999 rezultate për

lejohet

Si do lëvizet të dielën? Policia: Asnjë automjet nuk do lejohet të qarkullojë në asnjë qytet! Ministria e Shëndetësisë njoftoi të premten lehtësimin e fundjavës edhe në zonat e kuqe pa orar, Policia e Shtetit sqaro
DETAJET/ Liri për të gjthë këtë fundjavë, ja çfarë nuk na lejohet Ndryshe nga sa na ishte kthyer në një normalitet orari, tashmë mund të dalim lirisht pa këtë rregull që na e imponoi kor
Ndryshimet e reja, çfarë ndodh me dasmat dhe ceremonitë mortore pas 1 qershorit Shqipëria pritet t’i rikthehet jetës normale duke filluar nga data 1 qershor, në të cilën do të lejohet lëvizja e lirë e
Manastirliu njofton lehtësimin e masave: Çfarë lejohet dhe ndalohet nga 1 qershori Ministrja e Shëndetësisë njoftoi sot se duke nisur nga 1 Qershori do të hapen parqet, palestrat, plazhet dhe qendrat e i
Fundjava sërish e kufizuar, kush lejohet të dalë sot Situata epidemike nga Covid-19 është ende prezent në vendin tonë. Si masë parandaluese për përhapjen e pandemisë, edh
Si do të lëvizim nesër dhe pasnesër? Del urdhri për "izolimin" e fundjavës Ministria e Shëndetësisë ka nxjerrë urdhrin që edhe kjo fundjavë do të jetë e kufizuar. Nuk do të lejohen aktivitetet
Rihapja e kopshteve dhe çerdheve në 1 qershor, rregullat strikte që duhen përmbushur Pas mbylljes për më shumë se dy muaj me qëllim parandalimin e përhapjes së koronavirusit, në datë 1 qershor pritet të bë
ZYRTARE/ La Liga lejon stërvitjen në grupe La Liga ka marrë vendimin sa i përket stërvitjeve të skuadrave. Qeveria spanjolle ka dhënë dritën jeshile klubeve që
Nga hapja e bareve te lëvizja pa autorizim, lehtësimet e masave që fillojnë sot Dita e sotme shënon hapjen e bareve dhe restoranteve që qëndronin të mbyllura për më shumë se dy muaj për shkak të pande
"Shkrin" jeta në Shqipëri, nga nesër lejohet dalja pa autorizim Kryeministri Edi Rama ka bërë të ditura lehtësimin e masave për ditën e nesërme. Sipas njoftimit, në zonat e gjelbër
Premtuan mbrojtjen e Teatrit, Kryemadhi tani thotë se s'do lejohet ndërtimi i kullave: S'dihet ku është Basha Forca të shumta policie rrethuam perimetrin e godinës së Teatrit Kombëtar, ndërsa pjesa ballore është shembur. Monila
Nga nesër shërbimi tasksi ndërqytetas, rregullat që duhen zbatuar Nga nesër në të gjithë vendin do të lejohet shërbimi tasksi ndërqytetas me dy anëtarë familjeje. Në platformën e-Alba
VENDIMI/ Në 18 maj hapen baret dhe restorantet, por me disa kushte Qeveria ka vendosur të hapë baret e restorantet më datë 18 maj. Baret dhe restorantet do të hapen në datën 18 maj, po
Nuk lejohet kondicioneri, cilat janë kushtet për taksistët Taksistët nga e hëna e 27 prillit do të fillojnë shërbimin vetëm për lëvizjet brenda qytetit. Por e gjithë kjo do të ndo
Hapet plazhi i parë pas 6 javësh bllokim, mund të shkojnë fëmijët Costa del Sol në Spanjë do të mirëpresë nga dita e sotme të gjithë prindërit që duan të çojnë fëmijët e tyre në plazh. P
Stafi i zhgënyer: Ellen DeGeneres s'është aq e mirë sa duket Nikkie Tutorials, grimierja dhe YouTuber-ja që u intervistua nga Ellen pak muaj më parë, tha për një revistë hollandeze
Rama paralajmëron një tjetër masë lehtësuese: Kush lejohet të dalë nesër Kryeministri Edi Rama ka treguar se ditën e nesërme do të lejohen të dalin në këmbë, deri në orën 11:00, vetëm nënat me
Ndryshimi i orarit të lëvizjes, si do qarkullojnë makinat private Policia e shtetit ka nisur kontrollet e rreptë në rrugë, pasi vendimit të nxjerrë që ata që kanë automjetet private mund
Dënohesh për çëmçakëz, 23 ligjet më të çuditshme në të gjithë botën Ligjet janë krijuar për të zvogëluar dhe shmangur kaosin e një shoqërie. Për të udhëhequr mënyrën se si njerëzit jeto
Këto janë vendimet që do të hyjnë në fuqi që nga nesër në Kosovë Nga nesër do fillojnë të zbatohen masat e reja në luftën kundër koronavirusit në Kosovë. Ministri në detyrë i Shëndet