999 rezultate për

ligjin

Kushtetuesja pezullon Ligjin për Paga deri më 30 mars 2020 Gjykata Kushtetuese e ka miratuar përkohësisht kërkesën e Avokatit të Popullit për pezullim të Ligjit për Paga. Sipas
Shqipja,VMRO-DPMNE propozon amendamente (VIDEO) VMRO-DPMNE-ja do të propozojë amendamente ndaj Ligjit për përdorimin e gjuhëve të cilët para se gjithash do t’i përmbajn
Meta i kthen një tjetër ligj qeverisë Presidenti Ilir Meta nuk ka dekretuar “Ligjin për Rininë”, duke e rikthyer sërish në Kuvend, një ditë pas “Ditës së Rini
Rama njofton shtesë në ligjin e antishpifjes: Lajmi i rremë për spitalin e Durrësit solli një viktimë Në mbledhjen e sotme të jashtëzakonshme Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se shumë shpejt do të jetë gati klaozola në li
Prej ditës së sotme paga minimale në Maqedoni është 14.500 denarë Paga minimale nga dita e sotme shënon rritje për rreth 2.000 denarë dhe është 14.500 denarë. Krahasuar me vitin 2017, pa
Ky shtet ndalon përdorimin e smartphone-ve, zbuloni arsyen Rusia miratoi ligjin për të mos lejuar përdorimin e smartphone-ve të cilat nuk janë të pajisura me software-n Rus. Ky
Pajtim Kasami bën ligjin në Zvicër, shënon hat-trick (VIDEO) Pajtim Kasami ka shënuar tre gola për Sionin në Superligën e Zvicrës Kasami shënoi në ndeshjen që Sion po e humb në s
PADIA/ Zbardhen akuzat, sa vite burgrrezikon Dvorani nese gjendet fajtor Presidenti Meta pritat të dorëzojë sot padinë e tij ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani me
E thyen ligjin hapur, VIP-et shqiptare që rrezikuan burgun në Paris (FOTO LAJM) Edhe pse shumica nuk janë të vetëdijshëm, në fakt të bësh foto në kullën Eiffel natën, kur dritat janë ndezur është e nd
20 deputetë propozojnë ligjin për dekomunistizimin e politikës (FOTO LAJM) Mylsim Murrizi ka bërë me dije se 20 deputetë të opozitës parlamentare kanë depozituar një propozim për ligj të dekomun
Rama nuk heq dorë nga “Paketa antishpifje”, injoron rekomandimet e ndërkombëtarëve Qeveria nuk tërhiqet nga projektligji kundër mediave të njohur ndryshe si paketa antishpifje. Edhe pas kritikave të shpe
Rama e inaguroi me bujë, gjobit dhe mbyllet fabrika e famshme në Kukës Rreth dy vite më parë kryeministri Edi Rama inaguroi me bujë të madhe një fabrikë në Kukës për përpunimin e Kromit.
Braçe nuk mban më: Do të kërkoj burgosjen e Sali Berishës! Zëvendës-kryeministri Erjon Braçe ka reaguar ashpër ndaj kryeministrit Sali berisha, i cili e akuzoi se është i përfshir
Koha kur Rama mbronte me "mish e shpirt" Kajmakun (VIDEO) KQZ vendosi sot ti heqë mandatin Kajmakut, ndërsa në mënyrë formale mbetet shkarkimi i tij nga Kryeministri Rama që e ka
Shkarkimi i Kajmakut, reagon Rama: KQZ një vegël e vjetër Pas vendimit të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve për shkarkimin e Agim Kajmakut ka reagur dhe kryeministri Rama. Sipa
Gjobë për të gjithë ata që do të përdorin qeset plastike pas 1 qershorit 2020 Duke filluar nga datat 1 qershor 2020, çdo person që hedh në treg, prodhon apo fut në Shqipëri qese plastike do të dënoh
Maqedoni: Gjobë 5 mijë euro nëse nuk respektohet gjuha shqipe Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miratoi Ligjin për Inspektoratin për përdorimin e gjuhëve. Deputetët e opozitës maqedo
Mos u çudisni! Edhe në shtëpinë e Blendi Fevziut ligjin e bën gruaja Blendi Fevziu, një ndër moderatorët më të njohur në Shqipëri, mbrëmjen e sotme ishte në “Shiko kush Luan". Ai tregoi
Zaev: Të miratojmë edhe Ligjin për Prokurorinë Pavarësisht se nuk lidhet me afat kohor, kryeministri Zaev thotë se ligji për prokurorinë duhet të miratohet sa më shpej
Tabaku: Kuvendi është kthyer në noter të qeverisë, skandali me ligjin për Korporatën e Investimeve Ish-deputetja demokrate Jorida Tabaku ka komentuar projektligjin e qeverisë për Korporatën e Investimeve Shqiptare duke