999 rezultate për

luksemburgut

Si Ballist Morina, lëshohet flamuri në ndeshjen e Europa League (VIDEO) Një incident i rëndë ka ndodhur në ndeshjen e Europa League mes Dudelange-Qarabag, i cili ka detyruar zyrtarët e takimit
KF Shkëndija nuk ja del përballë inferiorëve të FC Dudelange (VIDEO) F Shkëndija ka vazhduar të zhgënjen me rezultate negative në Europë. Skuadra e Qatip Osmanit ka humbur sot kundër një ek
"M*t", plas sherri LIVE mes kryeministrit italian dhe atij të Luksemburgut (VIDEO) Një qenë një përplasfje e fortë ajo mes kryeministrit të Italisë Matteo Salvini dhe atij të Luksemburgut Jean Asselborn
Ministri i Jashtëm i Luksemburgut i kënaqur me punën e Maqedonisë Nga maji shumë gjëra pozitive do të ndodhin në Maqedoni, kështu ka vlerësuar ministri i Punëve të Jashtme dhe Evropiane
Dimitrov për vizitë në Luksemburg Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov, me ftesë të ministrit të Punëve të Jashtme dh
Dimitrov nesër në Luksenburg Ministri i punëve të jashtme Nikolla Diitrov, me ftesë të homologut të tij Zhan Aselborn, nesër për vizitë kthyese në Lu
Ministri i jashtëm i Luksemburgut për vizitë në Maqedoni Ministri i Punëve të Jashtme i Luksemburgut, Zhan Aselborn, sot do të qëndrojë për vizitë pune në Republikën e Maqedonis
Kosova përfiton 30 milionë euro deri më 2020 Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha u takua me Udhëheqësen e Ambasadës së Luksemburgut në Kosovë, Anne Doster
"Ça bën ky k*rva?", plas gallata e lojtarëve të kombëtares me Kaçen (FOTO LAJM) Kombëtarja humbi në mënyrë të turpshme ndaj Luksemburgut 2-1, por atmosfera te kuqezinjtë mesa duket është mjaft pozitiv
Shqipëria e pafuqishme ndaj Luksemburgut (VIDEO) Shqipëria ka pësuar humbje befasuese nga Kombëtarja e Luksemburgut me rezultat 2:1 Skuadra e De Biasit u mposht 2:1 n
Shqipëria luan sot miqësoren me Luksemburgun, ja formacioni i kuqezinjve Sot në në mbrëmje, në orën 19:00, në stadiumin “Josy Barthel” të Luksemburgut, përfaqësuesja e Shqipërisë do të përballe
Kombëtarja relaks para ndeshjes ndaj Luksemburgut (FOTO LAJM) Kombëtarja shqiptare e futbollit po bën përgatitjet e fundit për për miqësoren e nesërme ndaj Luksemburgut. Grupi i
Ndeshja kundër Luksemburgut, Abrashi: Kthehemi tek fitorja Në një deklaratë për mediat para miqësores kundër Luksemburgut, Amir Abrashi tha se kjo ndeshje do të shërbejë si test.
Pas sherrit, Kaçe rrëfen marrëdhënien me De Biasin Në një dalje për mediat mesfushori i Kombëtares shqiptare Ergys Kaçe ka folur për të ardhmen e tij. Gjatë një deklar
De Biasi "mban fjalën", Xhaka mbetet jashtë kombëtares Taulant Xhaka mbetet jashtë Kombëtares. Përplasjet e fundit me trajnerin Gianni De Biasi kanë bërë që mesfushori të mos
Kombëtarja Shqiptare luan miqësore me këtë përfaqësuese Përpara se Shqipëria të luajë një ndeshje delikate kundër Izraelit për kualifikueset e Botërorit Rusi 2018, Gianni De Bi
Zbardhen detajet e miqësores me Luksemburgun, ja ku dhe kur do të luhet Shqipëria luan në muajin qershor një ndeshje shumë të rëndësishme në kualifikueset e Botërorit 2018, kundër Izraelit në
Kapet në Shqipëri 41-vjeçari, ekstradohet drejt Luksemburgut Një 41-vjeçar është ekstraduar për në Luksemburg ku do të duhet që të përgjigjet para drejtësisë, pasi akuzohet për “pje
Luksemburgu jep 30 milionë euro për Kosovën Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka pritur sot në takim ministrin e Sigurisë Sociale, Bashkëpunimit Zhvillimor dhe Ç
Luksemburgu kërkon dëbimin e Hungarisë nga BE-ja Ministri i Jashtëm i Luksemburgut, Jean Asselborn ka deklaruar se është pro daljes së Hungarisë nga BE. "Brukseli nuk