999 rezultate për

lugina

Skandaloze, sulmohet futbollisti i ekipit shqiptar në Serbi Sulm fizik me paramendim, ndaj futbollistëve te klubit "Lugina" në Levosojë! Duke parë sukseset e klubit shqiptar, Lu
Vuçiç: Medvegja mbetet në Serbi Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçië, më në fund i ka dhënë përgjigje presidentit Thaçi, rreth deklarimeve se e gjithë
Lugina e Vdekjes, lufta e UFO-ve dhe dosjet sekrete të KGB-së Të ndërthurura me legjendat dhe folklorin, dhe që datojnë prej disa shekujsh, janë dëshmitë e shumta që vijnë nga e asht
Një pjesë e Serbisë kërkon të bashkohet me Kosovën, nuk është Lugina e Preshevës Kosova tash e sa vite ka probleme të shtrijë autoritetin e saj në veri të vendit, por nga dikush nga Sanxhaku i Novi Paz
Albin Kurti si Thaçi: Lugina t'i bashkohet Kosovës Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti është në një linjë me Hashim Thaçin sa i përket bashkimit të Luginës me Kosovën. Ai
Foshnja e parë që lindi në Serbi është nga Lugina e Preshevës Në orët e para të mëngjesit të 1 janarit të Vitit të Ri, fëmija i parë ka lindur shqiptar në “Juzna Serbi” (Luginën e Pr
Serbia inatin e taksës e nxjerr te Lugina e Preshevës Nën arsyetimin se ka rënë importi dhe eksporti, Qeveria e Serbisë ka mbyllur terminalin doganor në Preshevë, duke e zhve
Kurti ankohet te ambasadori britanik se Lugina e Preshevës kërkon t'i bashkohet Kosovës Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është takuar me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connel
Kryetari i Preshevës ka një mallkim për politikanët Kreu i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, ishte i ftuar në Top Show për të folur mbi ndryshimin e kufijve, tezën e Th
Haziri: Kam folur me Rugovën, Lugina duhet t'i bashkohet Kosovës Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri qëndron i palëkundur në idenë e tij për ndryshimin e kufijve dhe bashkimin e Luginës
Thaçi: Nëse pranon Serbia, Lugina e Preshevës t'i bashkohet Kosovës Presidenti Hashim Thaçi po vazhdon të përsëris se është i gatshëm që në dialogun me Serbinë të angazhohet për këmbim ter
Mustafa: Lugina e Preshevës t'i bashkohet Kosovës Kryetari i Partisë Demokratike të Shqiptarëve (PDSh) dhe ish kryetari i komunës së Preshevës, Ragmi Mustafa, ka thënë se
Lugina e Preshevës kërkon bashkimin me Kosovën Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Ragmi Mustafa, ka thënë se është e drejtë legjitime e shqiptarëve të Luginës s
A është i pranueshëm shkëmbimi territorial: Lugina e Preshevës për Mitrovicën?! Revista serbe “Ekspres” në numrin më të ri shkruan se zgjidhja e pranueshme edhe për serbët edhe për shqiptarët është sh
Lugina e Valbonës, mrekullia e papërsëritshme e Alpeve Shqiptare (FOTO LAJM) Lugina e Valbonës shtrihet në qendër të Alpeve Shqiptare, në Rrethin e Tropojës. Ajo ka statusin e Parkut Kombëtar dhe s
Lugina e Valbonës, mrekullia e papërsëritshme e Alpeve Shqiptare (FOTO LAJM) Lugina e Valbonës shtrihet në qendër të Alpeve Shqiptare, në Rrethin e Tropojës. Ajo ka statusin e Parkut Kombëtar dhe s
Lugina e Preshevës, dështimi i Kosovës dhe Shqipërisë Në mungesë të perspektivës, të rinjtë e kësaj ane çdo ditë e më shumë po e braktisin vendin. Zyrtarë Institucionalë kërk
Ramën apo Vuçiçin, ja kë lider ka Lugina e Preshevës Kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, ka thënë se të treja komunat e Luginës së Preshevës e kanë të garantuar
Deputeti shqiptar në Serbi: Lugina të bëhet pjesë e dialogut Deputeti i vetëm shqiptar i Parlamentit të Serbisë, Fatmir Hasani, ka thënë se shpreson që çështja e Luginës së Preshevë
Akademikët kundër Qoses: Veriu dhe Lugina nuk janë të Serbisë, por të Kosovës e Shqipërisë Propozimi i akademikut Rexhep Qosja ka ngjallur jo pak reagime edhe mes akademikëve përveçse të politikës shqiptare.