999 rezultate për

lodhje

"Dhurata më e bukur", Luana zbulon çfarë i heq lodhjen pas punës (FOTO LAJM) Luana Vjollca është një nga vajzat më aktive të skenës shqiptare. Ajo arrin t’i bëjë të gjitha nga muzika dhe deri te mo
Këto gabime që po bën me gjumin të shtojnë më shumë lodhjen Të gjithë e njohim këtë ndjenjë: edhe pse mund të kemi fjetur më shumë se 8 orë, sërish jemi të pangopur me gjumë. Shpes
Vdes punonjësi i sigurisë në burgun e Reçit Fatmir Deda, punonjësi i grupit të sigurisë në burgun e Recit në Shkodër është ndarë nga jeta si pasojë e një infarkti k
Qëndroni shumë para ekranit? Ja si të parandaloni lodhjen e syve me metodën 20-20-20 (FOTO LAJM) Koha e tepërt e kaluar para ekranit është një ndër problemet kryesore ditët e sotme. Ju kaloni një numër të mirë orësh
Nuk e njohin lodhjen, njihuni me shenjat që s’duan fare pushime Janë disa njerëz që prioritet gjithmonë kanë punën dhe nuk mendojnë fare për pushim. Dashi Dashi është një nga she
HOROSKOPI/ Kujdes me lodhjen, kjo shenjë sot ka përgjegjësi Dashi Sot do ndiheni të lehtësuar në detyrat tuaja, madje edhe nga ato më të lodhshmet. Me siguri nuk ju mungon imagj
Si ta kuptoni se jeni në një karrierë të gabuar për ju Të punuarit një punë me stres mund të shpie në lodhje, e kjo pastaj sjell efekte të pakënaqshme – duke filluar nga pagju
Lodhje, temperaturë e të vjella: Si u zbulua e mitura me COVID-19 në Berat Një 16-vjeçare nga fshati Kostren që ndodhet në afërsi të Tomorrit, është e infektuara e radhës sot në qytetin e Beratit
Çfarë ndodh me organizmin kur vuajmë nga lodhja kronike Besohet që rreth 17 milionë njerëz në botë vuajnë nga Sindroma e Lodhjes Kronike. Megjithatë shkencëtarët mendojnë se
Pas lodhjes nga pacientët, prisni edhe ju të afërmin tuaj që punon në spital si kjo familje (VIDEO) Një infermiere që punon në një spital në Britaninë e Madhe është surprizuar nga familjarët e saj sa hapi derën e shtëpis
U infektua nga koronavirusi, Brataj: Ndjej lodhje e dhimbje në çdo pjesë të trupit Pas lajmit se ishte prekur nga koronavirus, Drejtori i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj, doli në një lidhje në emision
Vijon periudha e lodhjes, kjo shenjë do të ketë probleme në punë Dashi Bëhuni gati për të jetuar një ditë plot pasion. Venusi në shenjë ju garanton fat në dashuri dhe një ngarkesë të
Skriniar: Jam i lumtur që Conte më beson dhe më lejon të luajë në çdo ndeshje Nga grumbullimi ku ndodhet me kombëtaren e Sllovenisë, Milan Skriniar është ndalur të flasë dhe për periudhën që po kalo
Si të luftoni lodhjen e syve nga puna në kompjuter Punon në kompjuter tetë orë në ditë, shikon një film në televizorin tënd të ri plazma dhe të duket sikur e sheh të sfumu
Mungesa e vitaminës C ndikon në dobësimin e sistemit imunitar Nëse ndiheni shpesh të lodhur ose ndjeni mungesë energjie, mund të jetë koha që të shikoni dietën tuaj. Mungesa e vit
Mungesa e kësaj vitamine shkakton lodhje Nëse ndiheni shpesh të lodhur ose ndjeni mungesë energjie, mund të jetë koha që të shikoni dietën tuaj. Mungesa e vit
Krahë kundër lodhjes Dëshira për të pasur katër duar dhe kryer detyrat më të mundimshme me dyfishin e fuqisë dhe gjysmën e përpjekjeve, është
HOROSKOPI/ Pak lodhje dhe stres, si do shkojë dita sot Dashi Do të ndiheni pak të lodhur dhe nën stres, për shkak të ngarkesës në punë dhe angazhimeve të shumta. Duhet të m
Mjaft bukës, gluteni shkakton depresion dhe lodhje Gluteni mund të shkaktojë depresion dhe lodhje te njerëzit më shumë se sa probleme të stomakut, sipas një studimi. Shken
Stres dhe lodhje, efektet e ndryshimit të sezonit Gjithkush ka vuajtur të paktën një herë në jetën e tij nga lodhja dhe stresi për shkak të ndryshimit të sezonit. Nëse