E FUNDIT/ Humb jetën një nga protestuesit e Astirit
999 rezultate për

lindore

Foto nga 9 nëntori, data historike e rënies së Murit të Berlinit (FOTO LAJM) Muri i Berlinit u ndërtua në vitin 1961 për të ndarë Berlinin Lindor nga ai Perëndimor, dhe u shemb më 9 Nëntor të vitit
Opsione mbi vazhdimësine për menaxhimin e integruar të burimeve natyrore në Evropën Jug-Lindore Një nga sfidat më të mëdha me të cilat shoqëritë tona ballafaqohen është si të sigurojnë ujë, energji dhe ushqim për të
Ka 39 gra, por kërkon edhe një tjetër Një burrë që ka 39 gra, 94 fëmijë dhe 33 nipër nuk mendon se familja e tij është e plotësuar. Ziona Çana, një patriark i
Pse gratë bënin seks më të mirë në Komunizëm (FOTO LAJM) Nga Rebecca Mead, NewYorker Një nga atraksionet më popullore turistike në Berlin, është Muzeu i Gjermanisë Lindore,
Supersfida Kukësi-Tirana, verilindorët me 2 mungesa të rëndësishme Kukësi ka dy mungesa shumë të rëndësishme Valon Et’hemin e Emiljano Mustën, të cilat i kanë rënduar nënkampionëve në loj
ZYRTARE/ Kukësi bëhet me trajner të ri (FOTO LAJM) Eliminimi i Kukësit nga Liga e Europës, i kushtoi trajnerit Ernest Gjoka stolin dhe prej ditësh, verilindorët ishin në b
"Çmendet" Kukësi, tenton Jashanicën Kukësi është skuadra më aktive në këtë merkato vere. Pas shkarkimit të trajnerit Ernest Gjoka, te verilindorët janë larg
Lazim Destani vazhdon t’a përkrahë forcimin e ekonomisë në Europën Juglindore Si përkrahës dhe aktivist i zhvillimit ekonomik të rajonit të Europës Juglindore, Lazim Destani sot mori pjesë në konfer
Ndërtimi i 17 shkollave vlerësohet nga Samiti i Kryetarëve të Kryeqyteteve të Europës Juglindore Nisma e Bashkisë së Tiranës për ndërtimin e 17 shkollave të reja në kryeqytet u përzgjodh si një nga projektet më të mir
Ndryshon moti, çfarë pritet të ndodh në orët në vijim Orët e para të ditës do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë vendin, kryesisht në zonat li
Kukësi-Partizani, supersfida për titullin kampion Në orën 18:00, në “Loro Boriçi”, Kukësi dhe Partizani janë të gati “të lajnë hesapet” e titullit. Një duel, që deri tani
Kukësi zhyt Kamzën, Shkurtaj realiozn golin e parë me verilindorët Kukësi më në fund është rikthyer te fitorja pas 2 humbjeve radhazi në Kategorinë Superiore. Verilindorët kanë mposhtu
Zhbllokohet sfida në Vlorë, Edhemi i jep avantazhin Kukësit (VIDEO) Kukësi e ka nisur mjaft mirë sfidën në transfertë ndaj Flamurtarit duke kaluar në epërsi që në minutën e 8. Ishte Valon
Moti sjell surpriza, çfarë ndodh me temperaturat sot Vendi ynë do të vijojë gjatë paradites të mbetet në kushte atmosferike të paqëndrueshme me kthjellime dhe vranësira të d
Reshje shiu dhe dëbore, mos e ndani çadrën nga dora endi ynë do të kushtëzohet nga kthjellime dhe vranësira te shpeshta gjatë paradites. Më të theksuara vranësirat në zo
Po ikin gjermanët e Telekom, Shqipëria preferohet vetëm nga lindorët Operatori i dytë më i madh në Shqipëri në fushën e shërbimeve celulare Telekom Albania është në negociata intensive për
Mos iu gëzoni daljes së diellit, shira dhe borë na presin për disa ditë Pas reshjeve të shumta të dëborës në disa zona të vendit, sot ka dalë dielli, megjithatë kjo situatë nuk do të zgjasë sh
Çfarë do të ndodhë sot me motin Shqipëria sot do të paraqitet me një mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare më të theksuara në zonat juglindore. Nd
Ali Ahmeti bisedon me Thaçin për dialogun dhe referendumin Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka pritur sot në Shkup presidentin e Republikës së Kosovës,
Serbët vendosen flamuj në Ujman, deputetja e VV akuzon rëndë Thaçin Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu ka rreshtuar akuzat ndaj Hashim Thaçit duke thënë se ai iu nënshtrua Vuçiçit duke për