999 rezultate për

ligĂs

Presidenti i La Ligas " kërcënon" Messin: Mendohu mirë përpara se të largohesh Javier Tebas, presidenti i La Liga, i ka përcjellë një mesazh Lionel Messit. Ai këshillon sulmuesin argjentinas të mendo
Plas në Spanjë, arrestohet ish-gjyqtari i La Ligas Ish-arbitri i La Ligas, Jose Luis Paradas Romero, është arrestuar nga policia në Spanjë. Ai u vu nën pranga me akuzën e
Publikohet kalendari i La Ligas, ja kur do të zhvillohet "El Classico" (FOTO LAJM) La Liga ka publikuar kalendarin për sezonin 2020/2021. Reali e hap këshu kampionatin me derbin e qytetit ndaj Getafes
Raste të reja me koronavirus te gjigandët e La Ligas Valencia ka zbuluar se një lojtar i tyre ka rezultuar pozitiv me koronavirus pas testeve të bëra para fillimit të stërvi
Befason David Silva, firmos zyrtarisht me skuadrën e njohur të La Ligas David Silva i ka surprizuar të gjithë me skuadrën e re. Ylli spanjoll, u largua nga Mançester Siti, pas aventurës 10 vje
Ju ka shpĂ«tuar? Barcelona uroi Real Madridin kĂ«shtu pĂ«r fitoren (FOTO LAJM) Skuadra e BarcelonĂ«s ka lĂ«nĂ« anash rivalitetin dhe ka uruar Real Madridin pĂ«r titullin e fituar tĂ« La Ligas. ‘Los Bla
Kompanitë e basteve nuk do të lejohen në fanellat e ekipeve të La Ligas, preken 8 ekipe Kompanitë e basteve nuk do të jenë më në gjendje të paraqiten nëpër fanellat e futbollit të ekipeve nga La Liga prej edi
Presidenti i La Ligas ngre alarmin: Man City, PSG dhe Newcastle do të tronditin merkaton Presidenti i La Ligës, Javier Tebas do të dëshironte të shihte yjet e Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe dhe Neymar të t
VazhdojnĂ« lajmet e mira pĂ«r Dortmund, pas Haaland nĂ« stĂ«rvitje rikthehet dhe Reus Borussia e Dortmundit nĂ« festĂ« pĂ«r kapitenin e saj. Marco Reus Ă«shtĂ« rikthyer nĂ« stĂ«rvitje pas plot 4 muajsh dhe mund t’
Sondazhi i Marca: Tifozët zgjedhin fituesin e La Ligas (FOTO LAJM) La Liga ka hyrë në javën e rinisjes. Kampionati spanjoll do të startojë më 11 qershor në ndershjen derbi të qytetit mes
Ndeshje të La Ligas do të ketë çdo ditë duke filluar nga 11 qershori Futbolli në Spanjë pritet të rikthehet fuqishëm, ndërsa planifikohet që të ketë ndeshje rregullisht për 32 ditë rresht.
E konfirmuar, ndeshjet e mbetura tĂ« La Ligas mund t’i ndiqni falas pĂ«rmes kĂ«tij aplikacioni La Liga pritet tĂ« rikthehet me 11 qershor pas gati tre muajsh pauzĂ« pĂ«r shkak tĂ« pandemisĂ« qĂ« kaploi tĂ« gjithĂ« globin.
"Nuk po mendojnë për Lautaron dhe Neymar", presidenti i La Ligas shuan ëndërrën e Barcelonë Edhe pse futbolli është ndalur për shkak të pandemisë së koronavirusit, klubi i Barcelonës është një nga më aktivët në m
Shpërthen Presidenti i La Ligas: Klubet që nuk pranojnë të luajnë do të ndëshkohen Presidenti i La Ligas, Javier Tebas ka këmbëngulur që skuadrat që refuzojnë të luajnë pjesën tjetër të sezonit do të nd
Lojtarët e La Ligas refuzojnë të zbresin në fushë dhe japin një ultimatum Lojtarët e kampionatit spanjoll, janë kundër rikthimit në fushë, deri në një moment kur Qeveria të japë dritën jeshile s
Shaqiri drejt La Ligas, Sevilla ofron 30 mln euro Xherdan Shaqiri është duke kaluar muajt e tij të fundit në rradhët e Liverpoolit. Mungesa e hapësirave në këtë sezon ka
Ky sezon mund të anulohet nëse klubet e La Ligas nuk janë në gjendje deri në 27 qershor Pavarësisht se skuadrat janë pajtuar për të përfunduar këtë sezon La Lioga akoma duhet të presë që presë të japë dritën
Presidenti i La Ligas, zbulon çfarë do të ndodh në rastin se kampionati nuk vazhdon Koronavirusi ka pezulluar thuajse të gjitha ligat evropiane të futbollit, përfshirë këtu edhe atë spanjolle, La Liga-n.
Presidenti i Federatës Spanjolle përjashton mundësinë e dorëzimin të titullit të La Ligas, pa u mbyllur sezonin La Liga u pezullua javën e kaluar pas dekretit të nxjerrë qeveria si pasojë e përhapjes në masë të koronavirus, por asht
Shtyhet ndeshja e La Ligas, arsyea qesharake (FOTO LAJM) Ndeshja e javës së 24 të LaLigas mes Eibar dhe Real Sociedad nuk do të zhvillohet. Federata spanjolle e kishte paras