999 rezultate për

lufta

Nuk arriti të ulej, avioni luftarak amerikan rrëzohet në det Një avion luftarak amerikan F-18 është rrëzuar në një det në jug të Filipineve, gjatë përpjekjeve për t’u ulur në avion
Lufta ndaj kanabisit, Llalla: Pse përjashtohen prokurorët? Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla ditën e sotme ka reaguar në lidhje me mosthirrjen e prokurorëve në asgjësimin
Super avionët ushtarakë me të cilët Rusia po furnizon Emiratet e Bashkuara Arabe (FOTO LAJM) Rusia është në negociata me Emiratet e Bashkuara Arabe për ta furnizuar këtë të fundit me dhjetëra aeroplanë luftarakë “
“Shkatërrim dhe vdekje..”, njeriu mistik parashikon se kur do të nisë Lufta e Tretë Botërore Enigmatiku i cili e parashikoi zgjedhjen e Trump si president, pretendon të dijë datën e fillimit të Luftës së tretë bot
Rusët zbulojnë armën e tmerrshme që paralizoi luftanijen amerikane (FOTO & VIDEO) "Avionët rusë janë të pajisura me sisteme të avancuara elektronike që mund të neutralizojnë shumë lehtë anijet ushtarake
PAMJE TE RRALLA/ Ja si duket jeta gjatë Luftës së Dytë Botërore përmes ngjyrave (FOTO LAJM) Lufta e Dytë Botërore e cila filloi më 1939 deri në vitin 1945, ishte një nga luftërat më madhore e cila la pasoja shkat
Çfarë do ndodhë në Kosovë nëse nis Lufta e Tretë Botërore? Zhvillimet e fundit në botë flasin se jemi në prag të fillimit të një lufte bërthamore. Si pasojë e bombardimit të SH
Durimit i vjen fundi, a po nis lufta SHBA-Kore e Veriut? (FOTO LAJM) Zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence, tha se "koha e durimit strategjik ndaj Koresë së Veriut ka marrë fund", ndërsa,
Këmbanat e luftës, Kina dhe Rusia dërgojnë luftanijet kundër flotës amerikane ne Kore Kina dhe Rusia kanë dërguar anije të inteligjencës për të “përgjuar” luftanijen e Donald Trump-it në ujërat e Korësë së
Lufta për jetë a vdekje, aligatori sulmon elefantin e vogël pak metra larg turistëve (VIDEO) Disa turistë të cilët kishin ndaluar për të pirë diçka në parkun Kombëtar në Malavi, kur janë përballur me një ngjarje a
Dy anijet ushtarake të Putinit ngrenë në alarm Anglinë (FOTO & VIDEO) Luftanijet ruse do të shoqërohen sonte nëpër Kanalin Anglez nga Marina Mbretërore për herë të tretë radhazi në gjashtë m
Bota nën ethet e luftës, çfarë po kërkohet më shumë në Google Kriza mes SHBA-ve dhe Koresë së Veriut si edhe kërcënimet e diktatorit Kim Jong Un për përdorimin e armëve bërthamore e
Po afron Lufta e Madhe? SHBA, Kina dhe Rusia rrethojnë Korenë e Veriut (VIDEO) Pak ditë më parë, mediat kineze raportuan se qeveria kishte dërguar 150 000 ushtarë në kufi me Korenë e Veriut në pritje
Paralajmëron Kina: Çfarë ndodh nëse plas lufta mes SHBA dhe Koresë së Veriut Ministri i Jashtëm kinez Wang Yi paralajmëroi SHBA-të dhe Korënë e Veriut se nëse do të ketë një luftë midis tyre, askus
Tensionet, SHBA nis luftanijet drejt Koresë së Veriut (FOTO LAJM) Lideri i Koresë së Veriut Kim Jong-un, ka kërcënuar Shtetet e Bashkuara se do të sulmojë kryeqytetin e Koresë së Jugut,
Ja si i ka ndryshuar Lufta e Parë botërore kufijtë e Evropës (VIDEO) Në Luftën e Parë Botërore, që ka zgjatur nga viti 1914 deri më 1919, kanë marrë pjesë 32 kombe. Këto konflikte kanë
"Lufta bërthamore mund të nisë çdo moment", alarm i kuq në gadishullin e koresë (FOTO LAJM) Tensionet vazhdojnë të jenë të larta në gadishullin korean, ku sëfundmi zyrtarë të Koresë së Veriut kanë kërcënuar se lu
Britania largon sërish luftanijen spanjolle nga ujërat e Gjibraltarit Një luftanije spanjolle është ndjekur jashtë ujërave të Spanjës për herë të dytë brenda muajit. Sipas Marinës Mbretër
Japonia dhe SHBA-të nisin luftanijet në Gadishullin Korean (FOTO LAJM) Tensionet mes Koresë së Veriut dhe aleatëve të Amerikës po vazhdojnë të pëshkallëzohen, ndërsa ushtria japoneze ka vendo
Blakaj: Lufta e Kosovës, më shumë janë dënuar shqiptarët se sa serbët Kërkesa e Serbisë për ekstradimin e kreut të AAK-së Ramush Haradinajt në Serbi, sipas Bekim Blakaj, është totalisht jo p
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.