999 rezultate për

luftĂ

Meta bën deklaratën e fortë: Shqiptarët janë më të pashpresë se sirianët dhe afganët Presidenti Ilir Meta ka bërë një reagim në rrjetin social Facebook ku shkruan lidhur me numrin e shqiptarëve të larguar
Pandemia, goditja më e madhe për shëndetin mendor që nga Lufta e Dytë Botërore Pandemia e COVID-19 mund të jetë goditja më e madhe për shëndetin mendor që nga Lufta e Dytë Botërore, ka paralajmëruar
Vazhdon "lufta" mes tyre, Arjoni nxjerr bllof Anën e "Përputhen" për padinë e ngritur (FOTO LAJM) Arjoni dhe Ana kanë qenë dy emrat më të komentuar në media e rrjete sociale kohët e fundit. Shkak u bë një foto e publik
SPAK merr në mbrojtje avokatin e të penduarit që zbardhi vrasjen e Lames dhe Saliut Avokati Arben. P, i caktuar kryesisht nga Prokuroria e Posaçme (SPAK), për të mbrojtur interesat ligjore të bashkëpunëto
Ju gjet municon luftarak brenda shtëpisë, arrestohet 54 vjeçari Një 54-vjeçar në Krujë është arrestuar pasi nga kontrolli i kryer në banesën e tij iu gjet municion luftarak. Sipas info
Lufta me koronavirusin, Manastirliu sqaron masat e reja gjatë fundvitit Pas shtimit të rasteve me koronavirus, ministrja Ogerta Manastirliu në një komunikim për mediat ka nxjerrë dhe masat e r
2020-a në Francë, viti më vdekjeprurës që nga Lufta e Dytë Botërore Që nga fillimi i pandemisë, Franca ka regjistruar më shumë se 60,000 vdekje nga COVID-19 duke e shndërruar kështu 2020-ë
"I tmerrshmi i DibrĂ«s": Kush Ă«shtĂ« i penduari i drejtĂ«sisĂ«, Luftar Reçi Luftar Reçi, i njohur edhe si i ‘tmerrshmi i DibrĂ«s’ Ă«shtĂ« personi qĂ« me dĂ«shmitĂ« e tij ka bĂ«rĂ« qĂ« tĂ« rihapen dosjet e b
Kush është i penduari i SPAK që "spiunoi" dy prej bosëve më të mëdhenj të krimit në Shqipëri Ditën e sotme SPAK ka zbardhur dy nga ngjarjet më të bujshme në Shqipëri për të cilët akuzohen disa nga njerëzit më të r
Lufta e dhimbshme me COVID-19, kush janë 18 mjekët që humbën jetën Beteja me COVID-19 tashmë prej muajsh ka sfiduar gjithë normalitetin në të gjithë botën dhe në frontin e parë të luftës,
"Nuk ke burrëri", mes Capitalit dhe Mozzikut ka plasur keq "lufta" (FOTO LAJM) Pak ditë më parë i ftuar në emisionin "Gjoni Black", Capital T këndoi një freestyle që u mor si diss për Mozzikun. "Femr
Krenari dhe dhimbje nga lufta, Vasfije Krasniqi sjell videon e ushtares sĂ« orĂ«ve tĂ« para tĂ« UÇK-sĂ« nga Drenica Hamide Xhemajli-Ferizi, nga Drenica, kishte qenĂ« vetĂ«m 19-vjeçare kur i ishte bashkuar UshtrisĂ« Çlirimtare tĂ« KosovĂ«s, m
Manastirliu: Ti mund të jesh një hero, lufta kundër COVID-19 nuk nis në spital! "Mjafton zbatimi i masave të thjeshta, për të qenë një hero: maska, distancimi, higjiena!" Ministrja e Shëndetësisë O
Nuk marrë fund "lufta", Trump fiton një tjetër shtet në Amerikë Presidenti amerikan Donald Trump ka fituar 15 votat elektorale në Karolinën e Veriut, pas një gare të fortë në këtë shte
Trekëndëshi i dashurisë dhe lufta për pushtet, brenda "oborrit" të Kim Jong Un (FOTO LAJM) Ish-e dashura e Kim Jong Un, Hyon Song-Wol, këngëtare e muzikës pop, është parë gjithmonë e më shumë në krah të diktator
Brenda oborrit të Kim Jong Un, trekëndëshi i dashurisë dhe lufta për pushtet Ish-e dashura e Kim Jong Un, Hyon Song-Wol, këngëtare e muzikës pop, është parë gjithmonë e më shumë në krah të diktator
"Lufta" AAK-LDK pĂ«r postin e Presidentit, vjen reagimi nga VV Çështja e zgjedhjes sĂ« presidenti ka “çarĂ«â€ nĂ« masĂ« tĂ« madhe koalicionin mes LDK-sĂ« dhe AAK. Deputetja e kĂ«saj partie
Upss! Thumbi i Orit i djegu keq Megi Pojanit, dhe lufta është e hapur (FOTO LAJM) Thumbi i hedhur nga Ori Nebiaj duket se i ka djegur shumë Megi Pojanit, një moderatore e re në "E Diell". Pak orë më
Kuka njeh kundërshtaren për gjysmëfinale, vjen nga Franca Xhudistja kosovare, Loriana Kuka, po garon në kategorinë -78 kilogramë në Grand Slam të Budapestit. Ajo deri më tani
Pamjet e ekzekutimit nga lufta në Karabak shkaktojnë indinjatë Një video e postuar në një aplikacion mesazhesh e cila tani nuk figuron me, tregon ata që duket të jetë dy armenë me uni