999 rezultate për

lifo

SHBA, Kalifornia mund të ndahet në tre Shtete, amerikanët votojnë në nëntor California, Kalifornia e Veriut dhe Kalifornia e Jugut, janë këto emrat e tre shteteve që mund të lindin nga rajoni aktu
Krenari: Një kandidat shqiptar për guvernator të Kalifornisë Klement Tinaj është një shqiptaro-amerikan 28-vjeçar me banim në Los Anxhelos, i cili ka hyrë në garën për guvernator të
E kritikuan pafund për anglishten, vajza nga Amerika bën komentin që nxjerr bllof Elvanën Elvana ka vetëm pak ditë që ka publikuar hitin e saj më të ri në anglisht Off Guard në bashkëpunim me Ty Dolla. Por s
Ja çfarë i bënë amerikanët Volksëagenit, 300 mijë makina të reja në shkretëtirë (FOTO LAJM) Fotot e mahnitshme nga ajri kanë kapur grumbullin e makinave të Volksëagen të parkuara në shkretëtirën e Kalifornisë, pa
Kalifornia e re kërkon pavarësinë nga Shtetet e Bashkuara Një grup që shpreson të shkëputet nga Kalifornia për shkak të taksave të larta dhe pakënaqësisë së tyre se si është drej
Pesë të vdekur nga rrëshqitja e dheut në Kaliforni Së paku pesë persona kanë humbur jetën, kur rrëshqitja e dheut shembi disa shtëpi në Kaliforni. Siç njofton AP, pas s
Kalifornia legalizon marihuanën Kalifornia nisi shitjen e marihuanës në dyqane me fillimin e vitit të ri në atë që shihet si një hap i rëndësishëm për z
Vazhdon beteja me zjarret në Kaliforni Zjarrfikësit po vazhdojnë betejën me disa vatra zjarri që ndihmohen nga erëra të fuqishme në Kaliforninë jugore. Një val
"Ferri mbi tokë!" Kalifornia po shuhet nga flakët (FOTO LAJM) Një zjarr i madh i cili ka përfshirë Kaliforninë jugore ka detyruar mijëra njerëz të largohen nga shtëpitë e tyre dhe ka
Sulm me armë para një shkolle në Kaliforni, disa të vrarë dhe fëmijë të plagosur Një person i armatosur ka qëlluar me armë zjarri para një shkolle në Kaliforninë Veriore. Si pasojë e sulmit, 3 perso
Zjarri mbërthen Kaliforninë, autoritetet: Nuk identifikojmë dot trupat, janë hi dhe eshtra Zjarret vdekjeprurëse vazhdojnë të mbërrthejnë Kalifornine. Të paktën 40 njerëz kanë vdekur dhe shumë të tjerë janë shpa
Si u shkrumbua nga zjarret Kalifornia (FOTO LAJM) Disa foto të publikuara së fundmi tregojnë se si ka mbetur e shkretuar Kalifornia pas zjarreve masive. Të gjithë bano
Shokuese! Zjarret bëjnë shkrumb e hi Kaliforninë (FOTO LAJM) Zjarret e rënë natën e së dielës në Kaliforninë Veriore kanë djegur më shumë se 170,000 hektarë tokë. Fotot tregojnë
23 të vdekur dhe 550 të zhdukur nga zjarret në Kaliforni Si pasojë e zjarreve që kanë pushtuar Kaliforninë, deri me tani kanë humbur jetën 23 persona, ndërsa 550 të tjerë konsid
Një tërmet i frikshëm kërcënon Kaliforninë, shkencëtarët japin alarmin Shkencëtaret kanë dhënë alarmin për një tërmet të mundshëm në shtetin e Kalifornisë në SHBA pas atij që ndodhi në Meksik
Flakët në Kaliforni zbresin në autostradë dhe krijojnë "tunelin e zjarrit" Njerëzit që udhëtonin në autostradën 91, në jug të Kalifornisë kanë parë një tmerr me sy teksa udhëtonin. Pamjet spek
Spektakël rrufesh në qiellin e Kalifornisë (VIDEO) Zyrtarët e Forcave Patrol të Kalifornisë kanë filmuar një spektakël të vërtetë më rrufe në qiellin e Kalifornisë në Shte
Zjarret "shkrumbojnë" Kaliforninë, evakuohen banorët Një zjarr i zjarrtë i fuqishëm pranë Los Anxhelosit është përhapur në mijëra hektarë, duke nxitur evakuimin e detyrueshë
E PAZAKONTË/ Çifti kalifornian, në altar me kanabis Kemi dëgjuar për dasma jo të zakonshme, por dasma për të cilën do t’ju njohim sot është padyshim dasma më e çuditshme që
Zbuloni ditën kur Cabellos do të prezantohet në Santiago Bernabeo Dani Ceballos do të bashkohet me kolegët e tij të Real Madridit në fluturimin në Shtetet e Bashkuara më 21 korrik, pasi