999 rezultate për

ligor

10 milionë lekë për t'i mbyllur gojën, dëshmia rrëqethëse e 15-vjeçares së përdhunuar Ishte tronditëse përgjigjia e ADN për 55-vjeçarin Ligor Biba nga fshati Velçan i cili kishte përdhunuar fqinjen 15 vjeç.
Çfarë po ndodh në shtëpinë e 15-vjeçares që u la shtatzënë nga fqinji Kanë kaluar rreth 6 muaj nga ngjarja e rëndë që tronditi Pogradecin, ku 55-vjeçari Ligor Biba u arrestua nga policia për
Pogradecari përdhunoi të miturën, përgjigja e ADN nxjerr të vërtetën tronditëse (VIDEO) 55-vjeçari nga Velçani i Pogradecit, Ligor Biba, është i ati i fëmijës së 15-vjeçares, e cila e akuzoi se e përdhunoi dh
BDI: Aeroporti "Aleksandri i Madh" të quhet "Skupi" Për BDI-në, është e papranueshme që aeroporti ta mbajë emrin e shefit të parë të shtetit, Kiro Gligorov, propozim i cili
Kryeministri Zaev nderon presidentët Gligoriv dhe Trajkovski (FOTO) Kryetari i qeverisë, Zoran Zaev sot në varrezat e qytetit Butel në Shkup u dha nderime dhe vendosi lule në varret e ish-
Çfarë raportonte CIA për shqiptarët e Maqedonisë në vitin 1995? "Nuk duket i afërt përshkallezimi i tensioneve të brendshme në Maqedoni, që do të mund të shkaktonte një konflikt të gje
E vërteta që tronditi maqedonasit: Maqedonia nuk ka lidhje me Aleksandrin e Madh (VIDEO) Kryetari i parë i Maqedonisë, Kiro Gligorov, ka thënë kohë më parë se maqedonasit duan të ndërtojnë një identitet të ri
Vazhdon të jetë i hapur hetimi për atentatin ndaj presidentit të parë maqedonas Kanë kaluar rreth 21 vite nga atentati i pasuksesshëm ndaj presidentit të parë të Republikës së Maqedonisë Kiro Gligorov
Petrov: Gligorovi kalbet në Butel, së shpejti do ta shoqërojë edhe Cërvenkovski Todor Petrov, kryetar i Kongresit Botëror Maqedonas dhe ish-deputet, ka bërë një analizë pse VMRO-DPMNE duhet të fitojë
20 vjet nga atentati ndaj Gligorov, ende asnjë autor (VIDEO) Kanë kaluar plot 20 vjet nga atentati ndaj ish presidentit të Maqedonisë, Kiro Gligorov. Në këtë ngjarje humbi jetën sho
Çfarë i kërkoi Berisha Gligorovit në vitin 1992 Ish-Presidenti dhe Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha përmes një editoriali të para pak ditëve ka zbardhur një bise
Kartmonedha 200-denarshe është plagjiaturë? "Janë keqpërdorur të drejtat e mia autoriale për dizajnin e bankënotës prej 200 denarëve". Kështu e ka komentuar zgjidhj
Shkëndija mposhtet 5-2 nga bjellorusët e Shaktjor Soligors Disfatë e thellë e Shkëndijës së Tetovës në sfidën e 6-të miqësore në kuadër të fazës përgatitore që po zhvillohet në An
Hamdi Haklaj: Remzi Hoxha përgjoi takimin Berisha-Millosheviç-Gligorov (VIDEO) Vëllai i Fatmir Haklajt, Hamdi Haklaj ka dhënë një intervistë për gazetën "Dita", ku thekson të gjitha prapaskenat që u
Ja çfarë emri donte ti vinte Maqedonisë Gligorovi Ish-kryetari i parlamentit të Maqedonisë, Stojan Andov, në një intervistë për gazetën greke “Kathimerini”, deklaron se k
Gazetari maqedonas: E di se kush qëndron pas atentatit të Gligorovit Gazetari maqedonas, Zoran Petrov është shprehur se e di se kush qëndron pas atentatit të presidentit të Maqedonisë, Kiro
Atentati ndaj Gligorov, ndoshta vepër e “Klanit të Zemunit” Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Ljubomir Fërçkovski, mendon se pas atentatit ndaj ish-presidentit Kiro Gligorov, mun
Karaçeva, pasojë e marrëveshjes Miloshevic-Gligorov Deputeti i LDK-së Lutfi Haziri ka thënë se ndërhyrja e xhandarmërisë serbe në Karaçevë nuk lidhet me nënshkrimin e Marrë
Shega Ligori tërhiqet nga politika Deputetja e qarkut të Elbasanit, Shega Ligori tërhiqet nga politika aktive. Vendimi për t’u tërhequr duket se është marr
17 vjet nga atentati kundër presidentit Gligorov Para 17 viteve më 3 tetor është kryer atentat i pasuksesshëm ndaj presidentit të parë të Republikës së Maqedonisë Kiro G