Tragjike, përplaset për vdekje në mes të Tiranës zyrtari i lartë i Gardës
999 rezultate për

liza

Pse është kaq i vështirë trajtimi i kancerit të mushkërive? Kanceri i mushkërive është një nga më të zakonshmit dhe trajtimi i tij është tepër sfidues. Një studim i ri investigo
Çfarë është paraliza e gjumit dhe kur ndodh? Paraliza e gjumit është një fenomen që ndodh në momentin kur na ze gjumi ose kur sapo zgjohemi. Ajo është paaftësia p
Ndotet uji i pijshëm në Kërçovë Qendra për Menaxhim me Kriza bën të ditur se analizat në Kërçovë nuk përputhen me Rregulloren për ujë cilësor. Janë a
Çfarë është paraliza e gjumit dhe pse ndodh? Paraliza e gjumit është një fenomen që ndodh në momentin kur na ze gjumi ose kur sapo zgjohemi.Ajo është paaftësia për t
Me emër e mbiemër, biznesmeni publikon pamjet se si e dhunojnë zyrtarët (VIDEO) Shtetasi Xhaferr Lami ka denoncuar tek ish-kryeministri Sali Berisha me pamje se si dy punonjës shteti kanë tentuar t’i
Mbretëresha Elizabeth e mësoi lajmin e lindjes mbretërore e hipur mbi kalë Ndërsa kombi priste me padurim lajmin e lindjes mbretërore këtë mëngjes, Mbretëresha e gjeti veten duke hipur në kalë në
Mbretëresha Elizabeth II feston sot 92-vjetorin Mbretëresha Elizabeth II feston sot 92-vjetorin. Në nder të saj është organizuar një koncert i madh që mbledh yjet e muz
15-vjeçarja e përdhunuar nga fqinji rrëfehet e përlotur: Fëmija, fryt i një turpi Analiza e ADN-së ka zbuluar të vërtetën e tmerrshme të ngjarjes në Pogradecit, ku një 15-vjecare ra pre e përdhunimit ng
Mbretëresha Elizabeth do që djali i saj të bëhet lider i Komonuelthit Mbretëresha britanike Elizabeth II u bëri thirrje udhëheqësve të Komonuelthit Britanik të emërojnë djalin e saj, Princin
Kanceri mund të zbulohet nga analiza e urinës? Shkencëtarët po krijojnë një analizë që zbulon kacnerin tek pacientët vetëm nëpërmjet mostrave të urinës. Kompania in
Kujdes para se të bëni analizat e gjakut, shihni mirë çfarë hani Në shumicën e analizave laboratorike këshillohet që pacienti të mos hajë asgjë gjashtë deri dymbëdhjetë orë para se të
Shokojnë shkencëtarët: Kufomat e ngrira mund të rikthehen në jetë Dennis Kowalski, 49 vjeç, është president i Institutit Cryonics në Michigan. Ai beson se shkencëtarët mund të ringjallin
Qelizat e trurit zhvillohet dhe tek të moshuarit Një studim i realizuar së fundmi ka treguar se personat në moshë të thyer mund të zhvillojnë qeliza të trurit njëjtë si
Këto janë 5 analizat e nevojshme që duhet të bëjë çdo femër përpara se të mbesë shtatzënë 1.Analizat e gjakut për sëmundje gjenetike: Në qoftë se po planifikoni të bëheni me fëmijë mjekët rekomandojnë të merrni
Lizarazu: VAR-i? Si të bësh seks pa dëshirë Ish-futbollisti i Bayernit dhe i Kombëtares Franceze, Bixente Lizarazu, është shfaqur tepër kritik mbi përdorimin e tekn
Çfarë është paraliza e gjumit dhe pse ndodh? Paraliza e gjumit është një fenomen që ndodh në momentin kur na ze gjumi ose kur sapo zgjohemi. Ajo është paaftësia për
Tri simptomat paralajmëruese të leukemisë që nuk duhet t’i injoroni kurrë Të gjithë ekspertët e shëndetit bien dakord në një pikë: Nuk ka ndonjë shenjë apo simptomë specifike. Besojeni ose jo
Mos e shmangni përdorimin e piperit të kuq Ushqimet e fërguara kanë filluar shumë shpesh të përgatiten, por kjo nuk do të thotë që ju duhet ta largoni nga përdorim
Rikuperimi i Neuerit bën që krerët e UEFA-s t'i bëjnë analizat e anti-dopingut Manuel Neuer ka lënë pas dëmtimin teksa është rikthyer të stërvitet me skuadrën bavareze. Siç raporton "The Sun" ai p
Onkologët: Hani këtë ushqim për 2 ditë! Largon diabetin, vret qelizat kancerogjene Ju duhet ti kushtoni kujdes të veçantë dietës tuaj. Ekspertët thonë që duhet të hani më shumë barishte sesa mish. Nuk p