999 rezultate për

lisbone

Formacionet zyrtare: Arsenal - Sporting Lisbone Arsenali pret sonte në "Emirates Stadium" skuadrën portugeze, Sporting Lisbone, e vlefshme për UEFA Europa League. T
Arsenal kalon në avantazh ndaj Sporting Lisbone (VIDEO) Arsenali ka kaluar në avantazh ndaj Sporting Lisbone në "Jose Alvalade". Ai që ka shënuar është sulmuesi anglez, Wel
Tre lojtarët e Sportingut të Lisbonës hedhin në gjyq klubin Treshja e Sporting CP, Bruno Fernandes, William Carvalho dhe Gelson Martin pritet të bëhen lojtarë të lirë pasi që kanë
Eleni nuk i deshi prindërit në Lisbonë, ata i bëjnë pritjen madhështore Këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Foureira doli e dyta këtë Eurovizon teksa përfaqësonte Qipron. Gjatë pjesëmar
Babai i Elenit tregon për mediat pse nuk shkoi në Lisbonë Edhe një nga tre shqiptarët në Eurovizion, Eleni Foureira ka përformuar shkëlqyeshëm. Ajo ka bërë një performancë shu
Eugent Bushpepa në Lisbonë me të dashurën fatsjellëse, si u njohën Nata e madhe e Festivalit Europian në Lisbonë po pritet me padurim, sidomos nga vendet pjesëmarrëse që kanë arritur të k
Bushpepa kalon në finale, çfarë tha pas kualifikimit (VIDEO) Me “Mall” Eugent Bushpepa ia ka dalë që të sigurojë një vend në finalet e 12 majit të Eurovision 2018 që zhvillohen në L
Eleni shkund skenën në Lisbonë, shqiptarja duartrokitet plot entuziazëm Edhe një nga tre shqiptarët në Eurovizion, Eleni Foureira ka përformuar shkëlqyeshëm. Ajo ka bërë një performancë shu
Tripletë shqiptarësh në Eurovizion, pushtojnë skenën në Lisbonë Eugent Bushpepa e pushtoi skenën gjatë provave të para të Eurovizionit dhe ato të dytat në Lisbonë të Portugalisë, nuk m
Eugent Bushpepa anulon koncertin e Eurovizionit, fshin postimin Eugent Bushpepa me “Mall” do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurosong 2018”, i cili do të mbahet në Lisbonë. Por duket se
Barcelona nis kontaktet me lojtarin, sot nisin negociatat me klubin Barcelona është në Lisbonë për të negociuar për Semedo. Fernandez dhe Javier Bordas dy skautët e Barcelonës kanë shku
Merkatoja e Realit dhe goli i Ramosit në Lisbonë kanë ndryshuar historinë Goli i Sergio Ramos që solli ngritjen e trofeun të dhjetë të Ligës së Kampionëve në Lisbonë, mbeten në mendjen e Madrile
Liverpool kërkon të nënshkruajë me një tjetër mesfushor Liverpool ka mesfushën kryefjalë këtë merkato verore. Britanikët pas miratimit që morën nga Roma për Salah kanë tentuar
Avionët zvicerianë "rrethojnë" avionin rus (VIDEO) Rusia ka dërguar një aeroplan rezervë në Lisbonë, pasi aeroplani me të cilin udhëtonte një pjesë e delegacionit të presi
Ja formacioni i Interit (FOTO) Interi ka bërë një goditje të madhe në këtë afat merkato ku përpos Ever Banegas e Antonio Candrevas, blu-zinjtë kanë mar
Pamjet brenda hotelit luksoz të Cristiano Ronaldos (FOTO LAJM) Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ditë më parë ka hapur hotelin e tij të parë në qytetin e lindjes, Medeira. Ho
PE-Britanisë: Aktivizo sa më parë nenin 50 të Lisbonës Parlamenti Europian miratoi me shumicë dërrmuesve rezolutën që i kërkon Britanisë së Madhe që të thërrasë sa më shpejt a
Sa herë Bayerni eliminon Benficën, shkon dhe fiton finalen Historia flet në favor të Bayernit në përballjen ndaj Benficës. Sipas “Bild” sa herë që Bayerni ka hasur Benficën në faz
Gashi vazhdon problemet, nuk udhëton në Lisbonë Sulmuesi i Kombëtares kuqezi, Shkëlzen Gashi, nuk ka udhëtuar me ekipin e të Bazelit drejt Lisbonës, për ndeshjen e sotm
Sportingu me mendje te Benfica,"toleron" Skënderbeun? Në Estadio Jose Alvalade të Lisbonës, Skënderbeu mund të ketë rastin ideal për të marrë pikët e para në grupin H të Euro