999 rezultate për

ligjore

Gjendet i pajetë një person, dyshimet e para Një person është gjetur i pajetë në fshatin Grapsh të Devollit. Sipas policisë, viktima dyshohet se mund të jetë emigran
Shtyhet mbledhja e KQZ-së, nuk ka vendim për certifikimin e kandidatëve Eshtë shtyrë mbledhja e Komisionit Qendrorë Zgjedhor (KQZ) kjo pasi siç propozoi kryetarja duhet të përgatiten dokument
Juventus-Napoli mund të riluhet, beteja ligjore ende nuk ka mbaruar Juventus-Napoli ende nuk ka… “mbaruar”. Të martën, 22 dhjetor, pritet vendimi i Kolegjit të Garancisë CONI (komiteti
Trump nuk heq dorë, zotohet se do të vazhdojë me sfidat ligjore Avokatët e fushatës zgjedhore të Presidentit Donald Trump theksuan të martën synimin për të vazhduar paditë ligjore deri
MAQEDONI/ Ju konfiskohet makina nëse nuk e regjistroni në kohë, ja ndryshimet ligjore Përjashtim nga komunikacioni dhe konfiskim të veturës në afat prej tre ditëve nëse e njejta është e parregulluar, dhe ko
Rama nuk paguan gjobën Becchetin, arbitrazhi nis konfiskimin e pasurive të shqiptarëve në botë Françesko Beccheti duket se i ka fituar të gjitha betejat në Arbitrazh me qeverinë shqiptare, pavarësisht se autoritetet
E marta ditë e rëndësishme për SHBA, Biden cakton anëtarët e Kabinetit Presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden ka në plan të caktojë anëtarët e parë të kabinetit të tij të martën, tha një pr
Numër i pasaktë i viktimave të COVID-19? Drejtori i Mjekësisë Ligjore: Prokuroria të hetojë! Pas denoncimit të kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha se numri i viktimave të raportuara nga autoritetet nuk isht
KLP publikon listën e prokurorëve kandidatë për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi Këshilli i Lartë i Prokurorisë, në zbatim të ligjit nr. 115/2016 “Për organet e qeverisjes së sistemit të drejtësisë” i
Trump nuk dorëzohet, përgaditet për betejën ligjore përballë Biden për zgjedhjet Presidenti Trump nuk ka ndërmend të pranojë rezultatin e zgjedhjeve ku u shpall fitues Biden. Mediat amerikane shkru
Biden u shpall President, Trump nuk heq dorë: Fituam zgjedhjet! Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka reaguar teksa mediat ndërkombëtare konfirmuan fitoren e kandidatit Joe Biden, më h
Miratohet në parim projektligji për financimin e subjekteve politike Në seancën e sotme deputetët e kanë miratuar në parim projektligjin për financimin e subjekteve politike, me 68 vota për
Punësimi i maqedonasve në emër të shqiptarëve, paralajmërohen ndryshime ligjore Punësimet e maqedonasve që deklarohen si shqiptarë nuk kanë të ndalur, ndërkaq Qeveria pretendon se nuk mund ta ndalë kë
Rihapet çështja "Calciopoli": Juventusi vazhdon betejën ligjore, kërkon të rimarrë dy titujt Juventusi nuk e ka mbyllur ende kapitullin e dhimbshëm “Calciopoli”, pasi ende sot pas 14 vitesh, vijon betejat gjyqësor
Shkeli marrëveshjen, BE fillon veprimet ligjore kundër Mbretërisë së Bashkuar Bashkimi Evropian ka nisur veprime ligjore kundër Mbretërisë së Bashkuar pasi Boris Johnson nuk arriti t’i përgjigjej kë
Messi fiton betejën ligjore për të regjistruar markën e tij tregtare Lionel Messi mund të regjistrojë një markë tregtare nën emrin e tij, konfirmoi sot gjykata më e lartë evropiane pas një
"U katandis kaposhi në thelë", Duka komenton ndryshimet ligjore për sportin Armand Duka në “Pressing” sërish, përballë moderatorit Gerti Çarçani. Shumë tema për të folur, në një moment mjaft delik
Zjarri në Priskë të Tiranës, Meta: Të mbahet përgjegjësi ligjore! Presidenti Ilir Meta ka reaguar me shqetësim për zjarrin që ka përfshirë zonën e Priskës në Tiranë. Presidenti Ilir M
10 arsyet sportive dhe ligjore, pse Messi po largohet nga Barça Në shumë ndeshje të sezonit të fundit, Leo Messi është drejtuar kokëposhtë për në tunelin e dhomës së zhveshjes. Keqardh
"Të shkojnë në hale të gomerëve!", urdhëri i Enverit për të arrestuar Kadarenë I tronditur nga gjithë sa kishte ndodhur një vit më parë, Enver Hoxha donte t’i shkonte deri në fund “shpartallimit” të