999 rezultate për

luiza

Me maskë dhe e humbur në mendime, Luiza Xhuvani shfaqet pas një viti (FOTO LAJM) Që prej ndarjes nga jeta të bashkëshortit Gjergj Xhuvani, aktorja Luzia Xhuvani është shkëputur përkohësisht nga jeta ar
Luiza Gega: Kam ngecur në Kenia, erdha për t’u stërvitur për Olimpiadën Atletja e njohur shqiptare, Luiza Gega, nuk mundet të lëvizë dot nga Kenia, ku ka shkuar me trajnerin e saj Taulant Ster
Pas 8 vitesh martesë, këngëtarja shqiptare bëhet nënë për herë të parë (FOTO LAJM) Vetëm pak ditë më parë në mediat rozë u konfirmua lajmi për shtatzëninë e saj, ndërsa sot ka ardhur lajmi tjetër surpriz
Luiza Gega tregon sakrificat e stërvitjes në Kenia Atletja e njohur shqiptare, Luiza Gega, ishte e ftuar në “Ftesë në 5” , nga ku foli për stërvitjen në Kenia dhe vështirë
Pas Izmir Smajlajt edhe Luiza Gega shpallet kampione Ballkani Ditën e djeshme atleti, Izmir Smajlaj u shpall kampion Ballkani në kërvim së gjati por flamurin shqiptar e ka ngjitur në
"European Athletics" vlerëson Luiza Gegën si sportisten më të mirë të kontinentit për muajin janar Luiza Gega është një sportistet më të mira që ka pasur në histori Shqipëria. Gega nuk është vetëm rekordmenia shqipta
Iu nda nga jeta bashkëshorti, ja si po e përballon humbjen e madhe Luiza Xhuvani Bashkëshorti i saj, skenaristi i njohur shqiptar, Gjergj Xhuvani mbylli sytë përgjithmonë në moshën 56-vjeçare në 14 gus
Pak muaj pas humbjes së bashkëshortit, Luiza Xhuvani rikthehet në skenë Pak muaj pas humbjes së njeriut të saj të shtrenjtë, bashkëshortin, Gjergj Xhuvani, Luiza Xhuvani do të rikthehet sërish
Fantastike Luiza Gega, fiton medalje bronzi në 'Lojërat Olimpike Botërore 2019' Luiza Gega ka arritur një performancë fantastike në ‘Lojërat Olimpike Ushtarake Botërore 2019’ në Wuhan të Kinës. Atl
MARATONA E TIRANËS/ Luiza Gega vendos rekord të ri kombëtar Maratona e Tiranës është zhvilluar ditën e sotme, në kryeqytet aty ku nuk mund të mungonte atletja shqiptare Luiza Gega.
Luiza Gega doli pa medalje në Botërorin e Atletikës, por vendosi rekord kombëtar (VIDEO) Luiza Gega nuk ia ka dalë dot të marrë një medalje në Botërorin e Atletikës në Doha të Katarit por ka zhvilluar një garë
Luiza Gega hyn në histori: E para që futet në finalen e Botërorit të Atletikës Sportistja Luiza Gega ka thyer një rekord kohe prej 9 minutash e 28 sekondash në garën e 3000 metrave me pengesa në Kamp
Luiza Gega i befason të gjithë, kualifikohet mrekullisht në finalen e Botërorit Luiza Gega nuk ndalet. Atletja shqiptare zhvilloi një garë për tu harruar në kualifikueset e garës së 3000 metrave me
“Vrapim me ëndrra në zemër”, Luiza Gega triumfon në Roverto “Një atlet duhet të vrapojë me ëndrrat në zemër e jo me paratë në xhep”, ka qenë një shprehje e famshme e vrapuesit çeko
Fati i trishtë i mësueses shqiptare: I mbijetoi kancerit por vdiq në aksident Luiza Dule humbi jetën dy ditë më parë si pasojë e një aksidenti, teksa ishte duke udhëtuar për të shkuar në punë. Fa
Luiza Gega shpallet fituese në Maratonën e Tiranës Ditën e sotme Tirana u përfshi nga Maratona ku fitues u shpall Luisa Gega. Në këtë Maratonë morën pjesë rreth 5 mijë gar
Luiza Gega e zhgënjyer: Doja zonën e medaljeve Atletja Luiza Gega për vetëm 32 të mijëtat nuk ia doli mbanë që të ishte një nga fitueset e medaljeve në garën e 3000 me
Luiza Gega nuk zë dot një vend në podiumin e Kampionatit Europian Luiza Gega ka arritur ti bëjë të gjithë shqiptarët krenarë në garat e vrapimit në Kampionatin Europian të Atletikës. Shq
Luiza Gega "mbretereshë" në atletikë, fiton medalje ari në Lojërat Mesdhetare "Tarragona 2018" (VIDEO) Atletja shqiptare Luiza Gega ka triumfuar në Lojërat Mesdhetare ‘Tarragona 2018’ duke fituar medalje ari në disiplinën 3
Luiza Gega "mbretereshë" në atletikë, thyen një rekord kombëtar Luiza Gega theu një rekord kombëtar në 3000 mijë metra me pengesa dhe e bëri në një kompeticion prestigjoz si Diamond Le