lecce

Kastriot Dermaku lë pas dëmtimin dhe i bashkohet Lecces Kastriot Dermaku ka kaluar dëmtimin e pësuar rreth një muaj më parë dhe tani është gati për të zbritur në fushën e lojës
Dermaku debuton me gol te Lecce, e shpëton nga humbja Gola dhe emocione në stadiumin "Via del Mare", ku Lecce arriti të shmangte humbjen (2-2) ndaj Cremoneses, pasi e mbylli
Kastriot Dermaku transferohet te Lecce, këto janë detajet Orët e fundit të merkatos po sjellin zhvillime të rëndësishme për disa nga lojtarët e Kombëtares. Pas zyrtarizimit të
Dermaku drejt Lecces, Parma i bëhet pengesë Kastriot Dermaku pritet të ndërrojë ekip brenda merkatos së verës. Mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare, me shumë mundësi do
Verdiktet e fundit në Serie A, shpëton Genoa, bie Lecce Ka përfunduar sezoni 2019/20 i Serie A me katër ndeshje të zhvilluar sot. Genoa shpëtoi nga rënia falë fitores 3:0 nd
Futbollisti i Lazios "alla-Suarez", kafshon lojtarin e Lecces (VIDEO) Disa vjet më parë, Luis Suarez kafshoi mbrojtësin Italian, Chiellini. Një skenë e ngjashme ka ndodhur mbrëmë në ndesh
Lazio turpërohet nga Lecce (VIDEO) Lazio është befasuar nga Lecce duke humbur 2-1. Felipe Caicedo shënoi fillimisht për Lazion në minutën e pestë. Nd
Juventus shkatërron Leccen, bardhezinjtë +7 nga Lazio (VIDEO) Juventusi ka fituar 4-0 kundër Lecces. Pjersa e parë u mbyll 0-0, ndërsa në 45 minutat e dyta nisi dhe furia e vendas
Formacionet zyrtare: Juventus-Lecce, Sarri me 6 mungesa (FOTO LAJM) Juventus do të luajë në 21:45 ndaj Lecces në shtëpi. Bardhezinjtë synojnë vetëm fitoren për të mbajtur vendin e parë
Frikë te Juventus, pa 4 mbrojtësit titullarë ndaj Lecces Mattia De Sciglio ka pësuar një lëndim në kofshën e tij të majtë dhe do të jetë jashtë fushe për disa javë. “Testet e
Marrin frymë lirisht te Milani, Kjaer nuk ka dëmtuar ligamentet Skuadra e Milan, ka marrë të rejat e fundit lidhur me qendërmbrojtësin danez, Simon Kjaer, pasi ky i fundit pati disa pr
Super Milan, shkatërron Leccen (VIDEO) Milani ka mposhtur Leccen 1-4. Golin e parë erdhi nga Samu Castillejo në minutën e 26-të nga një asistim i Hakan Ca
Lecce-Milan, formacionet zyrtare Milani do të luajë në 19:30 ndaj Lecces në transfertë. Milani do të jetë pa Leo Duarten, Zlatana Ibrahimovicin dhe Ma
Publikohet orari i Serie A, kampionati rifillon me Lecce - Milan (FOTO LAJM) Të gjitha 124 ndeshjet e mbetura do të luhen në oraret 17:15, 19:30 dhe 21:45 – për shkak të temperaturave të larta gjat
Napoli shpërthen ndaj sistemit VAR pas humbjes ndaj Lecces Nuk ndalen polemikat ndaj arbitrave te Napoli, që humbi ndaj Leçe. Mario Rui, mbrojtësi i krahut te axurrët, për "Sk
Napoli fundoset në shtëpi nga Lecce (VIDEO) Napoli është shtangur në shtëpi nga Leçe, në një sfidë të cilën e ka humbur me rezultatin 2-3. Ekipi i Gatuzos ka hed
Heshtje në "San Paolo", Lecce ndëshkon Napolin (VIDEO) Lecce ka kaluar në avantazh 1-0 në përballjen ndaj Napolit, e vlefshme për javën e 23-të në Serie-A. Në minutën e 29’
Trembi kampin zikaltër kur doli me paterica nga stadiumi i Lecces, mësohet sa do të mungojë Brozovic Trembi jo pak duke u larguar nga Lecce me paterica, por për Marcelo Brozovic vijnë lajme të mira. Mesfushori i Interi
"Je m*ti i qytetit tonë", tifozët e Lecces sulmojnë me pankarta Conten (FOTO LAJM) Trajneri i Interit përveç barazimit të skuadrës së tij, ju desh të merrej me fyerjet e bashkëqytetarëve të tij. Në fa
Conte pas barazimit ndaj Lecces Trajneri i Interit, Antonio Conte, pas barazimit në Leçe u duk mjaft i zhgënjyer dhe komentoi 90 minutat që prodhuan dy