999 rezultate për

ligji

Kuvendi i rrëzon një tjetër dekret Metës, bie poshtë ligji për Policinë Kuvendi ka rrëzuar me 83 vota pro dekretin e presidentit Ilir Meta për ligjin për Policinë e Shtetit. Ndërkohë në seancë
Lleshaj kërkon rivotimin e ligjit për Policinë e Shtetit: Meta nuk i ka lexuar të gjitha nenet Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka diskutuar dekretin e presidentit për ligjin në Policinë e Shtetit, ku sipas tij,
Shqiptarët të lodhur nga ligji i maskës? Rritet ndjeshëm numri i gjobave U kapën pa maskë, gjobiten 1552 persona. Ky numër është rritur ndjeshëm që nga ditët e para, ndaj duket se shqiptarët
Murrizi reagon për ligjin e Policisë: Njollosje! Kreu i grupit demokrat, Myslim Murrizi i ka dhënë të drejtë zyrës juridike të Presidencës për arsyet e dekretit për kthi
"Ligji antimafia nuk ka funksionuar", Leshaj shtyn afatin e përfundimit të misionit nga OFL Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka paralajmëruar se Operacioni Forca e Ligji mund të shtyhet deri në një moment të
Qeveria i shtyn afatin OFL-së Lleshaj: Do të amendojmë ligjin, puna do të vijojë Qeveria do të shtyjë afatin e punës për Operacionin Forca e Ligjit. Në prag të përfundimit të vlefshmërisë së aktit norm
Meta goditje Policisë së Shtetit, kthen ligjin në Kuvend Presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvendin Ligjin për Policinë e Shtetit. Sipas kreut të Shtetit, ky ligj krijon hap
Interpelanca urgjente me Lleshajn dhe miratimi i buxhetit, çfarë do të ndodhë sot në Kuvend Kuvendi do të mblidhet sot në orën 10:00 me një interpelancë me Ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj, e kërkuar nga një
Meta çoi në SPAK ligjin për "Metrologjinë", Konfidustria: Nëse nuk rishikohet, do ketë pasoja për ekonominë Pas kthimit në Kuvend nga ana e Presidentit të Republikës të Ligjit për Meterologjinë që i hap rrugë koncensionarit të z
Meta kërkon nisjen e hetimeve nga SPAK: Të hetohen nismëtarët e projektligjit! Presidenti Ilir Meta i ka kërkuar Prokurorisë së Posaçme të hetojë projekt ligjin për Metrologjinë. Meta pohon se ky
Meta dekreton marrëveshjen për blerjen e vaksinën anti COVID Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar ligjin për marrëveshjen me aleancën Gavi për blerjen e vaksinë kundër C
PS "digjet" nga Meta, zbardhet drafti për ligjin e presidentit Socialistët kanë finalizuar sot draftin për ligjin e presidentit, që pritet të zhveshë nga kompetencat kreun e shtetit,
Kuvendi shqyrton sot projektligjin për buxhetin e 2021-shit Kuvendi shqyrton sot në parim projektligjin “Për buxhetin e vitit 2021”. Për këtë projektbuxhet do të shprehen sot re
Basha sfidon Ramën: T’i nështrohemi ligjit anti-mafia! Kreu i PD-së Lulzim Basha u shpreh se çdo politikan, duke nisur nga ai dhe kryeministri Edi Rama duhet t’i nënshtrohen l
Probleme me ligjin? Loredana sapo u surprizua nga policia e Kosovës (FOTO LAJM) Përveç hiteve të ndryshme muzikore që ka sjellë, emri i Loredanës është lakuar shpesh dhe për problemet me policinë në s
Ministria e Financave "ngrin" klubet: Ligji për Sponsorizimet nuk ndryshon, njerëzit që sjell Duka mendojnë ndryshe nga ai Armand Duka dha sinjale pozitive nga takimi me kreun e qeverisë, Rama, mirëpo pasditen e sotme ishte edhe një herë minis
Basha tregon ligjin e parë që do të miratojë kur të vi në pushtet: Do u kthej lekët e vjedhura! Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një intervistë për emisionin Ilva Now u shpreh se në momentin që PD do të
Sinan Idrizi hedh akuza: Pashë klube duke paguar arbitra dhe kundërshtarët Sinan Idrizi është rreshtuar prej kohësh kundër vendimit të Ligës Profesioniste për të bojkotuar futbollin për shkakun e
Qeveria çon në Kuvend projektligjin për blerjen e vaksinës anti-Covid Qeveria shqiptare ka nënshkuar një marrëveshje me kompaninë Covax për të siguruar vaksinën anti-Covid, ku janë përfshirë
Miratohet në parim projektligji për financimin e subjekteve politike Në seancën e sotme deputetët e kanë miratuar në parim projektligjin për financimin e subjekteve politike, me 68 vota për