999 rezultate për

ligĂ

Shaqiri drejt La Ligas, Sevilla ofron 30 mln euro Xherdan Shaqiri është duke kaluar muajt e tij të fundit në rradhët e Liverpoolit. Mungesa e hapësirave në këtë sezon ka
La Liga cakton datat e para për vazhdimin e sezonit Një mbledhje mes Federatës Spanjolle, La Liga dhe Sindikatës së Futbollistëve Spanjollë, ka hartuar planin paraprak për
Bundesliga zbulon planin e rinisjes, dyer të mbyllura me 239 persona në stadium Ndeshje me dyer të mbyllura, me akses të lejuar për 239 persona të seleksionuar. Është kjo hipoteza – që publikohet nga
Lajme të mira nga La Liga, kjo është data e mundshme për rifillimin e kampionatit Në rastin më të mirë të mundshëm, La Liga mund të rifillojë në 28 maj, thotë presidenti i saj Javier Tebas. Që nga 11
Rrëfehet kontesha që që ra në dashuri me mikun oligark të Putin: Bëja jetë vulgare (FOTO LAJM) Një konteshë angleze ka rrëfyer për BBC se si ajo ra pre e lakmisë dhe dëshirës për pushtet dhe para. Bukuroshja aris
"Sezoni i La Ligës duhet të anulohet" Ish-ylli i Barcelonës, Hristo Stoichkov tha se do të ishte më e drejtë që të përfundonte La Liga taniduke mos pasur rën
RËNDITJA/ Cili stadium dhuron atmosferë spektakolare në La Liga?, Sondazhi i Marca zbardh fituesin (FOTO LAJM) Gazeta prestigjoze Marca iu ka kërkuar tifozëve të votojnë se në cilin stadium të La Ligas ka atmosferën më të mirë dhe
Presidenti i Federatës së Italisë: Serie A deri në tetor Gabriele Gravina ka konfirmuar se përfundimi i këtij sezoni të Serie A-s do të jetë muaji shtator ose tetor. Presiden
Formacioni më i mirë i lojtarëve nën 21 vjeç për sezonin 2019/20 (FOTO LAJM) Megjithëse sezoni nuk ka mbaruar, tashmë është e lehtë të identifikosh disa nga talentet më të ndritshëm në pesë ligat e
Reagon UEFA: Aleksander Ceferin nuk ka përmendur datë se kur duhet të përfundojë Liga e Kampioneve UEFA ka bërë të ditur se deklarata e Aleksander Ceferin për Ligën e Kampionëve është keqkuptuat dhe se ai nuk ka thënë q
Formacioni më i mirë me lojtarët e top 5 ligave europiane (FOTO LAJM) Formacioni më i mirë i pesë ligave të Evropës është publikuar. Whoscored bazuar në statistikat e lojtarëve ka formuar
Raportimet e fundit: Liga e Kampionëve do të zhvillohet në korrik dhe gusht Fazat e fundit të Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Evropës të këtij sezoni raportohet se do të zhvendosen në korrik dhe
Luhen ndeshje çdo 3 ditë, La Liga cakton datën e fundit për të rinisur kampionatin Pas Italisë, Spanja është vendi i dytë më i prekur nga koronavirusi dhe numri i vdekjeve kohët e fundit po rritet friksh
Duma: Oligarkët po kërcënojnë njerëzit me largim nga puna Ish-deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma duke folur për koronavirusin, në një lidhje të drejtpërdrejtë në “News 24
ZYRTARE/ Bundesliga shtyhet deri më 30 prill Federata Gjermane e Futbollit (DFL) ka konfirmuar se kanë shtyrë të gjitha aktivitetet e tyre deri më 30 prill. Pavar
Ky sezon mund të anulohet nëse klubet e La Ligas nuk janë në gjendje deri në 27 qershor Pavarësisht se skuadrat janë pajtuar për të përfunduar këtë sezon La Lioga akoma duhet të presë që presë të japë dritën
Ferdinand: Premierliga duhet të anulohet, shëndeti është primar Ikona e Manchester United, Rio Ferdinand, ka bërë thirrje për anulimin e Premierligës. Me justifikimin se shëndeti pu
Telashe në Spanjë, lojtarët nuk pranojnë uljen e pagave Lojtarët e skuadrave spanjolle janë duke hapur telashe. Lojtarët e skuadrave spanjolle assesi nuk po pajtohen që të k
Po shkëlqen në La Liga, Chelsea e Bayern në "luftë" për yllin e Espanyol Bayern Munchen dhe Chelsea duket se do kenë një betejë gjatë merkatos së verës. Të dyja skuadrat po ndjekin me shumë
Liga e Kampioneve në gusht, La Liga fillon në tetor? Gazetat spanjolle kanë filluar të publikojnë një plan të ri mbi atë se si do të vazhdojë sezoni në futboll. Shtyrja e