999 rezultate për

lufte

Milani shpëton në fund mes dramës, një hap fals në luftën për titull (VIDEO) Një barazim 1-1 i pa pritur dhe shumë i hidhur ka ardhur për Milanin ndaj Udinese. Pas një krosimi nga goditja e kënd
Real Madrid bën një hap fals në luftën për titull (VIDEO) Real Madrid ka bërë një hap fals në luftën për titullin e La Liga, shkruan Albeu.com. Los Blancos barazuan 1-1 në sh
Ia doli, Rudina Magjistari kthehet në studio pas "luftës" me COVID-19 Moderatorja Rudina Magjistari u infektua me COVID 19 dhe prej disa ditësh e realizonte emisionin e saj të pasdites nga s
Tjetër deklaratë e fortë e Markut: Unë luftoj për të vdekur Florian Marku vazhdon t’i ngucë kundërshtarët e tij përmes rrjeteve sociale. Boksieri shqiptar javën e kaluar arriti
Pirlo nuk dorëzohet në luftën për titull Andrea Pirlo ka thënë të premten se ai ende beson se Juve mund ta fitojë titullin në Serie A. “Është brenda objektiv
Në luftë me sëmundjen e rëndë, Mira Meksi peng i vaksinës COVID-19 për t'u kuruar Shkrimtarja Mira Meksi po përballet në heshtje me një sëmundje të rëndë. Por, sikur të mos mjaftonte sëmundja, pande
Pakistani dhe India ndalojnë luftën në Kashmir Pakistani dhe India janë zotuar që të ndalojnë luftën në pikën kufitare të diskutueshme në Kashmir. Ata janë zotuar q
Njeriu i momentit te Interi, Lukaku: Thashë shumë gjëra nga adrenalina Romelu Lukaku është njeriu i momentit te Inter, teksa në derbin e fundit ndaj Milan shënoi një gol dhe dhuroi një asist.
I mbijetoi dy luftërave e dy pandemive, 105 vjeçarja tregon sekretin e jetëgjatësisë Një banore e shtëpisë së të moshuarve në New Jersey, e cila doli pozitive për COVID-19 në ditëlindjen e saj të 105-të, t
Mesazh Metës? DASH shpall Dvoranin kampion në luftën kundër korrupsionit Departamenti Amerikan i Shtetit e rendit ish-kreun e KED Ardian Dvoranin mes 12 kampionëve kundër korrupsionit. Ambas
"Luftën" mes Shqipes dhe Elvisit të "Përputhen" e deklarojmë të hapur (FOTO LAJM) Mes ish-konkurrentes së "Përputhen", Shqipes dhe një prej djemve aktual në program, Elvisit kanë nisur thumbat e kunjat
"Mezi pres të jap lajmin", Rama flet për vaksinimin masiv ndaj koronavirusit Kryeministri Edi Rama në një dalje për media ka paralajmëruar se shumë shpejt do të nisë vaksinimi masiv në Shqipëri. Ed
Turqia nuk ka ndërmend të ndalet: Nxjerr 87 anije për stërvitje, aeroplanë e helikopterë lufte Mediat greke raportojnë se Turqia "po i vë zjarrin" skenës diplomatike në pritje të një raundi të ri të kontakteve ekspl
Vaksina ruse e kineze në Shqipëri? Rama: Kjo është arsyeja pse s'biem dakord Kryeministri Edi Rama i cili është në Rinas duke pritur një tjetër ngarkesë të dozave të vaksinave të Pfizer, ka folur e
Ndërhyrje nga Agnelli? Pirlo: Kam ngritur zërin kundër Portos Juventus është gati të kthehet në fushë pas një jave makthi. Bardhezinjtë vijnë pas dy humbjes radhazi kundër Napoli-
"Jam Veteran i Luftës", 91 vjeçari kërkon të vaksinohet: Edhe unë personalitet jam Personalitete të njohur mbi moshën 80 vjeçare po vaksinohen sot në stadiumin Air Albania ndaj koronavirusit. Pranë am
Skenë "luftë" për burgosjen e reperit Pablo Hassel në Spanjë Gati 100 njerëz janë arrestuar që nga e marta dhe shumë të tjerë janë plagosur. "Katër persona janë arrestuar në Kata
Luftë mutacioneve të COVID-19, ky shtet do të testojë 2 herë në javë popullsinë e saj Ndërkohë që pritej që pandemia të ishte drejt fundit, variantet e reja të COVID-19 kanë risjellë shqetësimin e ekspërtev
Beteja Mexhiti-Grubi, në fakt është "luftë" Xhaferi-Ahmeti? Prej muajsh në Bashkimin Demokratik për Integrim ka nisur një betejë e brendshme mes disave prej drejtuesve dhe “kokave”
"Këto imazhe i shihja çdo ditë", Emina kujton periudhën e vështirë të luftës (FOTO LAJM) Modelja shqiptare me famë ndërkombëtare, Emina Çunmulaj ka kujtuar periudhën e vështirë të luftës në Kosovë dhe përmes p