999 rezultate për

libri

Bleona e mban fjalën, nxjerr emrat e politikanëve që ia kanë lypur Këngëtarja shqiptare Bleona Qereti, e cila di gjithmonë se si të tërheqë vëmendjen. E pasi doli topless në tapetin e kuq
Tjetër "fiore", Kurbani i Ramës bëhet i famshëm edhe në Itali Kryeministri Edi Rama ka ndarë sot me ndjekësit e tij një sukses të tij personal jo vetëm në Shqipëri por edhe në Itali.
Hysaj futet në librin e rekordeve të Napolit Napoli bëri një përmbysje të çmendur në minutat shtesë kundër Chievos, duke qëndruar ende në garë për titullin kampion n
Thaçi e ka mendjen te libri, ende nuk ka reaguar për demarkacionin Derisa po mbahet seanca për Demarkacionin, Presidenti Hashim Thaçi, nuk ka bërë asnjë koment rreth kësaj çështjeje. Ai ë
Libri dedikuar jetës së saj, revolton mbretëreshën Elizabeth Detaje jo shumë pikante, por disa aluzione ishin të mjaftueshme për ta bërë Madhërinë të humbasë durimin e saj. Po flasi
Familje e famshme: Dua Lipa krenare për gjyshin E lumtur për rrënjët e saj, artistja postoi në “Instagram” kopertinën e një libri që mban autorësinë e gjyshit të saj, S
Gjendet armë pa leje në Gjilan, një i arrestuar Policia rajonale e Gjilanit ka njoftuar se ka zhvilluar dje një aksion në fshatin Pogragjë të Gjilant, ku ka sekuestruar
Dëshmia e rrallë nga libri i autorit serb: Si i dëbuam dhe vramë shqiptarët nga Nishi Shkrimtari dhe përkthyesi nga Suedia, anëtar i Kreyesisë së Shoqatës së Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptarë “Papa Kleme
Në 10 vjetorin e pavarësisë publikohet libri biografik për Thaçin Pikërisht në 10 vjetorin e ditës, kur Hashim Thaçi kishte lexuar deklaratën e pavarësisë së Kosovës, dy gazetarë të fams
Zamparini në librin Gines, paguan 10 mijë euro për një akullore Një kaush me akullore që kushton 10 mijë euro nuk ishte dëgjuar kurrë. Jo një kaush aq i madh sa për të paguar ato para,
Skiatori rus humbet ekulibrin dhe pëson një lëndim të tmerrshëm (VIDEO) Një skiator rus humbi ekuilibrin gjatë konkurrimit të tij në slalomin gjigant dhe u përplas me forcë në rrethimin e pist
Libri 600-vjeçar që nuk mund ta lexojë askush Libri 600 vjeçar që askush nuk mund ta lexojë ka tërhequr interest ë madh, por kohët e fundit janë zbuluar detaje të rej
"Moj ku*vë...", libri skandaloz që edukon nxënësit shqiptarë Në rrjetet sociale ka reaguar një prind i revoltuar me përmbatjet e librit të klasës 6, ku përmenden fjalë të papërshtas
Eksperimenti me pesë macet që nuk shkelin në librin e shenjtë, Kuranin (VIDEO) Një eksperiment është zhvilluar me pesë mace Libri i shenjtë ‘Kurani’ dhe një libër tjetër i zakonshëm janë vënë përp
Si ndikojnë ``Selfie`` te njerëzit Fjala “selfie” mund të ta sjellë ndërmend ndonjë vajzë tinejxhere që bën grimasa para një “iPhone”, duke u munduar njëhe
Veterani i gjallë gjen veten dëshmor në një libër për UÇK Në disa rreshta të librit “Drenica djep i UÇK’së dhe Batalioni I”, Skënder Gjeli e pa edhe emrin e tij. Ish-ushtari i
Kërkon sërish të fusë Shqipërinë në librin Guiness, nis mozaikun me gozhdë Njeriu i mozaikëve, artisti shqiptar Saimir Strati po synon sërish një rekord Guiness. Ai nuk kërkon të sfidojë askën
Dhjetë anekdota mbi Trump nga libri që tronditi Shtëpinë e Bardhë Donald Trump e quajti ish-drejtorin e FBI-së, James Comey një mi para se t’a pushonte nga puna, u bë konfuz lidhur me ra
Humbi ndaj skuadrës shqiptare, trajneri i Kaisersporit humbet ekulibrin dhe rrëzohet (VIDEO) Kukësi i trajnerit austriak Pakult arriti të fitonte dje në testin e parë miqësor për fazën përgatitore kundër Kaiserisp
Libri “Fire and Fury” më i shituri brenda dy ditësh, plasin konfliktet në Shtëpinë e Bardhë Stephen Miller, një ndër këshilltarët kryesorë të Presidentit Donald Trump, sulmoi ish-këshilltarin Stephen Bannon për k