999 rezultate për

listat

Zgjedhjet, afati i fundit për dorëzimin e listave të kandidatëve Në Kosovë këtë të shtunë është dhe afati i fundit i partive politike për të dorëzuar listat e tyre me emrat e kandidatëv
Vjosa Osmani kandidon në listat e Vetëvendosjes Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti dhe Vjosa Osmani kanë nënshkruar mesditën e sotme marrëveshjen e bashkëpunimit për zgje
Nga koalicionet, te pragu zgjedhor dhe listat: Çfarë ndryshoi në Kodin Zgjedhor Brenda pak muajsh Kodi Zgjedhor ka ndryshuar dy herë, fillimisht si rezultat i akordit në Këshillin Politik mes PS-PD-LS
Dalin emrat, kush janë të përjashtuarit në listat e PD-së? Komisioni i vlerësimit të Kandidatëve për deputetë pranë PD-së ka bërë një deklarate për përfundimin e fazës së parë të
E skualifikuan nga gara, Klevis Balliu kandidon për deputet tek LSI? Lufta për "pushtet" la jashtë listës për deputet ish-deputetin Klevis Balliu dhe ish-kryetari e bashkisë Eduart Kapri.
Ish-ministri socialist: Ç'e do Rama mandatin e tretë? Të na dhj*së fare? Leonard Solis, ish Ministër Shendetësie ka deklaruar dje se situata aktualisht është e paprecedentë, ndërsa komentoi lis
Hajdari sulmon Ramën: PS ka tradhtuar shqiptarët! Deputetja Rudina Hajdari, e ftuar në rubrikën “Opinion” deklaroi se PS ka tradhtuar shqiptarët për sa i përket çështjes
Meta sulmon Ramën dhe zbulon një tjetër "bombë" për xhepin e shqiptarëve: 100 milion euro padi Presidenti Ilir Meta, në një konferencë për mediat këtë të premte është shprehur se kryeministri Edi Rama nuk e merr dot
Hajdari nuk heq dorë nga listat e hapura: Kuvendi është kthyer në strehë intrigantësh Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar ashpër asaj që ka bërë sot Partia Socialiste, duke paraqitur disa amendime për Kodin
Listat e hapura, demokrati tregon si do të votojnë qytetarët Përfaqësuesi i Partisë Demokratike në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi ka shpjeguar gjatë një lidhjeje në emisionin “
Hajdari thirrje për bojkot: Mos shkoni në mbledhje pa u hapur listat Deputetja e opozitës parlamentare Rudina Hajdari deklaroi se nuk do të heqë dorë nga kërkesa për lista të hapura. Aj
Debatet për listat e hapura, Gjiknuri letër Bylykbashit dhe Vasilit Bashkëkryetari i komisionit të reformës zgjedhore, Damian Gjiknuri në një letër të gjatë drejtues dy përfaqësuesve të op
Gjiknuri tregon si do funksionojnë listat: Basha i pari, Monika e dyta Bashkëkryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri ditën e sotme ka treguar se si do funksionojnë koalic
U përjashtua nga listat e Kukësit? Anëtarja e PD zbulon si qëndron e vërteta me Flamur Nokën Anëtarja e Komisionit të Vlerësimit të Kandidatëve për deputetë në Partinë Demokratike, Enriketa Papa ka folur për vijim
Hajdari e vendosur: Jam e gatshme të bëj çdo gjë për listat e hapura Deputetja Rudina Hajdari ka ftuar të gjithë opozitën parlamentare që të nënshkruajë propozimin për hapjen e listave 100%
PS depoziton në Kuvend draftin për listat e hapura Partia Socialiste ka depozituar në Kuvend draftin për listat e hapura dhe koalicionet e cila pritet të diskutohet në dit
Analisti zbulon të vërtetën e listave: S’janë hapur, gënjeshtër e madhe! Analisti Agron Gjekmarkaj e ka konsideruar një rrëmujë totale mënyrën se si mazhoranca po kërkon listat e hapura. Gje
Meta: Hapini listat ose largohuni Presidentit Ilir Meta ka reaguar menjëherë pas propozimit të Partisë Socialiste lidhur me listat e deputetëve, ku ka kër
Ngjela zbulon çdo të ndodhë në PS: Kush e detyroi Ramën të pranonte listat e hapura? Avokati Spartak Ngjela foli në emisionin “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa, në News24, për ngërçin me listat në Këshil
Meta i prerë: Hapni listat 100%, mjaft e degraduat Kuvendin kështu! Presidenti Ilir Meta me anë të një mesazhi në rrjetet sociale bën thirrje që të hapen listat 100 për qind. Kreu i sht