999 rezultate për

lionit

Gjenden predha e granata në lagjen e Bajrave në Shkodër (FOTO LAJM) Një sasi municioni është hequr nga ambientet një magazine të braktisur në lagjen Dobraç të qytetit të Shkodrës, e cila i
Çudi nga lufta, komandanti i batalionit vishej me uniformë fashiste (FOTO LAJM) Nga Kastriot Dervishi Në mënyrë ironike, data kur komunisti i fundit u vendos në Shkodër, u quajt “dita e çlirimit të
Gati për çdo rast, Batalionit të Forcave Speciale i shtohen edhe 13 ushtarë të rinj (FOTO LAJM) 13 efektivë të Forcave të Armatosura u certifikuan si pjesëtarët më të rinj të batalionit të Forcave Speciale. Ushtar
PROFIL/ Kush është Dritan Demiraj, koloneli që amerikanët e quajnë "babain" e komandove (FOTO LAJM) Pjesë e marrëveshjes Rama-Basha për ministrat teknik është edhe ai i ministrit të Brendshëm, i cili pritet të jetë Kolon
Itali/ Senati i jep votëbesimin qeverisë së Genitilionit Qeveria e Genitilionit ka kaluar edhe provën e dytë, duke marrë edhe votëbesimin e senatit. Senati votoi me 169 vota
Allegri suprizon, luan me një skemë të re ndaj Lionit (FOTO) Juventus sonte në mbrëmje do të luajë një ndeshje të rëndësishme për të siguruar kalimin për në fazën tjetër në Ligën e
Ja si ndryshon formacioni i Arsenalit me Mustafin dhe Lacazette (FOTO LAJM) Arsenali është mjaft aktive në merkaton e verës, dhe po përgatitet edhe për dy blerje të reja, pas transferimit të Grani
Shqiptarët zbukurojnë stadiumin e Lionit (FOTO LAJM) Shqipëria po zhvillon ndeshjen e tretë në Euro 2016 kundër Rumanisë dhe atje nuk do të jetë e vetëm. Tifozët shqiptar
Stadiumi i Lionit vishet kuq e zi, 75% shqiptarë Tifozët shqiptarë kanë pushtuar stadiumin e Lionit duke e veshur në ngjyrat kuq e zi. Sipas përllogaritjeve të RTK-s
Nis hyrja e tifozëve kuqezi në stadiumin e Lionit (FOTO LAJM) Teksa jemi më pak se 3 orë para ndeshjes së fundit në Grupin A mes Rumanisë dhe Shqipërisë, ka nisur hyrja e tifozëve në
Kodheli takohet me fëmijë të ushtarakëve të Batalionit të Dytë të Këmbësorisë në Zall-Herr Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, e shoqëruar nga komandanti i Forcës Tokësore, gjeneral brigade Nazmi Cahani, ishte
Vjen humbja e parë për Mihajlovic, Milani "difektoz" (VIDEO) Milani zbret më këmbë në tokë. Miqësorja e së shtunës, kundër Lionit ka prodhuar humbjen e parë për kuqezinjtë në prag t
Refugjatëve nga Kosova u zgjatet qëndrimi deri në mars 2014 Refugjatët nga Kosova të cilët ishin strehuar prej kohësh nën një urë të Lionit do të zhvendosen në një vendbanim të ven
Benzema, 3 milionë euro për xhaminë e Lionit Njëri nga futbollistët më të mirë të Real Madrid dhe kombëtares së Francës, Karim Benzema nuk e ka mohuar asnjëherë orig
Zjarret në Dajt, MB: U shuan mbi 60 vatra Ministria e mbrojtjes ka dhënë informacione për operacionin e ndërmarrë nga Forcat e Armatosura për shuarjen e zjarreve
700 ushtarë të KFOR-it largohen nga Kosova KFOR-i do të dërgojë prapa një pjesë të Batalionit të dytë të Forcës Rezervë Operacionale me 700 ushtarë për në Gjermani
Ch.League, Skandal në Zagreb, lojtarët shkelin syrin (VIDEO) Lion ka arritur dje një nga fitoret më të thella në Ligën e Kampioneve, duke mundur 7-1 në fushën e vet, Dinamon e Zagre
Lippi tundohet nga Lion Shtohen çdo ditë e më shumë zërat se ish trajneri I kombëtares Italiane, Marcello Lippi mund të jetë trajneri i ardhshëm