999 rezultate për

league

Të gjitha rezultatet e Europa League (VIDEO) U luajtën në orën 18:55, 8 sfidat e para të vlefshme për fazën e 1/16-ve të Ligës së Europës, ku nuk munguan surprizat.
Gattuso: Më mirë Europa League se fitorja ndaj Barcelonës Napoli është në kërkim të fitores së radhës në kampionat ndaj Brescias. Trajneri Gennaro Gattuso ka kërkuar që skuadra e
EUROPA LEAGUE/ Nis sot faza me eleminim, këto janë ndeshjet (FOTO LAJM) Dy muaj pas hedhjes së shortit në Nyon të Zvicrës, 32 skuadrat e mbetura fillojnë rrugëtimin e tyre drejt finales së mad
Dëmtohet ylli i Kosovës, mungon për Baselin në Europa League Mesfushori i talentuar i Përfaqësueses së Kosovës dhe Baselit, Edon Zhegrova, e ka pësuar një lëndim në kofshë. Basel
Dënimet për City-n nuk kanë mbaruar, pritet ti hiqen pikë në Premier League Duket se Manchester City do të përjetojë një nga momentet më të vështira në vitet e fundit. Dënimi në Champions pritet t
Dënimi i Manchester City-t nga UEFA, këto janë ekipet që përfitojnë në Premier League Vendimi i marrë nga UEFA për të pezulluar për dy vitet e ardhshme Mancheste City nga Champions si edhe 30 milion euro gj
Me përjashtimin e City nga Champions, Guardiola drejt Juventusit Me përjashtim prej dy sezonesh nga Champions League, Manchester City me siguri do të humbasë disa lojtarë kryesorë duke
Ish-trajneri i Barçës refuzon Premier Leaguen Ish-trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde duket se ka filluar të mendojë për punën e tij të ardhshme. Së fundmi ai
Tjetër stuhi në Angli, rrezikohet anullimi i disa ndeshjeve në Premier League Javën e kaluar stuhia e fuqishme shkaktoi mjaft dëme në Angli e për pasoje u anullua ndeshja mes Manchester City dhe Wes
Allegri nis punën në Premier League, zbulohen dy skuadrat që e duan Massimiliano Allegri është gati t'i rikthehet stolit. Corriere Dela Sera raporton se Premier League do të jetë destin
Kontratë 5 ditore ne Gerrard për ngritur trofeun e Premier League, shefi ekzekutiv konfirmon gjithçka Shefi ekzekutiv i Liverpool, Peeter More, ka hedhur poshtë mundësinë e një nënshkrimi kontrate me Gerard në fund të sezo
Fëmijët që shoqërojnë lojtarët në fushë paguajnë shifra marramendëse në Premier League Klubet e Premier League i marrin shifra të frikshme fëmijëve që shoqërojnë lojtarët në fushë. Pagesa mund të shkojë deri
Eriksen me fjalë të mëdha për "derbin": Atmosferën që e përjetova, s'mund ta përjetosh në Premier League Mesfushori i Interit, Christian Eriksen, ka mbetur i mahnitur me atmosferën që e ka përjetuar në derbin e tij të parë De
11 lojtarët më të paguar në League 1 janë të PSG-së (FOTO LAJM) 11 lojtarët më të paguar në Ligue 1 franceze, luajnë të gjithë te Paris Saint Germain. Dominimi në fushë i ekipit kryeqy
30 vite pa titull, por Liverpooli është ekipi më i mirë në historinë e Premier League Liverpool është gati t’i japë fund pritjes prej 30 vitesh pa titull. Skuadra e Jurgen Klopp po e bën këtë duke thyer
"Luftë" treshe e klubeve të Premier League për yllin e Dortmund Jadon Sancho është një nga talentet me premtues në Europë, ndaj edhe vëmendja e ekipeve gjigande është te ai. Tre klubet
Kërkohet nga gjigandët e Premier League, Licester gati të "blindojë" Meddison Drejtuesit e Leicester City-t janë të shqetësuar për zërat e merkatos rreth talentit James Maddison, i cili shihet si ka
Di Maria: Të gjithë thonë se në Ligue 1 nuk ka konkurrencë, po Premier League ka? Angel Di Maria ka vendosur të flasë për kritikat e padrejta që thonë se Ligue 1 është një kampion i dobët. Ai e ka ma
Edhe një klub tjetër nga Premier League shfaq interes për Muriqin, e ndjekin në stadium Klubet e njohura evropiane janë vënë pas Vedat Muriqit, ndërsa së fundmi edhe Brightoni është futur në garë. Sulmuesi
Liverpooli do ishte në zonën e rënies nga Premier League pa VAR Liverpool do të ishte në nivel me Watford dhe një pikë larg nga siguria e qëndrimit në Premierligë pa përfitimin e vendi