999 rezultate për

leagues

Antoine Griezmann në historinë e UEFA Europa Leagues (FOTO LAJM) Sulmuesi i Atletico Madrid, Antoine Griezman ka arritur një rekord unik, të parin, kundër patriotëve të tij të Marseille
Atletico Madrid ngre në qiellin e Lyonit trofeun e Europa Leagues (FOTO LAJM) Atletico Madrid ka fituar trofeun e UEFA Europa Leagues kundër Marseilles me shifrat e përgjithshme 0-3. Por madrile
Dua Lipa premton shfaqje emocionues në finalen e Champions Leagues Këngëtarja kosovare nga Britania e Madhe, Dua Lipa ka thënë se ishte ndier e nderuar pasi UEFA dhe Pepsi i kishin kërkua
Ky është arbitri që do të vendosë drejtësinë në supersfidën Real Madrid-Liverpool Arbitri Milorad Mazic do të gjykojë finalen e Champions Leagues në Kiev më 26 maj. Komiteti i Referimit i organit qev
Xherdan Shaqiri në mesin e yjeve të Premier Leagues Xherdan Shaqiri nuk arriti dot që të mbante për dore skuadrën e tij në Premier League, ku pësoi një humbje në shtëpi nga
Marseilla me shumë vështirësi kualifikohet në finale të Europa Leagues (VIDEO) Marseille është kualifikuar me shumë vështirësi ndaj Salzburgt të Valon Berishës në finale të Europa Leagues. 180 min
Atletico Madrid fiton ndaj Arsenalit dhe kualifikohet në finalen e Europa Leagues (VIDEO) Atletico Madrid është finalistja e parë në kompeticionin UEFA Europa League. Madrilenët kanë mposhtur Arsenalin e We
Reali nuk dëshiron vetëm Salah nga yjet e Premier Leagues por edhe talentin tjetër Sipas Don Balon Mohamed Salah dhe Leroy Sane lidhen ngushtë me një transferim të mundshëm në Santiago Bernabeu. Reali
Finale e parakohshme në gjysmëfinale të Europa Leagues Sapo është hedhur shorti i Uefa Europa League dhe dhe ka përcaktuar një finale të parakohshme. Ekipi i Arsen Wenger n
Atletico humbet por kualifikohet më tej (VIDEO) Atletico Madrid ka kaluar në gjysmëfinale të Europa Leagues falë rezultatit pozitivë që kishte në Madrid dy javë më parë
Klopp: Salah e meriton plotësisht çmimin si lojtari më i mirë i Premier Leagues Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp beson se Mohamed Salah e meriton 100 për qind titullin e lojtarit më të mirë në Pre
I vetmi ekip i Premier Leagues që e mposhti, City e pranon se i trembet Liverpoolit Liverpooli - Manchester City konsiderohet një prej dueleve më të forta të fazës çerekfinale dhe drejtori i Cityt, Txiki
Hidhet shorti i Europa Leagues, Atletico dhe Arsenal kërkojnë gjysmëfinalen Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti i çerekfinaleve të Europa League. Arsenali, Atltico Madridi, CSKA Moska, Lazio, R
Atletico Madrid kualifikohet në çerekfinale të Europa Leagues (VIDEO) Atletico Madrid ka arritur të fitojë edhe në ndeshjen e dytë ndaj Lokomotivës së Moscows me shifrat e përgjithshme 1-5.
Roma kalon në çerekfinale të Champions Leagues (VIDEO) Roma ka marrë një fitore të rëndësishme ndaj Shakhtarit me rezultatin minimal 1-0, ndeshje e vlefshme për 1/8 e UEFA Cha
Jose Mourinho tregon trajnerin më të dobët në historinë e Premier Leagues Jose Mourinho është tallur me trajnerin holandez, Frank de Boer, për të cilin tha se është trajneri më i dobët në histor
Mesut Ozil, lojtari më i shpejtë që ka arritur 50 asistime në historinë e Premier Leagues Mesut Ozil është bërë lojtari më i shpejtë për të arritur 50 asistime në historinë e Premier Leagues. Mesfushori i Ar
Milani mund të shpresojë, por historia e nxjerr jashtë Europa Leagues Milani janë me një këmbë jashtë kompeticionit të Europa Leagues pas humbjes 0-2 ndaj Arsenalit në ‘San Siro’. Stafi dhe
Liverpool kalon në çerekfinale të Champions Leagues Liverpool ka kaluar në çerekfinale të UEFA Champions League, pasi ka eliminuar Porton me rezultat e përgjithshëm 5-0
UEFA: Të gjitha sfidat e Champions Leagues dhe Europa Leagues një minutë heshtje për Astorin Të gjitha klubet që luajnë në UEFA Champions League dhe në Europa Leagu këtë javë do të mbajnë një minutë heshtje në kuj