999 rezultate për

lionel

Alarm për bombë në makinën e Messit dhe Suarezit (VIDEO) Probleme sërish për Lionel Messin. Policia e Barcelonës, në aeroportin e El Prat u njoftua se dy bomba ishin vendosura
Dënohet Lionel Messi Lionel Messi është dënuar me një ndeshje moslojë për Argjentinën dhe 1500 dollarë gjobë për fjalët e tij pas ndeshjes me
Restoranti i Lionel Messit dhuron ushqime falas për të pastrehët Restoranti familjar i Lionel Messit ka siguruar ushqim dhe pije për të pastrehët në Argjentinë. Vendi është duke kalu
Shpërthejnë Messi e Lautaro, Argjentina bind para Kupës së Amerikës Argjentina vijon përgatitjet në kuadër të Kupës së Amerikës latine, kompeticion që do të mbahet në Brazil, duke filluar
Lionel Messi fiton "Këpucën e Artë" për të gjashtën herë (VIDEO) Lionel Messi po vazhdon që të bëjë histori në futbollin botëror. Futbollisti i Barcelonës ka arritur të fitoj çmimin
Tifozët e Barcelonës sulmojnë Messin në aeroport pas humbjes turpëruese (VIDEO) Barcelona u eleminua turpshëm nga Championsi duke mos mbajtur avantazhin 3-0 në Camp Nou. Katalanasit humbën 4-0 duke hu
Lionel Messi mësoi nga Maradona të gjuajë goditjet e dënimit Lionel Messi realizoi 2 gola në fitoren 3-0 që arriti Barcelona kundër Liverpoolit në gjysmënfinalen e Ligës se Kampione
Messi-Barcelona, gjithçka nisi 14 vite më parë falë ndihmës së Ronaldinhos (VIDEO) Në vitin 2005 Lionel Messi ishte vetëm 18 vjec. Ishte pikërisht data 1 maj dhe Barcelona priste në shtëpi skuadrën e Alb
600 gola me Barcelonën, miqtë dhe armiqtë e Messit japin opinionin e tyre Lionel Messi shpërtheu dje me dopiteën kundër Liverpoolit duke arritur në kuotën e 60 golave. Por yllli i Barcelonës
Gara për Këpucën e Artë, këta janë golashënuesit më të mirë Lionel Messi dhe Kylian Mbappe janë yjet që do t’i shkojnë deri në fund garës për "Këpucën e Artë". Me Cristiano Rona
Barcelona het-trick përballë United dhe kalon në gjysmë-finale (VIDEO) Lionel Messi e ka frymëzuar Barcelonën drejt gjysmëfinales së parë në Ligën e Kampionëve që prej vitit 2015, duke shënua
Gara për Këpucën e Artë, Messi mban 'kurorën' ndërsa Ronaldo i 10-ti Lionel Messi nuk luajti (për pasojë edhe nuk shënoi dot) në këtë “stacion” të La Liga-s, duke i dhënë mundësinë ndjekësi
Aksidentohet Lionel Scaloni, trajneri i Argjentinës në gjendje të rëndë Trajneri i Kombëtares së Argjentinës, Lionel Scaloni ka pësuar ditën e sotme një aksident. Ai është goditur nga 1 ma
Arrestohet babai i Lionel Messit Mbrëmjen e së enjtes është arrestuar nga policia e Rosarios në Argjentinë, Jorge Messi, babai i Lionel Messit. Shkak
Lionel Messi shumë pranë rekordit të Pele-s, askush si ata të dy Lionel Messi vazhdon të shënojë me ritëm të çmendur dhe duket qartë që nuk ka rivalë në Spanjë por edhe në kampionatet e
Lionel Messi lë Argjentinën, mungon në miqësoren me Marokun U rikthye me kombëtaren e Argjentinës me shpresën se këtë herë do të jetë diçka ndyshe. Por duket se mallkimi për Messin
Trembet Barcelona, Lionel Messi braktis grumbullimin me Argjentinën Lionel Messi braktisi dje Argjentinën dhe tashmë nuk do të jetë në dispozicion të trajnerit Scaloni. Ylli i Barcelo
Askush si CR7, "mbret" i golave të fazës me eleminim në Ligën e Kampioneve Cristiano Ronaldo ishte heroi i Juventusit teksa mbrëmjen e djeshme duke shënuar tripeltë kundër Atletico Madrid. Por
Ramos për Messin: Kur nuk shënon, bën gjëra të tilla Kapiteni dhe qendërmbrojtësi i Real Madridit, Sergio Ramos, e ka komentuar incidentin me Lionel Messin, gjatë El Clasico
Këta janë 7 futbollistët që kanë arritur më shumë hat-trick Shënimi i tri apo më shumë golave në një ndeshje është ëndërr e çdo futbollisti. Hat-trick vazhdon të jetë synimi i ç