999 rezultate për

lira

Gjermania kërkon 472 mijë punëtorë, profilet më të kërkuara përveç mjekëve dhe infermierëve Mjeshtrit e ujit, të ngrohjes dhe pajisjeve për ajrin e kondicionuar janë zanatet më të kërkuara në Gjermani, thuhet në
Ndër qytetet e mëdha Roma është shpallur më e lira, duhet ta vizitoni brenda 2019 Roma është shpallur qyteti i madh më i lirë për turistët dhe duhet të vizitojnë në vitin 2019. Në një studim të ri Ro
Njoftimin e rëndësishëm: Vazhdojnë aplikimet për shkollën e Policisë, 500 vende të lira Shtyhet deri në 15 gusht, afati për aplikimet në Shkollën Bazë të Policisë për "Patrullë e Përgjithshme", për 500 vende.
Rama premton bileta të lira të "Air Albania" në Europë, por sot Stambolli "kapet" me 480 euro (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot se Air Albania do te nise fluturimet drejt qiejve te Europës duke publikuar edhe n
Artistët ngujohen brenda Teatrit: A mund të na sjellë dikush ujë (FOTO LAJM) Një grup artistësh dhe mbështetësish ndodhen ende të ngujuar brenda godinës së Teatrit Kombëtar prej disa orësh teksa pe
LSI del kundër Metës, zgjedhjet jo në 13 tetor Lëvizja Socialiste ndryshon tërësisht kurs politik. Nuk dihen arsyet, por deklaratat e disa eksponentëve të kësaj partie
Basha takon ish-deputetët, kur pritet të jetë protesta e radhës Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbledhur ditën e sotme kryesinë dhe ish-deputetët në selinë blu. Nga mble
Qytetet më të lira në Evropë Ku mund të kaloni një fundjavë jashtë vendit pa shpenzuar shumë? Një botim i kohëve të fundit ka nxjerrë qytetet evropia
Hapen 471 vende të lira pune në administratë (Mos u lodhni kot, janë për militantët) Qeveria ka vendosur sot që numri i punonjësve me kontratë të pjesshme për vitin 2019 të rritet me 471, duke shkuar nga 1
Partizani-Qarabak, bileta me çmime të lira për tifozët (FOTO LAJM) Partizani-Qarabak do të luhet sot, ora 17:30, në “Selman Stërmasi”. Të kuqtë e kryeqytetit, si organizatorë të këtij tak
Momenti kur protestuesit ndezin dritat (VIDEO) Pas fjalës së kryetarit të PD-së, protestuesit po marshojnë drejt Parlamentit. Protesta nisi rreth orës 20:00 para k
Vrau me thikë 3 vajzat e saj në Itali, nëna shqiptare fiton gjysëm lire Edlira Copa, nëna 43 vjecare shqiptare e cila në mars të vitit 2014 vrau me thikë tre vajzat e saj, 13, 10 e 3 vjecare,
Një tjetër këngëtare shqiptare pushton skenat botërore (FOTO & VIDEO) Ilira është një artiste e re e cila po merr shumë vëmendje me zërin e saj me 4 oktava. Ilira Gashi është një 24-vjeça
Vlonjati skenën e filmit e bën realitet, i bën vetes atentat që të përfitojë azil Zbulohet shkaku i inskenimit te atentatit ndaj vetes, qe e coi ne pranga. Romarjo Aliraj duket se ka pasur një arsye të
Eksperti i goditjeve të lira, Juninho kthehet si drejtor sportiv te Lyon Braziliani Juninho rikthehet te skuadra e Olympique Lyonnais, këtë herë në rolin e drejtorit sportiv. Pasditen e së mart
Opozita në Fier: Nuk do lejojmë zgjedhje më 30 qershor Pas Tiranës dhe Durrësit, ‘Forumi për zgjedhje të lira’, i organizuar nga ‘Grupimi i Qendrës së Djathtë’, është ndalur n
I shpëtoi atentatit me 20 plumba, dyshohet për hakmarrje Romario Alliraj, dy ditë më parë, i shpëtoi për mrekulli një atentati me kallashnikov në autostradën Vlorë-Levan. Ngj
Basha: Dua një kryeministër të përkohshëm Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përsëriti kërkesën e opozitës për një kryeministër tranzitor për të zhvilluar z
Ia bënë makinën shosh me plumba, skeda e Romario Alirajt që i shpëtpo vdekjes Vlora u trondit nga një tjetër ngjarje e rëndë dje. 19 herë u qëllua në drejtim të një automjeti VW që lëvizte në aksin
Shqiptari, mes "mbretërve" të Europës për gjuajtje të lira (VIDEO) Enis Bardhi zë vend në mesin e yjeve botëror sa i përket ekzekutimit të gjuajtjeve të lira. Sipas një analize nga Squ