999 rezultate për

ligĂn

Donin të vrisnin Zijadin Selën, 81.5 vite burg për 7 huliganët maqedonas Gjykata Penale e Shkupit dënoi sot me gjithsej 81,5 vjet burg 7 të akuzuarit për tentimin për vrasjen e deputetit Ziadin
Huliganët rus stërviten për të rrahur anglezët (VIDEO) Grupet huligane ruse kanë paralajmëruar se do të ketë sulme nga ana a tyre për këdo tifozë që ju del kundër. Por ina
Burgjet speciale për huliganët britanik Janë krijuar burgje special për të pritur huliganët anglez. Kjo është fjala e Aleksei Navalni kundërshtarit politik të V
Autoritetet angleze ndalojnë 1200 huliganë, i konfiskojnë pasaportat Autoritet angleze kanë ndaluar 1200 huliganë të udhëtojnë drejt Rusisë. Atyre u janë konfiskuar pasaportat në tentativë
Rusia liron mbi 100 huliganë një ditë para Botërorit Mbi 100 huliganë të rrezikshëm do të jenë në gjendje të ndjekin Botërorin pasi dënimet për sulme ndaj tifozëve kundërsht
Zvicra frikë nga huliganët, me policinë e saj në Rusi Zvicra bëhet kombëtarja e parë që zbarkon në botërorin rus me policë me vete. Përfaqësuesja helvetike ka krijuar një eki
Huliganët rus "palestrohen" për Botërorin (VIDEO) Perleshjet midis tifozerive nuk janë të rralla, po të kujtojmë edhe në Europianin që kaloi pati shumë trazira sidomos me
Frikë ndaj huliganëve, politikani rus: Botëror edhe për Luftëtarët Një frikë që shqetëson mbarëvajtjen e këtij Botërori në Rusi, janë edhe huliganët që kanë bërë kërcënime të shumta, para
Sherr tjetër mes huliganëve në Kiev (VIDEO) Sherret midis tifozerive huligane në rrugët e Kievit të Ukrainës, duket se nuk kanë të mbaruar. Mediat angleze kanë p
Tifozi “huligan” qĂ« ia doli tĂ« thyejĂ« sistemin rus tĂ« sigurisĂ« pĂ«rpara BotĂ«rorit NjĂ« tifoz futbolli i pĂ«rfshirĂ« nĂ« “listĂ«n e zezĂ«â€ tĂ« autoriteteve ruse pĂ«r sjellje antisportive ka mundur tĂ« sigurojĂ« nj
Tifozët e Liverpool sulmohen nga huliganët nazistë (VIDEO) Një grup huliganësh prej 20 vetësh në Kiev të Ukrainës, sulmuan dhunshëm mbrëmjen e djeshme tifozë të Liverpoolit që kan
Zidane: Të fitosh La Ligan është më e vështirë sesa të fitosh Championsin Zinedine Zidane ka thënë se të fitosh La Ligan është më e vështirë se të fitosh Champions Leaguen, ku Real Madridi, përg
Huliganët e Romës sulmojnë me sende të forta tifozët e Liverpoolit (FOTO LAJM) Huliganët e klubit të Romës sot kanë sulmuar tifozët e Liverpoolit në "Anfield Road" Sipas gazetarit të BBC, David Or
HuliganĂ«t rusĂ« kĂ«rcĂ«nojnĂ« me jetĂ« tifozĂ«t anglezĂ« (FOTO LAJM) Ashtu siç Ă«shtĂ« njoftuar edhe mĂ« parĂ«, huliganĂ«t rusĂ« po pĂ«rgatiten pĂ«r t’i bĂ«rĂ« njĂ« ‘mirĂ«seardhje’ aspak miqĂ«sore tifoz
Nuk kishte si mos të kalonte pa grushta derbi i Manchesterit, huliganët sherr para ndeshjes (VIDEO) Dhuna ka qenë kryefjala e prag ndeshjes Mancester Siti- Mancester Junajtid. Huliganët e të dyja ekive kanë zhvilluar një
Valverde shpreson që Dembele ta gjejë veten për La Ligan Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ka shuar çdo kuriozitet për të ardhmen e Ousmane Dembele. Ai ka shprehur bindje
Mediat gjermane: TerrorizĂ«m dhe huliganizĂ«m nĂ« BotĂ«rorin "Rusi 2018" Policia federale gjermane “BKK” pret qĂ« nĂ« BotĂ«rorin e RusisĂ«, pas pak muajsh, tĂ« ketĂ« kĂ«rcĂ«nime serioze pĂ«r sulme terro
Huligani qĂ« sulmoi SelĂ«n e Zaevin: Nuk jam bĂ«rĂ« pishman! UdhĂ«heqĂ«si i organizatĂ«s me bereta tĂ« zeza “Qoseto”, Goran Angelov ka folur pĂ«r hyrjen brutale mĂ« 27 prill nĂ« Kuvend.
Kërkesa e VMRO-së për amnistinë e huliganëve, e papranueshme Propozimi i VMRO-DPMNE-së që të amnistohet edhe sulmuesit e kuvendit më 27 prill, për profesorin universitar Gordan Kall
Perez i "lutet" Barcelonës dhe Katalonjës të mos e lënë Spanjën Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, ka thënë se nuk e imagjinon Spanjën pa Kataluninë e as La Ligan pa Barcel