemi në pandemi të shkaktuar nga COVID-19, në Shqipëri ka nisur "fushata elektorale". Ditën e sotme kr
Pamje për të mos u humbur! Rama, Meta e Basha "ulen" për birra në lokal (FOTO LAJM) Ndërkohë që ende biznesi sështë hapur plotësisht për shkak të COVID-19, një biznes në Tiranë ka ironizuar në mënyrë epik
A ka marrëveshje me kryeministrin? Përgjigjet Lulzim Basha Kryeopozitari Lulzim Basha mohon tw ketw njw marrwveshje me kryeministrin Rama. Basha tha se ulja në një tryezë me kr