999 rezultate për

luganos

"Të qi*sha robt...", trajneri i Luganos i habit të gjithë pas sharjes nga Sadiku (VIDEO) Armando Sadiku mbrëmjen e djeshme shënoi një gol spektakolar nga një largësi afro 40 metra kundër Baselit të Taulant Xha
Armando Sadiku shënon golin e parë te skuadra e Luganos (VIDEO) Armando Sadiku shënoi gol ka shënuar golin e parë të ndeshjes mes Luganos dhe Luzernin, pasi i dha fitoren skuadrës së t
Lenjani shënon gol ndaj Luganos të Sadiikut (VIDEO) Futbollisti i Kombëtares, Ermir Lenjani ka gjetur rrugën e rrjetës me Sionin në derbin ndaj Luganos të Armando Sadikut.
Armando Sadiku debuton me skuadrën e Luganos Armando Sadiku ka bërë debutimin e tij me skuadrën zvicerane, Lugano. Sulmuesi i transferuar me huazim nga Levante,
Presidenti i Luganos: Me Sadikun jemi në Europë Armando Sadiku është transferuar në Zvicër te Lugano dhe ka entuziasmuar tërë stafin e skuadrës. Trajneri ishte i par
Zyrtare: Armando Sadiku transfrohet në Zvicër Armando Sadiku është zyrtarisht pjesë e Luganos. Klubi zvicerian ka prezantuar para pak minutash bomberin shqiptar, i ci
Sadiku në bisedime me skuadrën e Luganos Aventura e Arando Sadikut nuk nisi ashtu sic duhet te klubi spanjoll i Levantes, dëmtimi rënë i shqiptarit në gju, dhe
Shqiptarët përgjakin rrugët e Luganos, 4 të plagosur me thikë Një përleshje ka ndodhur mes shqiptarëve dhe italianë në Lugano ku janë përfshirë dhjetra persona dhe pas perdorimit te
Albian Ajeti gjen golin me Baselin (VIDEO) Sulmuesi shqiptar, Albian Ajeti ka realizuar golin e parë me skuadrën e Bazelit menjëherë pas rikthimit te kampionët e Z
Tramezzani braktis Luganon, kërkon të nisë një aventurë të re Paolo Tramezzani jep dorëheqjen nga drejtimi i Luganos. Lajmi është konfirmuar nga ish-ndihmësi i Ganni de Biasit menjë
Ky është goli që shënoi dje Armando Sadiku (VIDEO) Armando Sadiku ka shënuar dje golin e tij të 9-të në 15 ndeshje në kampionatin zviceran, por më i rëndësishëm është fakt
Sulmuesi shqiptar i Luganos mund të zëvendësojë Aubameyang Borusia Dortmund kërkon të transferojë sulmuesin me origjinë shqiptare, Ezgjan Alioski. Futbollisti që luan për Luganon
Sadiku-Alioski, gola dhe spektakël në fitoren e Luganos (VIDEO) Lugano nuk ka ndërmend të ndalet në Zvicër. Skuadra e Paolo Tramezzanit ka fituar në transfertën e Young Boys, falë një
Tramezzani: Sadiku refuzoi Seria A për të ardhur te Lugano Armando Sadiku vazhdon shënojë te Lugano, teksa deri më tani ka realizuar tre gola në tri ndeshjet e fundit me Luganom
Shkëlqen Sadiku, shënon golin e parë me klubin e ri (VIDEO) Sulmuesi i Kombëtares shqiptare Sadiku ka shënuar golin e parë më klubin e ri të Luganos. Sadiku mbylli serinë e gol
Trammezani kërkon një tjetër shqiptar te Lugano Ish-ndihmësi i De Biasit, Paolo Tramezzani ka vendosur për të formuar një koloni shqiptarësh te skuadra e Luganos. Pas a
Sadiku tregon arsyet pse firmosi me Luganon Armando Sadiku është tashmë edhe zyrtarisht lojtari më i ri i Luganos. Sulmuesi shqiptar u rikthye te ekipi që e promovo
ZYRTARE/ Armando Sadiku transferohet te Lugano Pas shumë negociatash të vështira, Armando Sadiku është zyrtarisht lojtari i Luganos duke u larguar nga Zyrihu në formë
Tramezzani largohet nga Shqipëria, merr drejtimin e kësaj skuadre Mungon vetëm zyrtarizimi, por Paolo Tramezzani nuk do të jetë më numri 2 i stafit teknik të kombëtares shqiptare. Krahu
Zyrtare/ Shtohet kolonia e shqiptarëve në Serinë A Seria A vijon të popullohet nga shqiptarët. I fundit që i është bashkuar një prej kampionateve më të forta në botë është