999 rezultate për

lika

Rikthehet Elsa e "Pallatit 176", si duket sot aktorja e njohur (FOTO LAJM) Ajo ka shumë role në kinematografi dhe në teatër, por një nga më të spikaturit është ai i Elsës te Pallati 176. E ftu
Plas sherri mes dy politikaneve, shpërthen banori: Ju jeni lav*re! Ka degjeneruar në debate e ofendime situata tek godina 15 në Qytetin Studenti, ku ju kërkohet banorëve të braktisin godi
Apeli i Bozos për shqiptarët: Fshini aplikacionin e tërmetit nga telefoni Inxhinierja Luljeta Bozo bëri një apel ndërsa ishte e ftuar në emisionin Tempora në RTV Ora. Bozo kërkoi që të ndrysh
Mijëra shkarkime, shqiptarët ngadalësojnë aplikacionin e tërmeteve Me anë të një postimi në Twitter, Qendra Sizmologjike Evropiane Mesdhetare (EMSC) ka sqaruar se pse aplikacioni LastQuak
Ëndrra vazhdon, Kosova shpreson te play-off i Ligës së Kombeve (VIDEO) Kosova është edhe zyrtarisht jashtë Euro 2020. Ëndrra e "dardanëve" për të prekur për herë të parë finalet e kompeticion
Rrezikoi shumë, Fero zgjedh vendin më delikat për tatuazhin e ri (FOTO LAJM) Një nga pasionet më të mëdha të Feros, janë tatuazhet. Reperi ka disa të tillë në trupin e tij dhe duket se nuk ka nd
Republika e Ganës shpjegon pse tërhoqi njohjen e Kosovës Republika e Ganës është vendi i 16-të që tërhoqi njohjen e Kosovës, sipas ministrit të Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivi
Aplikacione të rrezikshme për telefonin tuaj që duhet t’i fshini sa më parë (FOTO LAJM) Bota e smartfonëve sa na e ka lehtësuar jetesën, po aq e ka bërë më të lehtë për “hajdutët” që të vjedhin të dhënat tona
Në lidhje me Drilon Hoxhën? Anna Lika i tha të gjitha në "shesh të burrave" (FOTO LAJM) Që prej mbrëmjes së djeshme po qarkullon në media lajmi se aktorja Anna Lika dhe producenti Drilon Hoxha janë në një lid
Pjesa e parë/ Raste dhe traversa, klasikja Tirana-Vllaznia nuk prodhon gola Pjesa e parë e klasikes së futbollit shqiptar, Tirana-Vllaznia nuk ka prodhuar fitues, pavarësisht rasteve nga të dy kra
Sulmi më i mirë në Superiore, replika në emision "Pressing" Endri Vrapi dhe Ermal Tahirajn kanë bërë një debat në “Pressing”, sa i takon sulmuesve të Superiores. Vrapi i ka thurur
5 orë në Kryeministri, Rama dhe Albin Kurti reagojnë më në fund (FOTO LAJM) 5 orë ka zgjatur takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Vetëvendosjes Albin Kurti. Kryeministri shqiptar
Pelikani Kaçurrel vallëzon në liqenin e Shkodrës Nëse deri më tani e kishim parë vetëm në Lagunën e Karavastasë, Pelikani Kaçurrel, një specie e rrallë që deri pak vite
Dikush po transportohet me helikopter, Ministria jep detajet: Nxënësit hodhën parfum, do ndërprisnin mësimin Ministria e Shëndetësisë ka reaguar duke dhënë informacione të reja për ngjarjen e rëndë të helmimit në gjimnazin e Shup
Zbulohen mesazhet e ambasadorit Gazheli me gazetarin e "Le Iene" për Alvinin (VIDEO) Emisioni “Tempora” ka mundur të sigurojë mesazhet e shkëmbyera midis ambasadorit shqiptar në Turqi, Gent Gazheli me gaze
Aplikacion që kombinon verën me muzikën? Gjetja e këngëve të preferuara (playlist), të përputhura me shijimin e verës, tashmë është e mundur falë aplikacionit ”L
Aplikacioni që po bën namin, "zëvëndësuesi" i "Instagram" (FOTO LAJM) Keni bërë ndonjëherë një foto që do të donit ta ndanit vetëm me miqtë tuaj të ngushtë … por gabimisht gishti juaj shkon
Instagram lançon një aplikacion komunikimi me listën e miqve të ngushtë Facebook prezantoi një aplikacion të ri për përdoruesit e Instagram të cilët duan të shkëmbejnë mesazhe dhe foto vetëm m
Vetëm dy javë në krye të ARRSH, dorëhiqet Vasilika Vjero Vasilika Vjero ka dhënë dorëheqjen nga detyra, si drejtoreshë e Autoritetit Rrugor (ARRSH), vetem dy javë pasi ishte emë
WhatsApp/ Problem sigurie, 1 miliard përdorues duhet të përditësojnë aplikacionin Platforma e mesazhimit WhatsApp nuk është e përsosur, dhe raportime të ndryshme këtë vit kanë zbuluar dobësitë e aplikac