999 rezultate për

lufton

Si të luftoni mykun e gojës me produkte shtëpie Myku i gojës është një infeksion i shkaktuar nga përhapja e kërpudhave Candida albicans në mukozën e gojës. Mund të ndod
15-vjeçari nga Kumanova bie nga kati i pestë i ndërtesës, lufton për jetën Një 15-vjeçari nga Kumanova ka rënë nga kati i pestë i një ndërtese teksa luante me moshatarët e tij pasditen e sotme.
Luftoni presionin e ulët të gjakut me këto 2 mjete më efektive Ajo ndjenjë e rraskapitjes dhe lodhjes së përgjithshme që shpesh herë na sulmon mund të fshehë një problem të lidhur me
Luftoni parazitët e zorrëve me qepë të kuqe Komponimet e squfurit që përmban qepa, të kombinuar me përbërës të tjerë, janë efektive kundra parazitëve të zorrëve dhe
"Hedh një gur dhe të gjithë merren me të", Rama mundet vetëm nëse e lufton me armët e tij Pas shtatë vitesh në pushtet teksa është në fund të mandatit të tij të dytë, Edi Rama nuk ka lënë thuajse asgjë pa bërë.
Ra lakuriq nga kati i 3-të i apartamentit të të dashurit, modelja e njohur lufton me jetën (FOTO LAJM) Modelja e njohur ruse, Ksenia Puntus prej orësh është duke luftuar për jetë. Ditën e djeshme ajo është gjetur në disa s
Fyen rëndë Balotellin, ekipi që lufton për titull në Itali merr dënimin shembullor Mario Balotelli ra sërish pre e ofendime të tifozerisë këtë fundjavë në Serie A. Sulmuesi i përfaqësues italian u ofe
Ky është përbërësi që lufton 7 lloje kanceri Një përbërës që ndodhet në turmerik mendohet se mund të sjellë trajtime mjekësore për të luftuar kancerin. Shkencëtar
Po lufton për të jetuar! Vogëlushja 1-vjeçare që u shpall dy herë e vdekur (FOTO LAJM) Një lojë pranë pishinës me 2 vëllezërit e saj ka rezultuar thuajse fatale për 1-vjeçaren. Foshnja është raportuar dy
Si të luftoni kapsllëkun duke ngrënë këto ushqime Pothuajse çdo njeri mund të vuajë nga kapsllëku në një moment të caktuar dhe shkaku më tipik është një dieta e varfër. S
Zaev: Kam luftuar hapur për të drejtat e shqiptarëve Në një intervistë për media, kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev ka theksuar se është maqedonasi i parë që ha
Alvini rrëfehet për jetën brenda në kampin e ISIS: Na mësonin të luftonim Pas 5 vitesh në një kamp lufte nw Siri vogëlushi Alvin Berisha është bashkuar me babain dhe motrat. Ndërkohë që lajmi
Luftoni ftohjen dhe kollën me këtë çaj "magjik" Në çdo fillim vjeshte, me ndryshimin e menjëhershëm të temperaturave, shfaqet edhe një rritje e infeksioneve respiratore
Kjo lloj mandarine e lufton gripin më mirë se antibiotikët Mandarina e gjelbër, që është një frutë që rritet në Shqipëri, është e mbushur me vitaminë C, e cila është shumë e nevoj
Po lufton me kancerin, shokët e skuadrës së Bilbaos i bëjnë gjestin mahnitës (VIDEO) Lojtari i ekipit spanjoll, Athletic Bilbao, Yeray Alvarez është duke luftuar me kancerin. Ai pas diagnostifikimit ësh
Çaji japonez që lufton kancerin dhe ua djegë dhjamin katërfish më shpejt Çaji ‘matcha’ konsiderohet si një prej llojeve më të fuqishme të çajit të gjelbër që ekziston. Ka origjinën në Japoni
Historia e Zanës, gruas e cila ka pesë vite që lufton me kancerin Kanceri i gjirit është sëmundja më e shpeshtë që prek gratë dhe vajzat. Këtë vit në Shqipëri janë regjistruar rreth
Vuani nga diabeti? Zbuloni si mund t'a luftoni këtë sëmundje Personat që janë mbipeshë apo obezë kanë rrezik më të madh ta zhvillojnë tipin 2 të diabetit, i cili është sëmundje kron
Livando, lehtëson dhimbjen e kokës dhe lufton pagjumësinë Aroma e saj e pakuptueshme dhe lulet e saj të purpurta e bëjnë livandën një nga bimët zbukuruese më të përsosura. Sidoqo
15 vjeçarja që po lufton me vdekjen niset drejt Turqisë, Rama jep lajmin e mirë Kryeministri Rama ka reaguar pas nisjes me urgjencë për në Turqi të vajzës 15 vjeçare nga Fushë Kruja Edi Rama shkrua